לחברת קונסטרקשן ותיקה דרושים
אנשי מכירות עם או בלי נסיון
לידים איכותיים שעברו סינון, 2-3 לידים ביום, תמיכה בניהול פרוייקטים
Nadlan in Miami
סוכן הנדל"ן שלך בפלורידה
מתמחה בהשקעות נדל"ן ובתי יוקרה
Nadlan in Miami
סוכן הנדל"ן שלך בפלורידה
מתמחה בהשקעות נדל"ן ובתי יוקרה
Law Offices of Amir Soleimanian & Assoc
דוח תנועה? נהיגה בשכרות - DUI?
לייעוץ חינם התקשרו עכשיו
Israel insurance family
ביטוחי בריאות פרטיים וממשלתיים בכל ארה"ב
כל סוגי הוויזות- אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
RMO Construction Services- Michelle Wizman
מחפשים רישיון קבלן? יש לנו פיתרון והוא חוקי!
פנו אלינו ליעוץ והדרכה חינם
Shikun & Binui
מחפשים בית בישראל? שיכון ובינוי מחכים לכם בבית
בבית בשכונות החלומות של שיכון ובינוי זה בית עם יציבות וביטחון
יום ההמצאות הבינלאומי: הממציאים הגדולים שבלעדיהם החיים שלנו היו נראים לגמרי אחרת
הם היו פורצי דרך עוד לפני שידענו מה זה אומר, ובזכותם החיים של כולנו טובים ונוחים יותר. לכבוד יום החדשנות, הנה כמה ממציאים שממש שווה לכם להכיר

יום ההמצאות הבינלאומי היום יום חגיגי שכולו מוקדש לחשיבה מקורית, מחוץ לקופסא, יצרתיות, תעוזה, וכמובן חוכמה. יום שמבקש לציין ולזכור את אותם אנשים חכמים באופן יוצא דופן, יצירתיים ואינטלגנטים שהצליחו לעלות על פתרון, ולהפוך אותו למציאות.   

יש מיליוני המצאות בעולם, החל מדברים בהם אנו עושים שימוש בכל יום, כל יום, וממש לא מבינים איך החיים שלנו היו יכולים להתנהל בלעדיהם, ועד דברים כללים יותר. יום ההמצאות כאן על מנת להזכיר לנו כמה מהותית וחשובה החשיבה היצירתית, ואם אתם סקרנים ושאפתנים מספיק, אולי אפילו להעניק לכם דרייב לצאת לדרך ולמצוא פתרון לבעיה או צורך. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

הנה 6 ממציאים שהצליחו לשנות את החיים של כולנו:

 

1. וולטר האנט 

וולטר האנט המציא משהו שיכול להיתפס כקטן ושולי, אך הוא משמש את כולנו מעת לעת- סיכת ביטחון. אמנם הרעיון היה קיים עוד קודם לכן, אך האנט הוא הראשון שעיצב את הסיכה באופן אותו אנו מכירים היום, מה שמעניק לסיכה גמישות ויעילות. בעבר, סיכות ביטחון היו בשימוש יומי, בעידן בו היו רק חיתולי בד. 

2. ג'וזפין קוכראן

ג׳וזפין אמנם הייתה שייכת למעמד הגבוה, ולכן לא שטפה כלים בביתה, אך הטרידה אותה המחשבה שהמשרתים שלה, מעת לעת, סודקים או שוברים את הכלים היקרים שלה. לבסוף, החליטה לשטוף את הכלים היקרים בעצמה, ומהר מאוד שאלה את עצמה: איך אף אחד לא המציא מישהו שיעשה את העבודה הזאת במקומי? 

רק שבניגוד לאנשים אחרים, שנשארים בשלב השאלה בלבד, ג'וזפין תוך זמן קצר, בנתה מכל הרתחה בנחושת, בתוכו שמה מיסב, עליו מחולקים למספר תאים, מגוון כלים, וכמובן מנוע שמתיז מי סבון חמים. תוך זמן קצר חבריה התלהבו מהרעיון והזמינו ממנה מכשירים. בשנת 1893 הציגה ג׳וזיפין את המדיח ביריד עולמי בשיקגו, ומיד הוא הפך לסיפור הצלחה. 

 

3. קינג ג'ילט

התעשיין קינג ג׳ילט פיתח את מה שכולנו משתמשים בו כיום, כמעט בכל יום, סכין הגילוח. אמנם ההמצאה הייתה קיימת קודם, אך ג׳ילט הוא הראשון שפיתח להב בטוחה, אשר חשופה אל העור רק מהצד החד. הייצור התעכב בעקבות קשיים ליצור להב קלה להשחזה למידה הנדרשת, אך כבר בשנת 1915 ג׳ילט הצליח למכור למעלה מ-70 מיליון להבים. פרט מידע מעניין נוסף: כאשר ארצות הברית נכנסה למלחמת העולם הראשונה, הזמינה מג׳ילט סכיני גילוח עבור כל החיילים. 

 

4. רוזלניד פרנקלין

המחקר והעבודה של פרנקלין הובילו לפריצת דרך משמעותית בגילוי מבנה ה-DNA. אמנם את הקרדיט קטפו החוקרים רוברט קורי ולינוס פאולינג בשנת 1953, אך היום ברור שהכל הודות ובזכות פרנקלין.

 

5. אלכסנדר קאמינגס

כבר בשנת 1596  אציל בריטי ששירת בחצר המלכה אליזבת הראשונה, שאף לשנות את הצורה של השירותים כשהוא הציג דגם מצויד במכל הדחה ובצינור ניקוז. אך המלכה לא אהבה את רעש ההדחה, ואנגליה דחתה את ההצעה. בשנת 1775 המציא אלכסנדר את המתקן בצורת ״אס״, מה שמשמש את כולנו עד היום, כאשר המים עומדים בגובה ספציפי, וחוסמים ריחות רעים. 

 

6. ויליס קרייר

המזגן אמנם היה קיים, אך בתחילת דרכו היה בשימוש בעיקר בענף התעשייה. ויליס למעשה המציא את המדחס הצנטריפוגלי בשנת 1921, מה שהוביל לשימוש במזגנים גם באולמות ציבור ומשרדים. המהפכה החלה בעקבות העובדה כי במקומות עבודה בהם הוצב מזגן, תפוקת העבודה עלתה משמעותית. 

7. בת׳ נסמית

נסמית הייתה קלדנית אמריקאית, אשר המציאה את מה שכולנו משתמשים בו עד היום, טיפקס. לאורך השנים, דייקה בת׳ את הצבע והמרקם של הטיפקס, ובסופו של דבר פתחה חברה (אשר קיימת עד היום), בה שיווקה את המוצר. YOU MIGHT ALSO LIKE