HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן - שלושה ימים והכסף אצלך!
דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Meir Raanan
מאיר רענן - ראיית חשבון
עונת המיסים החלה, אל תחכו לרגע האחרון!
Meir Raanan
מאיר רענן - ראיית חשבון
עונת המיסים החלה, אל תחכו לרגע האחרון!
Kosher Market USA
סופרמרקט כשר עד הבית
כל המוצרים מישראל אליכם הביתה - משלוחים בכל ארה"ב
Shikun & Binui
מחפשים בית בישראל? שיכון ובינוי מחכים לכם בבית
בבית בשכונות החלומות של שיכון ובינוי זה בית עם יציבות וביטחון
לחברת קונסטרקשן ותיקה דרושים
אנשי מכירות עם או בלי נסיון
לידים איכותיים שעברו סינון, 2-3 לידים ביום, תמיכה בניהול פרוייקטים
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת עם הרכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
כסף זה לא מילה גסה!
"הכסף הוא אמצעי מצוין. אילו לא היה בנמצא, צריכים היו להמציא אותו." – בנימין זאב הרצל

בעברית, כסף מתקשר למילה "כיסוף", שפירושה גַּעְגּוּעַ, כְּמִיהָה. ואכן, טבעו של האדם להיות נכסף להשגת כסף. כל החיים כולנו ברדיפה אחרי העושר והאושר, למרות שבפועל שניהם לא תמיד מתחברים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

 

אנחנו, כבני אדם, תמיד נרצה להצליח, תמיד נרצה יותר. ניסיונות החיים מלמדים אותנו לרצות יותר כסף, יותר כבוד, יותר הערכה ויותר הכרה. נכון, הדרך שבה גידלו אותנו היא שחשוב להיות אנשים טובים, חשוב לעזור לזולת, חשוב לעבוד, חשוב להרוויח מספיק כסף, אבל... גם שכסף זה לא הכל בחיים. למעשה, לימדו אותנו שאנחנו צריכים לרצות אבל, מצד שני, לרצות לא ייתן לנו את מה שאנחנו צריכים. ואם אומרים לנו שאנחנו צריכים לרצות כסף, ומנגד כסף זה לא הכל בחיים, למעשה אומרים לנו בצורה ברורה ומודעת שאם אנחנו רוצים כסף, אז אולי אנחנו אנשים שטחיים, כי אנחנו לא אמורים לרצות רק כסף בחיים. ובאמת, בימינו, הרבה פעמים יש בושה להצהיר שאתה רוצה עוד. זה מתחבר עם תאוות בצע, ורבים מאיתנו מתפתלים בכיסא באי נעימות כשעולה במוחנו תמונה של אדם שאוהב כסף. אנחנו ברובנו אנשים מאוד שיפוטיים ונוטים לחשוב שזה חמדני ואולי אף מאוד לא אצילי לשאוף להיות עשיר.

בעיני, כסף זאת לא מילה גסה! מותר, צריך ורצוי לרצות ולעשות כסף. להרוויח כסף או לרצות כסף זה לא חטא.

אז אם בשבילנו כסף זה כן הכל, זה לא עושה אותנו אנשים רעים או לא טובים. להיפך – אנחנו נלחמים עבור הכסף, רוצים להשיג אותו ולא מוותרים גם כשקשה. הרי בעסקים, דרך כסף בודקים ומודדים את רמת ההצלחה. כסף הוא סימן שסיימנו דרך והגענו עד למטרה הסופית.

כשאדם מגדיר לעצמו שכסף הוא הדבר הכי חשוב מבחינתו, הוא בעצם שם לעצמו מטרה ברורה מאוד בראש ויודע לאן הוא הולך. ובאמת, המצליחנים הגדולים ביותר בעולם הם אלה שחלמו, וחלמו ללא הגבלה. אלו אנשים שרצו דברים מטורפים, שהחליטו שאפשר לעשות משהו חדש וענק.

 

 

אילו הם רק היו חושבים על זה, קרוב לוודאי שלא היה יוצא מזה כלום והם לא היו מצליחים. אבל אם חושבים מספיק גדול, צריך גם להקים מערך שתואם את מה שרוצים להשיג ולהגיע אליו.

להיות אדם מאוד נחוש להצליח לא עושה אותך רודף בצע או אדם רע. הבחירות של איך אתה מתנהל יכולות לעשות אותך אדם טוב או רע. הנחישות להצלחה עוזרת ברגעים שקשה בהם. כסף הוא אמצעי. כסף הוא מגבר. אם אתה אדם טוב – באמצעות הכסף ניתן לעשות הרבה טוב.

לעומת זאת, יש לי לקוחות שבנו עסק מצליח ומניב, אבל הם אומרים לי "אני לא רוצה עוד כסף". בעיניי, אנשים כאלה הם בדרך כלל או חוששים להיכשל, כי מישהו שהצליח, מן הסתם לא רוצה לבדוק את המקום הזה בו אולי הוא לא יצליח; או שזה אומר שהם עובדים יותר מדי.

אדם שלמד לנהל את העסק שלו בשלט רחוק, יכול להרשות לעצמו לרצות להרוויח יותר, כי הוא לא חייב באופן ידני להרוויח כל דולר ודולר. אך אם העסק יושב על כתפיו של אדם אחד, של הבעלים, חובת ההוכחה היא עליו וכל ההתנהלות היומיומית השוחקת היא שלו, לכן קל לו להגיד שכסף זה לא הכל והוא לא רוצה עוד ממנו. כי הרי יש גבול לכמה הוא יכול לשאת, לכמה הוא יכול לעשות ולעבוד. אנשים כאלה צריכים לעצור ולחשוב איך אחרים יכולים לעבוד בשבילם, לנהל להם את העסק.

אין ספק שלא כל העסקים מצליחים ומניבים. חלקנו באים מבית בו ההורים הקימו עסק שלא הצליח, חלקנו באים מבית בו ההורים היו שכירים והאופציות שלהם היו מראש מוגבלות, במובן של כמה מרוויחים, גם אם זה היה הרבה כסף.

אך אם כסף הוא משהו שצריך להיזהר בכמה גדול אנחנו רוצים אותו או חולמים עליו, אנחנו מגבילים את עצמנו באיך שאנחנו רואים את העסק שלנו או את פוטנציאל הצמיחה שלו. כי אם אנחנו אומרים שכסף הוא לא הכל, אנחנו למעשה מונעים מעצמנו את אפשרות ההתעקשות ברגעי משבר וקושי. אם אנחנו לא זוכרים על מה אנחנו נלחמים, כי כסף זה לא הכל עבורנו, אז כשקשה, זה נהיה קשה מאוד. וככה אי אפשר להגיע להצלחה, אי אפשר לחשוב על העתיד, על גדילה וצמיחה.

 

 

אל תטעו, כסף הוא לא המדד להאם אתה אדם מוצלח או לא. אבל זאת תהיה טעות מצידנו מראש לא לרצות או מראש לא להעז ולחשוב בגדול כי אם אני לא אצליח ב-100%, אז לא צריך לשאוף ל-80%.

כסף זה אולי לא הכל בחיים, אבל זה הרוב. והרוב תמיד קובע.

 

רקפת אהרן הינה בעלת חברת Rakefet A, לפיתוח אישי ועסקי. ב-25 שנים האחרונות היא ליוותה עשרות אלפי אנשים להצלחה בעסקים ובחיים, תוך עזרה ביצירת בהירות מחשבתית וחיבור בין העולם האישי לעסקי.

manager@rakefet-a.com | 818-970-2080 | 833-COOL-COACH

YOU MIGHT ALSO LIKE