הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
FLIGHT LEVEL 320
מרכז סימולטור לטיסה
חוויה ייחודית לכל המפשחה - סימולטורים מיוחדים לבעלי רישיון טייס
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
"אני רוצה לגרום ליהודים להרגיש שהם לא בטוחים": סוכני ה-FBI עצרו צעיר שתכנן לפוצץ בית כנסת
בתום חודשים של מעקב ולאחר ששלושה סוכנים סמויים השתתפו בחקירה, רשויות החוק הפדרליות עצרו את ריצ'רד הולזר בן ה-27. על פי כתב האישום, הוא ניסה להשיג מטעני צינור כדי לפגוע בבית כנסת במטרה להחדיר פחד בקרב בני הקהילה היהודית. לאחד הסוכנים הוא כתב "הלוואי שהשואה באמת הייתה מתרחשת"

ריצ'רד הולזר, צעיר המשתייך לתנועת העליונות הלבנה, נעצר ביום שישי האחרון לאחר שתכנן לפוצץ בית כנסת היסטורי בעיר פואבלו שבדרום קולורדו, כך על פי חוקרי ה-FBI אשר כינו את האירוע שתכנן כ"טרור מבית".

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הולזר, החשוד שנעשצר, על רקע בית הכנסת ההיסטורי שבו תכנן לפגוע (צילום: FBI / גוגל מפות)

 

על פי הודעת ה-FBI, הולזר נפגש ביום שישי האחרון עם שלושה אנשים במטרה לרכוש מהם חומרי גלם להרכבת פצצה, שאותה ביקש להטמין בבית הכנסת עמנואל שבעיר. אלא שבפועל, השלושה היו סוכנים סמויים של ה-FBI אשר ניהלו נגדו מבצע חשאי בחודשים האחרונים.

היום הובא הולזר בפני בית המשפט הפדרלי במדינה, שם הוגש נגדו כתב אישום ובו סעיף אחד של "ניסיון לשבש את חופש הדת באמצעות חומר נפץ". על פי דו"ח ה-FBI, הסוכנים הסמויים נמצאים עמו בקשר כבר מתחילת חודש ספטמבר, והם עקבו אחר שיחות שניהל באמצעות הרשתות החברתיות שבהן הסביר כי בכוונתו לפגוע ביהודים.

"הלוואי שהשואה באמת הייתה מתרחשת", כתב הולזר בן ה-27 באחת מאותן הודעות.

 

במשרדי ה-FBI בקולורדו עקבו אחר הולזר במשך חודשים (צילום: FBI)

 

שבועות ספורים לאחר שחקירה בעניינו החלה, סוכן סמוי פנה אליו והתחזה לאישה צעירה המתעניינת בעליונות הלבנה. לאותה "אישה" הוא סיפר שהיה בעברו חבר ב"קו קלוקס קלאן", ארגון השנאה שעדיין קיים ברחבי ארצות הברית גם כיום. לסוכן הסמוי הוא שלח הודעות רבות שכלל לא מעט תמונות שבהן הוא החזיק בכלי נשק.

באחת השיחות הו אף טען בפני הסוכן הסמוי כי שכר את שירותיו של אדם כדי שזה ירעיל את צינורות המים שמובילות לבית הכנסת ההיסטורי בעיר. בתחילת חודש אוקטובר הוא סיפר "לה" שהוא בדרך לבצע תצפית על בית הכנסת עמנואל במטרה "לראות אם הנמלים אכן יצאו מהקן".

במקביל, הוא התחיל לשוחח עם אדם נוסף - גם הוא סוכן סמוי של ה-FBI - וב-17 באוקטובר הם נפגשו במסעדה בעיר קולורדו ספרינגס. בפגישה זו הולזר העניק לסוכן מתנה ועליה הסמל של הנאצים, והוא אף "חזר והדגיש את שנאתו לעם היהודי" ואמר שהוא "רוצה לגרום לכך שהם לא ירגישו בטוחים [בעיר]".

 

 

בשלב זה, הסוכנים הסמויים בחרו להיפגש עמו מספר פעמים נוספות על מנת לרכוש את אמונו. אחרי שזה אכן קרה, אחד הסוכנים שלח לו תמונה של כמה מטעני צינור שכביכול רכש, והולזר השיב "זיג הייל אחים שלי". ביום שישי האחרון - ה-1 בנובמבר - הולזר, חבר נוסף ושלושת הסוכנים הסמויים נפגשו במלון בפואבלו כדי "לבצע הכנות אחרונות לקראת הפעילות".

על פי הסוכנים הסמויים, הוא הגיע למקום כשהוא לובש בגדים ועליהם צלבי קרס, כשהוא חמוש בסכין ובספר "מיין קאמפף" של היטלר. הסוכנים הראו לו את המטענים, שכמובן היו מטעני דמה ולא הייתה אפשרות שיסבו נזק למישהו. בשלב זה, הולזר החל לתכנן את הפרטים המדויקים של הפגיעה בבית הכנסת, ובדיוק אז הסוכנים עצרו אותו.

אם יורשע בסעיף הבודד שבו הואשם, הולזר צפוי להישלח למאסר בפועל של עד עשרים שנים ולהידרש לשלם כ-250 אלף דולר קנס. בשל הרצון שלו לפגוע באחרים, ביהמ"ש לא הסכים לשחררו בערבות והוא נותר בבית המעצר הפדרלי בדרום קולורדו.

YOU MIGHT ALSO LIKE