Cash 4 Less
פריטת צ'קים ללקוחות פרטיים ועסקיים
פריטה מיידית, אחוזים הכי נמוכים בשוק וללא הגבלת סכום
Republic Floor
דרושים מנהלי אזורים לחברת ייצור והפצה
משכורת בסיס גבוהה, עמלות, רכב, חבילת הטבות נדיבה הכוללת ביטוח בריאות
Republic Floor
דרושים מנהלי אזורים לחברת ייצור והפצה
משכורת בסיס גבוהה, עמלות, רכב, חבילת הטבות נדיבה הכוללת ביטוח בריאות
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
Windows N Things
חלונות מעוצבים בהתאמה אישית
דילים מיוחדים לקבלנים וארכיטקטים
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת עם הרכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
National Hardwood Flooring
מתמחים פרקטים, רצפות עץ ומדרגות
התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר
בניית החומה עם מקסיקו תמשך, ביה"מ העליון לא נענה לעתירות אירגונים ירוקים-אדומים
בניית החומה המובטחת נמשכת וחסידיה מקווים להגברת הקצב אחרי שבחודש יוני הושלמו כזכור 200 מייל של מקטעי חומה, טראמפ התחייב ל-השלמת 450 עד סוף השנה, ובינתיים ארגונים שונים המקבלים מימון חיצוני זר, מנהלים קרבות התשה נגד התקדמותה

בית המשפט העליון דחה ביום שישי את בקשתם של אירגוני איכות הסביבה להפסיק את בניית מקטע מחומת הגבול הדרומית המובטחת של הנשיא דונלד טראמפ תוך שימוש בכספים צבאיים של 2.5 מיליארד דולר.

ההחלטה מאפשרת לבניה להמשך, אך המאבק המשפטי הפרוגרסיבי בעטיפה  "ירוקה" ימשך בעתירות אחרות. פסק הדין התקיים ע"פ מפתח מפלגתי, כאשר ארבעת השופטים המזוהים עם השמאל של בית המשפט, הביעו את התנגדותם.הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

סטיבן ברייר, ציטט את פסק הדין משנת 2019, "לפני קצת יותר משנה הצעתי 'דרך פשוטה' להימנע מפגיעה בלתי הפיכה בצדדים בהתדיינות זו: הישארו לצו בית המשפט המחוזי" רק במידה שהיא "מונעת מהממשלה לסיים חוזים רלוונטייםאו לנקוט בפעולה מנהלית מכינה אחרת, אך תשאיר את צו המניעה במקום ככל שהיא מונעת מהממשלה לפרוע את הכספים האלה או להתחיל בבנייה." "

 

הוא הוסיף, מבשר מבשר רעות, "כעת, ככל הנראה, הממשלה סיימה את חוזיה, ונמנעה מהפגיעה הבלתי ניתנת לטענה בה טענה לראשונה לשהות. החלטת בית המשפט להניח כי הבנייה תימשך בכל זאת, אני חושש, עשויה לפעול, למעשה, כפסק דין סופי."


"חברי מועדון" סיירה וקואליציית קהילות הגבול הדרומית קראו תיגר  על השימוש של טראמפ בהצהרת חירום לאומית לצורך בנית החומה כבר בשנה שעברה.

 

"המאבק נמשך", אמר עורך הדין, דרור לאדן ,מהארגון הפרוגרסיבי הקיצוני תחת שם הקוד "האיחוד האמריקני לחירויות אזרחיות", המייצג את הקבוצות הסביבתיות בתיק קורא תיגר על בית המשפט העליון. "כל בית משפט הגיוני שדן בשאלה פסק שחומת הגבול של הנשיא טראמפ מוצא אותה בלתי חוקית. הצו הזמני של בית המשפט העליון אינו מכריע בתיק."

