חברות הום אימפרטבמנט, מחפשים עובדים?
מחפשים אנשי מכירות, ראנרים, פקידה? התקשרו עכשיו
Remodeling 101
קבלן! הום אימפרובמנט! צריכים לידים איכותיים?
אספקת לידים איכותיים וממוקדים לפי תחום ואזור שרות, בהתאם לבחירתכם. !
Remodeling 101
קבלן! הום אימפרובמנט! צריכים לידים איכותיים?
אספקת לידים איכותיים וממוקדים לפי תחום ואזור שרות, בהתאם לבחירתכם. !
My Party Production
תכנון, עיצוב והפקת אירועים
אנו נשמח להפיק עבורכם את אירועי היוקרה המוצלחים ביותר
Premium Remodeling
נמאס לכם לשבת בבית? לחברת הום אימפרובמנט איכותית דרושים אנשי מכירות
עם ניסיון מעל שנה בתחום, אווירה מקצועית ומשפחתית
LSAS Attorneys
משרד עו"ד המתמחה בטיפול בהבראה כלכלית, הסדרי חובות ומחיקת חובות
עובדים בשיתוף פעולה עם משרד עו"ד בישראל
National Hardwood Flooring
מתמחים פרקטים, רצפות עץ ומדרגות
התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר
מקרה שני של נגיף הקורונה זוהה בלוס אנג'לס: מניין הקורבנות עלה ל-9 בחוף המערבי
לא נמסרו פרטים לגבי מקור ההידבקות של החולה אשר שהה בבידוד. במקביל דווח היום על מותם של שלושה חולים נוספים, כולם מאזור סיטאל, במדינת וושינגטון אשר הפכה למוקד ההתפרצות בארצות הברית כאשר עד כה ידועים בה לפחות 23 מקרים של נשאי הווירוס

המרכז הרפואי קייזר פרמננט במערב לוס אנג'לס, אישר הערב מקרה הידבקות שני בנגיף הקורונה במחוז לוס אנג'לס של אדם אשר נמצא לפי לשון ההודעה, תחת פיקוח הצוות הרפואי בזמן שהוא שוהה בבידוד בביתו ומטופל במרפאות חוץ.

לדברי נציגי המוסד הרפואי, הם נמצאים בקשר רציף עם המטופל ועוקבים אחר מצבו הרפואי. "אנו מתרכזים בנתינת טיפול רפואי הולם תוך הבטחת שלומם של אנשי הצוות הרפואי", מסר דובר קייזר, שלא הוסיף פרטים לגבי מינו, גילו ומקור הידבקתו של האיש אשר, כאמור אובחן היום כנשא.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

אילוסטרציה

מוקדם יותר הבוקר, נודע כי קיים חשד סביר להידבקותם של שני תושבי דרום קליפורניה נוספים, המתגוררים במחוז אורנג', כך מסרו רשויות הבריאות באזור.

מדובר בגבר בשנות ה-60 לחייו ובאשה מעל גיל 30 אשר שניהם חזרו לאחרונה ממדינה בה קיימת עוצמת התפרצות גבוהה של הנגיף. 

הידבקותם עדיין לא אושרה באופן סופי וכעת ממתינים לתוצאות בדיקת המעבדה.

עד כה דווח על תשעה מקרי מוות בארה"ב, כולם במדינת וושינגטון שבחוף המערבי, בה אובחנו לפחות 23 בני אדם כנשאי הנגיף.

ביממה האחרונה נוספו שלושה קורבנות למניין המתים. עוד קודם לכן, ביום שני האחרון הודיעו רשויות הבריאות על מותם של ארבעה בני אדם בתוך יממה אחת, זאת בנוסף לשני מאושפזים אשר הלכו לעולמם במהלך הסופ"ש כתוצאה מהנגיף.

השניים, גברים בשנות ה-50 וה-70 לחייהם, סבלו ממחלות רקע ושהו באותו מוסד רפואי באזור העיר סיאטל, המהווה נכון לעכשיו את מוקד ההתפרצות הדומיננטי ביותר. 

בשעות אחר הצהריים אישרה חברת אמזון כי אחד מעובדיה במשרדיה בסיאטל נמצא נושא את הנגיף. "אנו תומכים בעובד אשר נמצא כעת בהסגר", מסרה החברה בהודעתה. עוד נודע כי הוא היה בחופשת מחלה החל מתאריך ה-25 בפברואר לאחר שלא חש בטוב.

עובדים אשר היו עימו במגע בתקופה האחרונה, עודכנו והם נמצאים כעת בקשר עם אנשי הרפואה. כ-50 אלף איש עובדים במשרדי אמזון בסיאטל.

