לחברת קונסטרקשן ותיקה דרושים
אנשי מכירות עם או בלי נסיון
לידים איכותיים שעברו סינון, 2-3 לידים ביום, תמיכה בניהול פרוייקטים
EllEve Med Spa
הסרת שיער בלייזר, טיפולי פנים, בוטוקס ועוד
מרכז לטיפולי אסתטיקה במחירים מדהימים
EllEve Med Spa
הסרת שיער בלייזר, טיפולי פנים, בוטוקס ועוד
מרכז לטיפולי אסתטיקה במחירים מדהימים
Aviram Law
נלחם עבורך עד קבלת הפיצוי המקסימלי
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Ucallz
שירות מענה טלפוני לחברות Home service
מענה לשיחות וקביעת פגישות, מענה באנגלית וספרדית, כולל סופ"ש וחגים
Meir Raanan
מאיר רענן - ראיית חשבון
עונת המיסים החלה, אל תחכו לרגע האחרון!
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן - שלושה ימים והכסף אצלך!
דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
״לילה אחד במיאמי״ נוגע בנושא מורכב וחשוב: איך זה להיות שחור מפורסם באמריקה
הסרט החדש של השחקנית רג'ינה קינג, על פי תסריט ומחזה מאת קמפ פווארס, מצליח להציג את הצד האנושי של מי שהצליח לעצב את המאבק האזרחי של הקהילה השחורה באמריקה, ובכך הוא הופך רלוונטי מתמיד

רוב ההתרחשות בסרט ״לילה אחד במיאמי״ מתקיימת בלילה אחד, בשנת 1964. מפגש חברתי בחדר מלון במיאמי, בה ארבע דמויות מרכזיות וחשובות בתרבות האפרו-אמריקאית של שנות השישים באמריקה: אגדת הפוטבול ג'ים בראון, הפעיל הפוליטי מלקולם אקס, "מלך מוזיקת הנשמה" סם קוק, והמתאגרף קסיוס קליי. עבור כל הדמויות, הלילה הוא צומת דרכים בחייהם. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

בעשרים הדקות הראשונות של הסרט, או בשלב האקספוזיציה, אם תרצו, אנו למעשה פוגשים בדמויות כאשר הן כבר זכו בתהילה ופרסום, אך עדיין נותרו לא מסופקות. כולם מנוהלים על ידי מנהלים לבנים, ושואפים בליבם לצאת לדרך עצמאית. 

לאחר מכן, מגיע אותו לילה מדובר. הרביעייה מגיעה כאמור לחדר במלון, בו הם מנהלים שיחות נפש, עושים חשבון נפש, ועוסקים בנושא המורכב, שהוא גם לב הסרט: איך זה להיות שחור מפורסם ומצליח בתוך חברה לבנה שמדכאת את השחורים. 

הפעיל הפוליטי בחבורה, מלקולם אקס סבור כי הם צריכים לנצל את המעמד והפרסום שלהם על מנת להפיץ את מסר הדיכוי ולדרוש שוויון זכויות. ואילו הדמויות האחרות עסוקות בעולמן הפרטי, המצומצם, בקריירה שלהם, בפרסום ובתהילה. 

רג'ינה קינג מצליחה להעביר את המספר באופן בועט, אך רגיש ונוגע ללב. הסרט לא מותיר מקום לספק: הלבנים שולטים, ולהם יש את הכוח. חשוב לומר שהסרט דורש במידה כזו או אחרת היכרות עם הדמויות והמצב באמריקה של אותם זמנים, בעיקר לאור העובדה כי המפגש בין הדמויות תופס חלק מהותי מהסרט, למעלה משעה. 

אין ספק כי קינג לקחה על עצמה אתגר לא קטן, הן בעקבות נושא כה טעון וחשוב, והן בעקבות העובדה כי רוב הסרט מצטלם בלוקיישן אחד, בחלל אינטימי וקטן. המשחק המשובח, הבימוי והצילום, בהחלט מצליחים לעזור למורכבות מסוג זה להפוך לנקודת החוזקה של הסרט. 

קינג מצליחה לתפקד כבמאית שיודעת איך להתאים את החומר, כלומר את התוכן, לקולנוע, כלומר לצורה. על אף שהסרט ברובו מתרחש באותו חדר במלון, קינג בוחרת לעבור לא מעט ללוקיישנים נוספים ונקודות מבט אחרות. הבחירה שלה בזוויות צילום ייחודיות מצליחות להעצים את הדרמה, אך לא באופן טרחני. בנוסף, נראה כי העובדה כי קינג הינה שחקנית מנוסה בעצמה, ללא ספק תורמת משמעותית לסרט להיות מדויק יותר, ולהופעת השחקנים להיות במיטבה. 

״לילה אחד במיאמי״ מבקש לעסוק בשאלות של מימוש אישי ויצירתי של האדם השחור, אל מול החברה הלבנה. שאלות שנראות רלוונטיות גם בימינו אנו. מדובר בעבודה מעוררת התפעלות של רג'ינה קינג, אשר מצליחה לעורר סקרנות, רגש, ועניין. YOU MIGHT ALSO LIKE