הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
DIGITAL MARKETING
מתמחים בגוגל, יילפ ופייסבוק
מתחייבים לתוצאות- מעל 10 שנות ניסיון בשוק האמריקאי
DIGITAL MARKETING
מתמחים בגוגל, יילפ ופייסבוק
מתחייבים לתוצאות- מעל 10 שנות ניסיון בשוק האמריקאי
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
שתי חברות ילדות ושליחות נשית מטורפת
שני יפרח אוחנה ועמית שפירו, מקימות הקבוצה המצליחה לנשים בפייסבוק, "סופר מאמא", משתפות אותנו על היצירה המיוחדת וההישגים המרגשים אליהם הגיעו בזמן הקצר מאז הקמתה לפני כשלוש שנים

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


שני יפרח אוחנה (35) נשואה ואם לילד. שירתה בקבע כקצינת כח אדם ולוגיסטיקה וכיום עובדת בתחום החינוך כמשלבת ילדים על הספקטרום. עמית שפירו (35) נשואה פלוס 2 מתל אביב, פרסומאית ויזמית למעלה מעשור. לפני כשלוש שנים החליטה שני להקים קבוצת פייסבוק לנשים בכלל ולאמהות בפרט, כיום הקבוצה מונה למעלה מרבע מליון נשים – קבלו לפניכם את סופר-מאמא.

 

איך עלה הרעיון לפתוח קבוצת פייסבוק?
שני, כמו רבים, חברה בקבוצות שונות בפייסבוק. באחת הקבוצות התפרסם פוסט על לידה שקטה, התגובות הקשות לא איחרו להגיע ובמקום תמיכה וחמלה, מפרסת הפוסט ספגה ביקורות קשות
והתקפות אישיות. "היו לי דמעות בעיניים" מספרת שני. מפרסמת הפוסט מיהרה להודיע על עזיבתה את הקבוצה, שני לא התמהמה ומייד כתבה שהיא מקימה קבוצה חדשה שבה יהיה חופש ביטוי אמיתי. "רציתי לאפשר מקום שניתן יהיה לדבר בו על הכל ואף אחד לא ייסתום לאף אחד את הפה" וכך נולדה סופר-מאמא.

מי מנהל את הקבוצה?
שני הקימה וניהלה את הקבוצה בעצמה למשך תקופה, כשהקבוצה הלכה וגדלה שני פנתה למקום הטבעי ביותר שלה, לחברת הילדות שלה, עמית שפירו וביקשה ממנה להצטרף אליה כמנהלת בתחום הפירסום והשיווק של הקבוצה. ביחד, השתיים מחזיקות צוות של 20 יועצות בכל מיני תחומים שנותנות מענה לשאלות ומשתפות בתוכן מקצועי, מהרטבת לילה, אלימות במשפחה, הטרדה מינית, אוטיזם ועד לעורכות דין, יועצות מס ונשות מקצוע בכל התחומים.

מי הן חברות הקבוצה?
בקבוצה חברות נשים מכל חתך הגילאים ושכבות האוכלוסיה. נשים צעירות, מבוגרות, רווקות, נשואות, חד הוריות ועוד. "כל אישה היא עולם ומלואו, יש לה את סיפור החיים האישי שלה שאותו היא יכולה לחלוק עם נשות הקבוצה, להתייעץ ולייעץ מנסיון החיים שלה. חשוב לי לציין שישנה אפשרות להתייעצויות אנונימיות במידה ומישהי איננה רוצה להיחשף".

ישנן כל כך הרבה קבוצות פייסבוק, מה מייחד את "סופר מאמא"?
"סופר מאמא זו קהילת נשים אמהות מאוחדת, החברות בסופר מאמא מוצאות מקום בטוח להעלות שאלות ולהתייעץ בסוגיות שונות בנושא קריירה, משפחה, הורות, ילדים, חוויות ופחדים ומוצאות אוזן קשבת ומגוון דעות של נשים מכל המגזרים, גם כשזה נעשה באופן אנונימי. נשים מרגישות בטוחות ושייכות".
סופר מאמא הינה קבוצה פעילה במיוחד וכמעט כל פוסט שמתפרסם זוכה לתגובות רבות ומעורבות של חברות הקבוצה, לא סתם הקבוצה גדלה מיום ליום ומונה למעלה מ- 250,000 חברות. "מצד אחד חשוב לי לא להכניס דעות פוליטיות" אומרת שני "מצד שני אני לגמרי מקדמת את נושא האלימות. חשוב להתריע, לפנות למשטרה ואם הוטרדת מינית – לא לחכות וללכת להתלונן. קרה בעבר שפרסמתי פוסטים של נשים מוכות ואז המשטרה ביקרה אצלי כדי לגבות עדות, במקרים אחרים ביקרו אותי הגברים שלהן והתלוננו שלא שמעתי את הצד שלהם – זה היה גדול עליי ולכן היום כשאישה רוצה לפרסם פוסט על אלימות שחוותה, אני מיידעת אותה שמחובתה לדווח למשטרה אחרת
השוטרים יגיעו אלי. הרבה פעמים הן נרתעות ומבקשות להסיר את המילה אלימות ולהחליפה במילה השפלות – אני עושה את זה והן מתחזקות כפועל יוצא מהשיח המכובד והפורה בקבוצה ופתאום יש איזה שהוא קליק אצלן, המון נשים קמו ועשו מעשה והתעוררו על החיים שלהן".

