חברות הום אימפרטבמנט, מחפשים עובדים?
מחפשים אנשי מכירות, ראנרים, פקידה? התקשרו עכשיו
YMI Jeanswear Inc
ג'ינסים לנשים בגזרות הכי מחמיאות שיש!!!
YMI Jeanswear Inc
ג'ינסים לנשים בגזרות הכי מחמיאות שיש!!!
TCB Malibu Inc
צעדים ראשונים בארה"ב? צריכים סיוע אישי ועסקי?
אנחנו נעזור לך- פתיחת חברה, גרין קארד, רישיון קבלן, השקעות בנדל"ן, אסטרטגיה עסקית להצלחה
Home and more
חנות מתנות וכלי בית בניחוח ישראלי
פיתרונות עיצוב לבית ולמשרד
Wintorium Windows & Doors
דרושים אנשי מכירות לחברת חלונות
עם או בלי ניסיון, רציניים ובעלי מוטיבציה גבוהה, תנאים מעולים, הדרכה אישית, משכורת גבוהה+ אחוזים
Meir Raanan, CPA
מיסים כבר הגשת? אל תחכה לרגע האחרון
התקשרו- מאיר רענן רו"ח מוסמך
לאחר 5 שנים: אוקלהומה מחדשת את ההוצאות להורג
בראשית 2015 הוזרק לאסיר רעל שהכיל חומר זר, דבר שגרם לרשויות החוק באוקלהומה לבחון מחדש את עונש המוות. כעת, לאחר יותר מ-5 שנים ובעקבות שינוי ברעל שבו נעשה שימוש, המדינה התירה להמשיך בביצוע העונש

אנשי הממשל המקומי באוקלהומה הודיעו השבוע כי בכוונתם לחדש את ההוצאות להורג, וזאת יותר מחמש שנים לאחר הפעם האחרונה שבה עונש מוות התבצע באחד מבתי הכלא במדינה.

 

אילוסטרציה (צילום: AP)

 

ההחלטה להפסיק את ביצוע העונש התקבלה בתחילת 2015, חודשים ספורים לאחר הוצאותו להורג של קלייטון לוקט, שהורשע ברצח משנת 1999. לוקט קיבל את הזריקה הראשונה מבין שלוש, אך 33 דקות לאחר תחילת ההוצאה הוחלט להפסיק. בזמנו אמרו אנשי בית הכלא שבו התבצעה ההוצאה להורג כי "הרופא בדק את העירוי וקבע כי הרעל ככל הנראה לא נכנס לווריד של לוקט".

על אף שלוקט מת כעבור כ-45 דקות, בממשל המקומי החליטו לחקור את הסוגיה לעומק. החקירה לא הפריעה לבצע הוצאה להורג בינואר 2015, אך זו הייתה הפעם האחרונה שאוקלהומה עשתה זאת. הוצאתו להורג של אסיר נוסף, ריצ'רד גלוסיפ, תוכננה לספטמבר 2015, אך המושלת דאז הודיעה כי היא משהה את העונש.

החקירה העלתה כי הרעל הכיל חומר זר (אשלגן אצטי במקום אשלגן אצטי), דבר שהוביל לתקלות בהוצאותו להורג של לוקט. אחרי שהסוגייה הגיעה לבית המשפט, באוקלהומה שינו את הרעל שמוזרק לאסירים, וכעת מתאפשר להמשיך לקיים את העונש.

"אני סבור שעונש מוות מתאים לפשעים הקשים ביותר, וכנבחרי ציבור עלינו לבצע את המשימה הזו לפי החוק", אמר המושל הנוכחי של אוקלהומה, קווין סטיט.

YOU MIGHT ALSO LIKE