 

המרכז הרפואי קייזר פרמננט במערב לוס אנג'לס

עדיין לא ברור כיצד נדבקו כל תשעת הקורבנות בנגיף הקטלני, האם היו במגע עם אדם קרוב שנשא אותו, או ששבו ממדינה בה עוצמת ההתפרצות גבוהה כמו סין, דרום קוריאה או איטליה. האפשרות השלישית - הידבקות אקראית בציבור, מהווה מקור לדאגה בקרב הרשויות, בעיקר בחוף המערבי, ועד כה דווח על לפחות ארבעה מקרים שכאלו. 

הארבעה הם תושבת סנטה קלרה מבוגרת עם רקע בריאותי קודם, תושבת מחוז סולאנו, גם כן בצפון קליפורניה, תושב תלמיד תיכון באברט, וושינגטון ועובד בית ספר בפורטלנד אורגון. כאמור ארבעתם מוגדרים כנדבקים בציבור ממקור שאינו ידוע.

מושל קליפורניה, גאווין ניוסאם, מסר במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר כי ישנו מחסור בערכות בדיקה ולכן ישנו חשש שאלפי אנשים במדינה נושאים את הנגיף ללא ידיעתם. "נותרו לנו רק כ-200 ערכות", הוא אמר. במקרה של תושבת סנטה קלרה בצפון קליפורניה, היא תחילה אושפזה לאחר שהתלוננה על מצוקה נשימתית ובבדיקה שנערכה לה בבית החולים, נקבע כי היא נושאת את נגיף הקורונה.

"מקרה זה משקף את עוצמת ההתפשטות של הווירוס בציבור", אמרה ד"ר שרה קודי, מפקחת בריאות במחוז סנטה קלרה, "איננו יודעים את היקף ההתפשטות, היא יכולה להיות קטנה אבל גם עלולה להיות גדולה במיוחד".

"עלינו לנקוט בנהלים משמעותיים על מנת להפחיתה ככל שניתן". היא הוסיפה כי המקרה הנוכחי אינו מקושר לשני מקרי ההידבקות הקודמים באזור.

 

אילוסטרציה

מעל עשרה אנשים שבאו במגע עם תושבת מחוז סולאנו שגם כן אובחנה כנשאית הנגיף, נמצאים כעת בבידוד בביתם, כאשר לגבי חלקם דיווחו הרשויות כי הם פיתחו תסמיני מחלה. בנוסף 124 אנשי צוות רפואי בבית החולים דיוויס בו אושפזה האישה, גם כן נמצאים בבידוד.

כמו כן, אישרו הרשויות במדינת אורגון כי אדם אשר עבד בבית ספר באזור פורטלנד אובחן כנושא את הנגיף. הדבר הוביל לסגירתו הזמנית של המוסד החינוכי. משרד החינוך המחוזי שלח הודעות להורי תלמידי בית הספר פורסט היל הודעה כי המקום יסגר לטובת עבודות חיטוי.

במקביל, אנשי הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום (FEMA) הודיעו כי הם מתכוננים לאפשרות שהנשיא טראמפ יכריז על מצב חירום בעקבות התפרצות נגיף הקורונה בארה"ב.

הכרזת החירום בעיקר תאפשר לרשות הפדרלית להעביר תקציבים נוספים לרשויות המקומיות, שיאפשרו בין היתר הקצאת כמות ערכות בדיקה גדולה יותר.

מעבר לתוספת התקציבית, הכרזת החירום תאפשר ל-FEMA לשלוח מומחים למחלות מדבקות לאותן ערים ומדינות שמנסות לבלום את התפשטות הווירוס.

כעיקרון, תפקידה של FEMA לספק סיוע במקרים של סופות הוריקנים או רעידות אדמה, אך התקווה היא שבמקרה הזה הסוכנות תסייע לעצור את התפרצות הנגיף, שעד כה זוהה בקרוב ל-90 אלף איש וגרם למותם של יותר מ-3,000 בני אדם.

בכירים לשעבר ב-FEMA, שמונו לתפקיד ע"י הנשיא הקודם, שיבחו את הממשל בראשות הנשיא טראמפ בעקבות הדיווח על הכרזת החירום האפשרית: "עבורי, זה סימן נוסף שהנשיא והבית הלבן סוף סוף מבינים את החומרה של המצב", הסביר מייקל כהן, ראש הסגל ב-FEMA במהלך ממשל אובמה, "עליהם לבחון את כל הכלים שיש ברשותם, כמו גם את כל התרחישים האפשריים", הוא הוסיף.

"זה דווקא מאוד מעודד אותי", המשיך טים מאנינג, סגן מנהל FEMA בממשל הקודם, "אני מקווה שזה נושא שעלה לדיונים בשבועות האחרונים". עוד הסביר מאנינג כי הכרזת החירום תאפשר לממשל לשגר חיילים כדי לסייע, למשל, בהקמת בתי חולים שדה.

לפי העדכונים האחרונים, התקציב שהוקצה ב-FEMA לסיוע בעקבות אסונות עומד על 34 מיליארד דולר, כך שהשיקול הכלכלי כלל לא עומד על הפרק.

