Law Offices of Amir Soleimanian & Assoc
דוח תנועה? נהיגה בשכרות - DUI?
לייעוץ חינם התקשרו עכשיו
Leah Rojsahi
מורה פרטית למתמטיקה ומדעים
מתמחה בשיעורים מקוונים
Leah Rojsahi
מורה פרטית למתמטיקה ומדעים
מתמחה בשיעורים מקוונים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Ucallz
שירות מענה טלפוני לחברות Home service
מענה לשיחות וקביעת פגישות, מענה באנגלית וספרדית, כולל סופ"ש וחגים
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת עם הרכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
Law Office Of Yoni Weinberg
מתמחים בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים - תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח
חורף קשה צפוי לענף המסעדנות
קצב סגירת המסעדות עלול להאיץ ככל שהחורף מתקדם, הגבלות המגיפה ימוטטו עסקים

חדשות רעות לענף המסעדנות במישיגן, אלא אם כן סיבוב נוסף של סיוע פדרלי לעסקים קטנים יאושר בקרוב, קיימת הוראה ממושל אילינוי, ג'יי. בי. פריצקר לסגור את המסעדות המקורות ברחבי המדינה החל מנובמבר, פעולה אשר כנראה תמחוק אלפי מסעדות, כך משתמע מגורמים רשמיים בתעשייה.

האיסור המקורי על ישיבת סועדים בפנים המסעדה הוסר בשלבים במהלך הקיץ, אך גל של זיהומים במהלך הסתיו הוביל את פריצקר לסגר מחדש, ומסעדות מתמודדות כעת עם חורף ארוך עם מעט לקוחות או לקוחות פוטנציאליים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

 

"אנחנו לא באמת עושים את זה, נכון?", אמרה הבעלים של מסעדת הכפר האיטלקי ג'ינה קפיטני.  "כל יום הוא  הפסד וכל חודש הוא הפסד".

קפיטני מייצגת את הדור השלישי של משפחתה בניהול הכפר האיטלקי, שנוסד על ידי סבה, אלפרדו  קפיטני, בשנת1927. המסעדה האיטלקית העתיקה ביותר בעיר, היא למעשה שלוש מסעדות תחת קורת גג אחת ברחוב ווסט מונרו 71. הוא נודע באירוח זמרי אופרה, פוליטיקאים וסלבריטאים שמבקרים לרוב.

הכפר האיטלקי העסיק כ-130 איש ממש לפני המשבר. אבל אחרי שבעה חודשים של נגיף הקורונה, הוא ירד כעת כ-24 עובדים, והעתיד הקרוב נראה מאיים, אמר כאפייני.  היא עדיין משרתת לקוחות באמצעות שליחויות אוכל, אך ההפסדים כעת עומדים על כ-150 אלף דולר לחודש, והמשפחה מממנת את פעילותה מכסף שלה.

"מעולם לא חשבנו ששבעה חודשים בתוך זה נהיה באותו מקום", היא אמרה. אבל היא לא מוכנה לפרוש.

 

ג'ינה קפיטני, מנהלת מסעדה באילינוי

 

"אני מניחה שלא הגעתי לנקודה הזאת", היא אמרה. "אני בטח משוגעת כי כל מסעדה אחרת באיזור סגורה, אבל אנחנו בעסקים כבר 93 שנה, ובנוסף יש לי עובדים שנמצאים איתנו כבר 40 שנה, והם נאמנים לי, אז אני נאמנה להם, גם אם זה אומר שאני מאבד את הרצפה מתחת לרגליים שלי".

סצנת המסעדות של שיקגו יכולה להיראות שונה מאוד עד האביב, אמר איגוד המסעדות של אלינוי. הארגון מבקש מהקונגרס האמריקאי להעביר את חוק המסעדות של 2020, שיזרים מענקים בסך 120 מיליארד דולר למפעילי שירותי מזון שנמחצו על ידי מגפת הקורונה. אבל החקיקה תקועה, וללא עזרה פדרלית או שינויים באיסור הסעודה המקורה של המדינה, המצב עגום.

"אנחנו במערב התיכון, ומזג האוויר נעשה אכזרי, אז לאכול בחוץ לא הולך לעזור לנו בנושא," אמר נציג הארגון.

מסעדות אילינוי העסיקו 594,000 אנשים בתחילת השנה. עד אפריל, 321,000 היו מובטלים. בסוף ספטמבר, התרופפות של ההגבלות שיפרה את המצב, אך 140,000 עדיין נשארו מובטלים.  

פריצקר ופקידי בריאות הציבור הבכירים שלו אומרים שהמהלך לאסור על אכילה בחלל סגור, יחד עם סגירת בתי קזינו, תיאטראות ומוזיאונים, הוא הכרחי כדי לבלום גל קטלני של זיהומים, המתרחשים כעת בקצב מהיר אף יותר מאשר באביב שעבר, כאשר הוסדר סגר מקיף יותר.

 

החורף מגיע למסעדות, והוא צפוי להיות קשה

"עד כמה שזה כואב, עלינו לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי להימנע מצו השבתה נוסף", אמר המושל במסיבת עיתונאים ביום רביעי.

"כולנו יכולים לראות שזה לא עובד ואנחנו הולכים בכיוון הלא נכון", אמר מנהל בריאות הציבור של אילינוי, ד"ר נגוזי אזיקה, במסיבת העיתונאים  ביום רביעי.  

"ללא התערבויות חדשות, התחזיות מראות בין 17,000 ל-45,000 מקרי מוות נוספים באילינוי בין עכשיו ל-1 במרץ 2021, בהנחה שבתי החולים יוכלו להמשיך לספק את רמת הטיפול האופטימלית", אמר המושל.

הוא הדגיש ש"אנחנו צריכים שהממשלה הפדרלית תפעל בנושא בשבוע הקרוב". כי המון מסעדות יכולות להסגר, ובעתיד צפוי מצב של הצפות בתי החולים, אם לא יהיה פתרון.

נשאר לקוות שהחיסון של חברת מודרנה או פייזר ישתחררו בהקדם לציבור.

 

 

YOU MIGHT ALSO LIKE