Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
international legal shield llc
ייעוץ והגנה משפטית לעסקים ללא הגבלה במסלול חודשי $149
רישום חברות, רישיון עסקי, הכנת חוזים, טיפול מלא בצ'ארג'בקים ועוד
international legal shield llc
ייעוץ והגנה משפטית לעסקים ללא הגבלה במסלול חודשי $149
רישום חברות, רישיון עסקי, הכנת חוזים, טיפול מלא בצ'ארג'בקים ועוד
Cash 4 Less
פריטת צ'קים ללקוחות פרטיים ועסקיים
פריטה מיידית, אחוזים הכי נמוכים בשוק וללא הגבלת סכום
Yaffa Mizrahi - American dream
"חלום אמריקאי" מאת יפה מזרחי עכשיו ב- 25% הנחה
המתנה המושלמת עבורכם, לעובדים, ליום הולדת ולחגים, זמין באמזון
EllEve Med Spa
הסרת שיער בלייזר, טיפולי פנים, בוטוקס ועוד
מרכז לטיפולי אסתטיקה במחירים מדהימים
international legal shield llc
ייעוץ והגנה משפטית לעסקים ללא הגבלה במסלול חודשי $149
רישום חברות, רישיון עסקי, הכנת חוזים, טיפול מלא בצ'ארג'בקים ועוד
"זהו מסר לקהילה היהודית כולה - 'אנחנו לא רוצים אתכם כאן': רב הותקף באלימות בדרכו לבית הכנסת בסן דייגו
רגעים מבעיתים עברו על הרב יונתן הלוי שהלך ברחוב עם אביו ביום שבת שעבר, לטובת תפילה לרגל חג שמחת תורה. חבורת נערים שהבחינה בהם, קיללה אותם ואחד הקטינים אף שלח אגרוף לפניו של הרב שכתוצאה מכך, צנח אל הקרקע

נער בן 14 אשר על פי החשד תקף פיזית ומילולית רב שהלך לתומו באזור הקהילתי, יוניברסיטי סיטי, שבמחוז סן דייגו, נעצר ביום שישי האחרון באשמת תקיפה וביצוע פשע שנאה.

הקטין, ששמו לא הותר לפרסום מפאת גילו, חשוד שהטיח קללות גזעניות כלפי הרב יונתן הלוי ואז היכה אותו באמצעות אגרופיו, כל זאת בזמן שהלוי היה בדרכו לבית הכנסת לתפילת חג שמחת התורה.

האירוע התרחש ביום שבת שעבר ברחוב גובנר דרייב בסמוך לבית הכנסת בו מתפלל הרב הלוי שלדבריו היה לבוש בבגדי חג כשלצידו אביו שהצטרף אליו במסלולם לעבר בית התפילה.

במרחק של כמה מבנים מבית הכנסת, הם צדו את תשומת ליבם של מספר נערים רכובים על אופניים וגלגליות אשר לפתע החלו להתעמת עימם. 

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

הרב הלוי שחש בסכנה ניסה להימנע מחיכוך עם החבורה אולם אז אחד מהם זינק לעברו ושלח אגרוף עוצמתי במיוחד לפניו של הרב שגרם לו להתמוטט על הרצפה. 

"הוא הקניט אותי בקללות גזעניות שכוונו משום מה לקהילה השחורה כמו ה-N WORD ואז צעק משהו בהקשר לעליונות לבנה וצחק. עד עכשיו אני מנסה להבין מה הוא אמר", סיפר הרב בן ה-31. 

"המכה כאבה לי אבל הדבר החשוב ביותר עבורנו היה לברוח למקום בטוח. ברוך השם, כיסוי הראש ריכך את הפגיעה הפיזית בעת הנפילה. נותרתי המום מהאירוע אולם אסיר תודה על כך שאבי לא נפגע". 

מסתבר שגם אז החוויה המבעיתה לא הסתיימה עבור השניים מאחר שחבורת הקטינים, בני 12 עד 17, המשיכה לעקוב אחרי הרב ואביו לבית הכנסת והקיפה את המבנה במשך למעלה מחצי שעה, עד שהגיעה המשטרה שהוזעקה למקום. 

הרב הלוי סיפר כי בעת האירוע, לקח למשטרה 42 דקות להגיע מרגע הקריאה.  לדבריו, הם מסרו לשוטרים תיאור מלא של התוקפים ואף תיעדו אותם בצילומים מתוך בית הכנסת בזמן שכנופיית הנערים הקיפה את המבנה מבחוץ. למרות זאת הוא אומר כי השוטרים שהגיעו השיבו כי אין יותר מידי מה לעשות. 

 

הרב יונתן הלוי בבגדי החג, אותם לבש בעת התקיפה

אולם רק יומיים לאחר מכן, כאשר הרב הלוי התקשר לסמכות פיקוד גבוהה יותר, האירוע הפך לבעל עדיפות ממעלה ראשונה. מפקד המשטרה באזור אף שוחח ישירות עם הרב הלוי, התנצל בפניו והבטיח שידאג כי השוטרים תחת פיקודו, מעתה יפנימו את משמעות וחשיבות תקריות שכאלו וידעו להגיב באופן ראוי יותר. בתגובה, הרב הלוי הביע מכך שביעות רצון.

כאמור, הנער התוקף נעצר שלשום ובהמשך נשלח למתקן כליאה לבני נוער. 

"משטרת סן דייגו תחקור לעומק כל פשע המתרחש בשטחה, ובעיקר אלו על רקע שנאה. אנו מודים לקהילה על עזרתה בהשגת צדק לקורבן התקיפה הנוכחית", נמסר מטעם המשטרה המקומית. 

לדברי הרב, מזה זמן רב הקהילה ביוניברסיטי סיטי הפכה ליעד לתקיפה עבור קבוצות נערים שבשבועות האחרונים מטרידה חובשי כיפה ואף ניצתה את שמשות כלי רכבם.  

בשבוע שעבר, קראה תמי גיליס, מנהלת אזור סן דייגו מטעם הליגה נגד השמצה, לחברי הקהילה שלא להבליג מול מעשים אלה: "אין עלינו להתנהג בסלחנות ולומר 'אלו רק ילדים'. אנו צריכים לקחת תקריות שנאה מסוג זה בשיא הרצינות". 

עוד גיליס ביקשה להדגיש: "לא מדובר בהשלכות שנוגעות רק לקורבן אלא זהו מסר לקהילה היהודית כולה שאומר - 'אנחנו לא רוצים אתכם כאן'. זהו אפקט הפגיעה הכפול מפשע השנאה הזה". 

YOU MIGHT ALSO LIKE