חשוב לזכור כי בזמן שאנשי FEMA ממתינים להכרזת חירום מהנשיא טראמפ, משרד הבריאות ושירותי האנוש (HHS) כבר הכריז על מצב חירום ב-31 בינואר.

אם אכן תצא אל הפועל, זו לא תהיה הפעם הראשונה שבה הממשל האמריקאי עושה שימוש בהכרזת חירום כדי להיאבק בהתפרצות של וירוס. הנשיא לשעבר קלינטון הכריז על מצב חירום ב-FEMA בשנת 2000, וזאת על רקע התפרצות קדחת מערב הנילוס באזור ניו יורק וניו ג'רזי.

הכרזה זו הובילה להעברת 5 מיליון דולרים מתקציב FEMA לטובת בידוד הנגיף.

 

המושל גאווין ניוסאם במהלך מסיבת העיתונאים בשבוע שעבר

הנשיא דונלד טראמפ עצמו ניסה להרגיע את הציבור ואמר בנאומו כי תושבים בריאים אמורים להבריא מהנגיף אם ידבקו בו. "אין סיבה להכנס לפאניקה", ביקש טראמפ להדגיש במהלך מסיבת העיתונאים בה הודיע על אזהרת מסע ליעדים כמו איטליה ודרום קוריאה וכן כי הוא שוקל את סגירת הגבול עם מקסיקו.

בתוך כך, השבוע היכה לראשונה נגיף הקורונה בעיר ניו יורק, בשני מקרים שונים. תחילה דווח על אשה, תושבת מנהטן בשנות ה-30 המאוחרות לחייה אשר חזרה לאחרונה מביקור באיראן, ואובחנה כנשאית. מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קומו, הודיע על כך בהצהרה רשמית ומסר כי היא נמצאת בבידוד בביתה.

"למרות שמדובר במקרה הראשון של הידבקות בווירוס הקטלני, אין זאת הפתעה, ציפינו לכך", כתב בהודעתו והוסיף, "כפי שאמרתי מהיום הראשון, זו לא שאלה של 'האם' אלא של 'מתי יתגלה הנגיף באזורנו".

ביום שלישי נודע כי תושב מחוז ווסטצ'סטר בניו יורק שבנו לומד בבית הספר על שם רבי עקיבא סלנטר בעיר הושם בבידוד ונמצא במצב רפואי קריטי, כשבמקביל בית הספר עצמו נסגר לפעילות מחשש להידבקות המונית.

האיש, בשנות ה-40 לחייו, עובד למחייתו ברובע מנהטן, ולפי עדותו הוא לא נסע לאף אחת מהמדינות הקשורות בהתפרצות הנגיף בחודשים האחרונים, במה שמחזק את החשש כי הוא נדבק אקראית.

כתוצאה מכך, בית הספר נסגר זמנית והודעה הועברה להורים על כך שאחד מבני הקהילה נדבק והמהלך נעשה מתוך דאגה לשלום התלמידים.

 

שגרה יומית בסן פרנסיסקו שבצפון קליפורניה

מעל מאה מקרי הידבקות דווחו עד כה ברחבי ארה"ב. 42 מתוכם הם נוסעים אמריקאים ששהו בספינה היפנית דיימונד פרינסס אשר זכתה לכינוי "ספינת הקורונה". בעולם כולו, מספר הנדבקים נושק ל-90 אלף כאשר רובם הכמעט המוחלט הוא בסין, כמו גם מספר הקורבנות שחצה את רף ה-3,000.

כאמור, בארצות הברית, הנגיף דומיננטי בעיקר בחוף המערבי, במדינות כמו קליפורניה ובוושינגטון אשר בה אירעו בה כל מקרי המוות. "אנו מתמודדים עם מצב חירום מתפתח" מסרה בכירה במחלקת הבריאות במדינת וושינגטון.

באזורים אלו, תרחיש ההידבקות האקראית ההמונית הוא בעל סבירות גבוהה ביותר. לאחר שדווחה ההידבקות הראשונה בציבור בקליפורניה אמרה סוניה אנג'ל, בכירה במערכת הבריאות הציבורית במדינה כי "ציפינו למקרה שכזה. בהתחשב באופיה של קליפורניה והיחסים החברתיים והעיסקיים עם סין, אין זה מפתיע שכאן זה קרה".

למרות כל זאת, חשוב להדגיש כי מרבית החולים ובעיקר, מרבית הקורבנות הם אנשים מבוגרים וכאלו הסובלים ממחלות רקע. מעל 30,000 איש ברחבי העולם כבר הבריאו מהנגיף. 

מנגד, חרף היותו של הנגיף לא מסוכן באופן קטלני למרבית האוכלוסיה, עצם העובדה שעדיין לא פותח לו חיסון ועוצמת ההידבקות הגבוהה שיש לו אשר משפיעה על היקף התפשטותו, מהוות את הגורם הראשי להיסטריה המתרחשת בארצות הברית וברחבי העולם כולו.

YOU MIGHT ALSO LIKE