Leah Rojsahi
מורה פרטית למתמטיקה ומדעים
מתמחה בשיעורים מקוונים
Kosher Market USA
סופרמרקט כשר עד הבית
כל המוצרים מישראל אליכם הביתה - משלוחים בכל ארה"ב
Kosher Market USA
סופרמרקט כשר עד הבית
כל המוצרים מישראל אליכם הביתה - משלוחים בכל ארה"ב
EllEve Med Spa
הסרת שיער בלייזר, טיפולי פנים, בוטוקס ועוד
מרכז לטיפולי אסתטיקה במחירים מדהימים
Drake Law Firm
עורך דין לנזקי גוף ותאונות דרכים
ליווי צמוד לאורך כל הדרך, מגיעים עד בית הלקוח
Law Office Of Yoni Weinberg
מתמחים בנזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים - תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח
Cash 4 Less
פריטת צ'קים ללקוחות פרטיים ועסקיים
פריטה מיידית, אחוזים הכי נמוכים בשוק וללא הגבלת סכום
יום זה בהיסטוריה: 22 בנובמבר העצוב
ג'ון פ. קנדי, הנשיא ה-35 של ארצות הברית, נרצח בעת שנסע בשיירה בדאלאס. מה שהפך באותה שנה ליום אבל לאומי עקב מותו בטרם עת של הנשיא האהוב ביותר

ביום זה, 22 בנובמבר 1963: ג'ון קנדי, הנשיא ה-35 של ארצות הברית, נרצח בעת שנסע בשיירה בדאלאס; טקסס גוב ג'ון ב. קונלי, באותה מכונית כמו קנדי, נפצע קשה. החשוד, לי הארווי אוסוולד, נעצר, וסגן הנשיא לינדון ב. ג'ונסון הושבע כנשיא.


הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשוביםבנובמבר 1960 נבחר הסנטור ג'ון קנדי לנשיאות ארצות הברית. קנדי היה אז בן 43 – האדם הצעיר ביותר שנבחר אי פעם לתפקיד. הוא גם היה הקתולי הראשון שנבחר לכהונה זאת. כניסתו לבית הלבן ב-1961, מלווה באישה יפה ובשני ילדים קטנים, נאומיו המלהיבים וסגנון נשיאותו הצעיר, עוררו כלפיו הערצה מרובה בארצות הברית ומחוצה לו.

אחד הביטויים לרוח החדשה שהביא קנדי היה נאומו בטקס הכתרתו לנשיא ב-20 בינואר 1961 בו קרא: "וכך ידידיי האמריקנים: אל תשאלו מה ארצכם יכולה לעשות למענכם – תשאלו מה אתם יכולים לעשות למענה. ידידיי אזרחי העולם: אל תשאלו מה אמריקה תעשה למענכם אלא מה נעשה ביחד למען חירות האדם"

קנדי גילה יחס ידידותי לישראל ואף הסכים למכור לה נשק הגנתי מתקדם – טילי נ"מ מדגם "הוק". אולם מצד שני הוא נאבק נגד הקמת הכור הגרעיני בדימונה ותמך בפתרון לפליטים הפלסטינים שבמסגרתו חלקם יחזור לישראל. הציבור הישראלי לא היה מודע לחילוקי הדעות בין ממשלת ישראל לממשל האמריקני וגם כאן שררה הערכה מרובה לקנדי.

 

על פי כל הסקרים בעשורים האחרונים, זהו הנשיא האהוב ביותר בהיסטוריה האמריקאית. בתמונה קנדי עם אשתו, ג'קלין קנדי-אונאסיס

 

כאמור, ביום שישי 22 בנובמבר 1963 בצהריים, נסע קנדי עם אשתו ג'קי (ג'קלין) ועם מושל טקסס ג'ון קונלי ואשתו נלי במכונית פתוחה בחוצות העיר דאלאס. בשעה 12 וחצי לפי שעון טקסס נורו לכיוונו מספר יריות והן פגעו בקנדי ובקונלי. כחצי שעה לאחר מכן נפטר קנדי ואילו חייו של קונלי נצלו. ארונו של קנדי הוטס לוושינגטון. במהלך הטיסה הושבע סגן הנשיא לינדון ג'ונסון לתפקיד נשיא ארצות הברית סמוך לארון ולאלמנת קנדי.

אבל גדול נפל על אזרחי ארצות הברית ורבים מתושבי העולם, מחוץ לארצות הברית, היו שותפים לתחושה קשה זו.

גם ביום זה:

  • 1906: אות המצוקה "S-O-S" מאומץ בוועידת הרדיו הטלגרף הבינלאומית בברלין.
  • 1914: הקרב הראשון של איפר במהלך מלחמת העולם הראשונה מסתיים בניצחון של בעלות הברית נגד גרמניה.
  • 1935: הסירה מעופפת, הקליפרס הסיני, ממריאה מאלאמדה, קליפורניה, ונושאת יותר מ-100,000 פריטי דואר בטיסת הדואר הטרנס-פסיפית הראשונה.
  • 1954: האגודה ההומנית של ארצות הברית משולבת כחברה הלאומית ההומנית.
  • 1963: סופר "העולם החדש והאמיץ" אלדס האקסלי מת בקליפורניה בגיל 69.
  • 1965: המחזמר "איש לה מנצ'ה" נפתח בברודוויי.
  • 1967: מועצת הביטחון של האו"ם אישרה את החלטה 242, שקוראת לישראל לסגת משטחים שכבשה ביוני הקודם, וקוראת במרומע ליריבים להכיר בזכותה של ישראל להתקיים.
  • 1975: חואן קרלוס הוכרז מלך ספרד.
  • 1990: ראש ממשלת בריטניה מרגרט תאצ'ר, לאחר שלא הצליחה לזכות בבחירות מחדש של הנהגת המפלגה השמרנית בהצבעה הראשונה, מודיעה כי תתפטר.
  • 1995: מועצת הביטחון של האו"ם משעה במהירות את הסנקציות הכלכליות נגד סרביה ומקלה על אמברגו הנשק נגד מדינות יוגוסלביה לשעבר.
YOU MIGHT ALSO LIKE