תוכלי לשתף אותנו בפוסט מרגש במיוחד?
" יש המון פוסטים מרגשים שמצנעת הפרט אני לא יכולה לחשוף פרטים, אך יכולה לספר על שני פוסטים ספציפיים:

 

"תוך זמן קצר מאד, אלפי נשים שקראו את הפוסט הזה החליטו להקדיש את השבועות שנותרו לכותבת, כדי לעזור לה במלחמה על החיים שנותרו לה. זה בלתי ניתן לעיכול – את קוראת ונשארת חסרת מילים. תמכנו בה בכל דרך אפשרית, קבוצה של מאות! נשים נפגשו לערוך לה טקס הפרשת חלה המוני ולברך אותה, מעבר לזה היא זכתה לשיחות טלפון וביקורים יומיומיים, חברות הקבוצה הגיעו לתמוך נפשית ופיזית, המטרה הייתה לחזק אותה, לדבר איתה על בסיס יומי ולגרום לה לא לוותר, היא באמת עד הרגע האחרון לא ויתרה".

פוסט נוסף שעלה לאחרונה והגיע לצינור ולחדשות ערוץ 2 :

 

"פנה אליי בחור בן 20 בשם אביב פרץ שהוא מאומץ ומחפש את אימו הביולוגית, אביב ביקש את עזרת הקבוצה באיתור אימו, הקבוצה מורכבת מנשים בלבד, אך למען מטרה עילאית שכזו הסכמנו לחרוג ולצרף אותו לקבוצה. העליתי לייב בקבוצה שבו הוא מספר אודות אימו הביולגית ופרטים מזהים אחרים. התוצאות לא איחרו להגיע – אחרי עשרים שנה אביב מצא את אמא שלו. סיפוק עילאי, דמעות והרגשה מדהימה . "


יום האישה הבינלאומי 2021 – מה זה לדעתך להיות אישה בזמנים שלנו?
"להיות אישה בזמנים שלנו זה הרגשת גאווה וניצחון. עברנו שנים של הדחקה בנשיות שלנו, ברצונות שלנו, שנים אלו הם נחלת העבר , היום אישה עושה את רצונה, מגשימה חלומות, פורצת גבולות, מקימה משפחה לבד . האישה המודרנית של 2021 לא מסתתרת, צועדת קדימה, בראש מורם. בין חברותינו הנשים בקבוצה אפשר למצוא מנכ"ליות, טייסות, לוחמות כל זה לצד היותן נשים ואמהות
גאות" .


במבט לאחור, מה היית מייעצת שני בת ה- 18 ?
הייתי מייעצת לשני בת ה- 18 שתלך בראש מורם ולא תסתכל אחורה ולא תקשיב לקולות שאומרים לה שזה לא נכון או לא ראוי או לא המקום, אלא תעשה מה שהלב שלה מרגיש , בביטחון ובאמונה שיש מקום שווה לכולם .

איזו דמות נשית השפיעה עלייך במיוחד?
אני לא מעריצה אישה אחת. אני מעריצה קבוצת נשים שאין להם שם מוביל בעולם, אלו נשים פשוטות כמו סבתא שלי והחברות שלה , שנתנו לנו חום ואהבה ואמרו לנו שהשמיים הם הגבול ושכולנו שווים ואף אחד לא יותר טוב מהאחר. סבתא מסעודה ז"ל לימדה אותי ללכת בראש מורם ולתת מקום לכולם, זאת הסיבה שאני, שני יפרח, מנהלת קבוצה שכזו מתוך שיווין אהבה וכוח נשי. סבתא מסעודה לימדה אותי לתת להעניק להתנדב ולעשות חסדים למען האחר, אלו דברים שעיצבו את האישיות שלי ואת מי שאני כיום".

אז לכל הקוראות שלנו, אם אתן מעוניינות להיות חלק מהקבוצה הנפלאה הזו, אתן חייבות להצטייד בחוש הומור, אהבת חינם ורצון לעזור, מעבר לכך, כמו שסבתא מסעודה ז"ל אמרה: "השמיים הם
הגבול".

פייסבוק:
https://www.facebook.com/groups/1588431314795507

אינסטגרם:
https://www.instagram.com/adv.supermom /

YOU MIGHT ALSO LIKE