Law Office Of Yoni Weinberg
מתמחים בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים - תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח
Meir Raanan
מאיר רענן - ראיית חשבון
עונת המיסים החלה, אל תחכו לרגע האחרון!
Meir Raanan
מאיר רענן - ראיית חשבון
עונת המיסים החלה, אל תחכו לרגע האחרון!
Cash 4 Less
פריטת צ'קים ללקוחות פרטיים ועסקיים
פריטה מיידית, אחוזים הכי נמוכים בשוק וללא הגבלת סכום
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן - שלושה ימים והכסף אצלך!
דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Shikun & Binui
מחפשים בית בישראל? שיכון ובינוי מחכים לכם בבית
בבית בשכונות החלומות של שיכון ובינוי זה בית עם יציבות וביטחון
Kosher Market USA
סופרמרקט כשר עד הבית
כל המוצרים מישראל אליכם הביתה - משלוחים בכל ארה"ב
הרוצח לא ריחם על הנערה בת ה-16 שנחטפה, נאנסה ונקברה בחיים: בוצעה ההוצאה להורג השמינית בעידן טראמפ
במשך 26 שנים המתינו בני משפחתה של ליסה רנה, שנחטפה מביתה באזור דאלאס, להודעה הרשמית על מותו של הרוצח, אורלנדו הול. אמש הוא הפך לאסיר השמיני שמוצא להורג ע"י הממשל הפדרלי, מאז שהוחלט לחדש את עונש המוות בתחילת השנה. אחות הנרצחת: "סיומו של תהליך כואב זה יעזור לנו, אבל זו רק השלכה משפטית. הוצאתו להורג לא תפסיק את הכאב"

אורלנדו הול, שהורשע בחטיפתה ורציחתה של נערה בת 16 מטקסס בשנות ה-90, הפך אמש (חמישי) לאסיר השמיני שמוצא להורג במהלך ע"י הממשל הפדרלי במהלך שנת 2020.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

אורלנדו הול הוצא להורג אמש, בבית הכלא בטרה הוט (צילום: AP / משרד המשפטים)

 

מותו של הול בן ה-49 נקבע בשעה 11:47 בלילה, לאחר שקיבל זריקת רעל בבית הכלא בטרה הוט שבאינדיאנה. במילותיו האחרונות הוא הודה לבני משפחתו ואמר: "אני בסדר, תשמרו על עצמכם ותגידו לילדים שלי שאני אוהב אותם".

ההוצאה להורג כמעט נדחתה ברגע האחרון, אך בית המשפט העליון של ארה"ב דחה את עתירת עורכי דינו של הול, שטענו שסבל מאפלייה והורשע רק בשל היותו שחור.

 

 

בתחילת השנה החליט הממשל בראשות הנשיא טראמפ לחדש את ההוצאות להורג ברמה הפדרלית, וכאמור הול הוא האסיר השמיני שמוצא להורג מאז. ב-56 השנים הקודמות, הממשל הפדרלי הוציא להורג רק 3 אסירים.

פרל רנה, אחותה הגדולה של ליסה - קורבן הרצח של הול, חשפה את תחושותיה אמש לאחר שהוצא להורג: "זו הקלה גדולה עבורי ועבור משפחתי. במשך 26 שנים אנחנו נאלצים להתמודד עם זה ולחשוב על הסיוט הטרגי שעבר על ליסה", היא מסרה.

 

קורבן הרצח המזעזע, ליסה רנה (צילום: מש' רנה / AP)

 

הול היה אחד מחמישה נאשמים שהורשעו בחטיפה והרצח המזעזע של ליסה בשנת 1994. הול התגורר בעיר פיין בלאף במרכז אקרנסו, שם עסק בסחר במריחואנה. לעיתים הוא היה נוסע לדאלאס שבטקסס כדי לרכוש כמויות גדולות של הסם.

וכך בדיוק עשה ב-24 בספטמבר 1994, כאשר פגש בעיר שני גברים והעביר להם 4,700 דולר, בתמורה לכך שהם יחזרו כעבור מספר שעות עם כמות גדולה של מריחואנה. שני הגברים היו האחים הגדולים של ליסה, והם סיפרו להול שהם נשדדו באיומים, שכספו נלקח ומכוניתם נגנבה.

הול ושותפיו סברו שהאחים משקרים, והם הצליחו למצוא את כתובת בית המשפחה. כאשר הגיעו לבית בעיר ארלינגטון, מחוץ לדאלאס, האחים לא היו בבית, אך ליסה ישבה בסלון: "היא התכוננה למבחן שהיה לה למחרת היום כאשר הם באו לבית שלה ודפקו בדלת", סיפר ג'ון סטנטון, לשעבר בלש במשטרה המקומית.

כאשר הנערה סירבה לפתוח את הדלת, הול ושותפיו ניסו לפרוץ פנימה. ליסה חייגה למוקד החירום 911, ובהקלטה שהושמעה במהלך המשפט נחשפו רגעי האימה: "הם מנסים לפרוץ לבית, בבקשה תבואו מהר", היא הספיקה לומר לפני שהול נכנס לדירה. בהקלטה ניתן לשמוע אותו אומר "עם מי את מדברת?", לפני שהוא מנתק את השיחה.

 

על אף ההתנגדות, ביהמ"ש העליון אישר את הוצאתו להורג של הול (צילום: AP)

 

שוטרים הגיעו לבית בתוך כמה דקות, אך עם כניסתם למקום הדירה הייתה ריקה: "זה מסוג התיקים שמעולם לא אשכח", משחזר סטנסון, "מעבר לכך שמדובר בפשע מזעזע, היינו במרחק של כמה דקות מלמנוע אותו", הוא אמר והוסיף כי הול ושאר הנאשמים נכנסו לדירה לאחר שניפצו דלת הזזה.

הול ושאר החשודים הכניסו את ליסה למכוניתם ולקחו אותה לבית מלון בארקנסו, שם עברה התעללות מינית קשה במשך יומיים שלמים. כעבור יומיים הם לקחו אותה לאזור מיוער, למקום שבו הם חפרו קבר. אחרי שכיסו את ראשה עם סדין, הנאשמים חבטו בפניה עם את חפירה.

בשלב זה, החשודים שפכו עליה דלק והחלו לכסות אותה עם חול. גופתה אותרה רק כעבור שמונה ימים, והנתיחה קבעה שהיא עדיין הייתה בחיים כאשר היא נקברה.

מעבר לרצח המזעזע, עצם העובדה שהול ושותפיו חצו את הגבול בין טקסס לארקנסו במהלך חטיפתה של ליסה, הפכה את הפרשה לתיק פדרלי. חשוד נוסף, ברוס ובסטר, נידון אף הוא לעונש מוות, אולם בית המשפט ביטל את העונש לאחר שבדיקה פסיכיאטרית קבעה שהוא אינו כשיר לעמוד לדין.

שלושה חשודים נוספים, ביניהם אחיו של הול, נידונו למאסרים ממושכים, והתביעה הפדרלית החליטה שלא לדרוש עונש מוות כחלק מעסקת טיעון שעליה חתמו.

 

בית הכלא באינדיאנה שבו בוצעה ההוצאה להורג (צילום: AP)

 

"סיומו של תהליך כואב זה יעזור לנו, אבל זו רק השלכה משפטית", מסרה אחותה של הנרצחת, פרל, "הוצאתו להורג של אורלנדו הול לא תפסיק את הכאב שאנחנו נאלצים לחוות בכל יום".

YOU MIGHT ALSO LIKE