 

לאדן המשיך בהצהרה מתלהמת "נמשיך להלחם בקרוב כדי לשים סוף לחומת הגבול של שנאת הזרים של טראמפ אחת ולתמיד ", המשיך לדין. "הממשל הודתה כי ניתן להוריד את החומה אם אנו שומרים בסופו של דבר, ואנחו נתפוס אותם במילתם, ננהל קרב התשה  על כל קילומטר של חומה שלא נבנה כדין".


כזכור חומת הגבול הדרומית היתה אחת מההתחייבויות הגדולות ביותר של המועמד לנשיאות טראמפ  כבר מתחילת הקמפיין שלו ב-2016 למנדט שבוחר בו.  ש המועמד דאז הבטיח שוב ושוב באירועי הקמפיין שהוא יבנה חומה לאורך כל גבול ארה"ב-מקסיקו ומקסיקו תשלם עבורו.

 

"בנה את החומה" הפך לזמרת נפוצה בעצרות הפוליטיות של טראמפ שביל הקמפיין בשנים 2015 ו- 2016.

 

נשיא מקסיקו לשעבר אנריקה פינה ניטו והנשיא הנוכחי אנדרוס מנואל לופז אובראדור, גינו כל אחד את החומה ואמרו כי המדינה לא תספק כסף. אבל טראמפ המשיך להמשיך ולבנות את החומה במשך 3 וחצי שנות כהונתו.

 

 

בפועל הבניה מתקדמת באופן איטי יחסית, אבל כן קיימת בשטח בינתיים בין ינואר ליוני הקצב היה של 20 מייל לחודש (או לערך קילומטר ליום).  הממשל חגג את השלמתם של 100 מיילים של חוהמ בינואר . כמו כן טראמפ ביקר בגבול בסוף יוני בכדי לחגוג את המייל ה-200, במעמד זה  טראמפ הבטיח 450 מיילים לחומה עד סוף השנה. כלומר הכפלה של הקצב מחודש יוני למעל 40 מייל לחודש עד סוף דצמבר.
כמו במקומות אחרים בעולם, (למשל ישראל), דווקא בתקופת משבר הקורונה שבה התנועה יחסית קטנה, האפשרות להגביר קצב בניית תשתיות גובר.

 

יש להזכיר שאורך גבול ארה"ב-מקסיקו הוא  כ -2,000 מיילים. ומכאן בקצב אליו מכוון הממשל הרפובליקני, הצפי הוא להשלמה בתוך  4 עד  5 שנים.

 


 מועדון סיירה וקואליציית קהילות הגבול הדרום כאמור שתי קבוצות המומנות באופן כבד בידי גורמים זרים, נשבעו שניהם להמשיך במאבק בערב שבת.

 

ויקי גאובקה, "מנהלת קהילות הגבול הדרומי"", אמר: "המאבק הזה רחוק מלהסתיים ואנחנו נמשיך לעמוד לצד ה- ACLU ומועדון סיירה כדי להילחם למען קבלה בברכה של יותר ויותר אנשים המגיעם ממקסיקו לארה"ב ולמען הקהילות שלנו הסובלות ממדיניות גבול בלתי מוסתרת ופוגענית ". בהצהרת "הקואליציות". "איננו זקוקים לחומות לא אחראיות יותר בגבולותינו, אנו זקוקים לממשל גבולות אחראי יותר, שמתחיל בכבוד הבדיקות והאיזונים במדינה זו. אנו זקוקים לחזון גבול חדש המרחיב את ביטחון הציבור, מגן על זכויות האדם ומקדם בברכה את כל האנשים לאזור שלנו. "

 

גלוריה סמית ', עורכת הדין המנהלת במועדון סיירה, לאחר פסק הדין של בית המשפט העליון, יצאה גם היא בהצהרה מרגשת שלא הותירה עין יבשה בסביבה:  "קהילות גבולות ומערכות אקולוגיות סובלות מפגיעה בלתי ניתנת לתיקון, אך מועדון סיירה לעולם לא יפסיק להילחם בפרויקט ההרסני הזה."

YOU MIGHT ALSO LIKE