Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Shefa Marketing
WE BRING CUSTOMERS
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Shefa Marketing
WE BRING CUSTOMERS
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Creative Solutions
הנהלת חשבונות
בעזרתינו תוציא פחות ותרוויח יותר
Meir Raanan
רואה חשבון מוסמך
עונת המיסים החלה, אל תחכו לרגע האחרון!
Wintorium
חלונות & ודלתות
מתחייבים למחירים הטובים ביותר, אספקה מהירה והתקנה ברמה הגבוהה ביותר
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
עשרות מדענים בכירים, ביניהם חברי ארגון הבריאות העולמי: "תובעים חקירה חדשה של מקור נגיף הקורונה"
במה שהולך ומסתמן כנראטיב ההופך יותר ויותר לגיטימי והמטיל ספק בדו"ח של ארגון הבריאותי העולמי הנעשה בשיתוף פעולה הדוק ובפיקוח ממשלת סין, עשרות מדענים מערביים ביניהם כאלה שעובדים עם ה-W.H.O דורשים חקירה חדשה לגבי מקורות הנגיף

לאחר שהחקירה המשותפת שנעשתה בסין בשיתוף ארגון הבריאות העולמי (WHO) לא הצליחה לייצר הסבר לגיטימי למקור ה-COVID-19, קבוצת מדענים בינלאומיים יוצאת בזעקה גדולה - ותובעת "חקירות קפדניות יותר" - עם או בלי שיתוף פעולה של בייג'ינג, כך על פי רויטרס.

במכתב גלוי שפורסם ביום רביעי, 24 מדענים וחוקרים בולטים מאירופה, אוסטרליה, ארצות הברית ויפן אומרים כי המחקר של ארגון הבריאות העולמי - ששלל דליפת מעבדה - נגוע בפוליטיקה.

"נקודת המוצא שלהם הייתה, 'בואו נתפשר כמה שיותר כדי לקבל שיתוף פעולה מינימלי מסין', אמר עמית בכיר במועצה האטלנטית, ג'יימי מצל, שניסח את המכתב - האומר כי מסקנות המחקר של ארגון הבריאות העולמי התבססו על מחקר סיני שלא פורסם, בעוד שתיעוד ודגימות ביולוגיות קריטיות לחקירה "נותרו בלתי נגישים".

לדברי מצל, ייתכן שהעולם יצטרך "לחזור לתכנית ב' " ולנהל חקירה עצמאית "באופן השיטתי ביותר האפשרי" עם או בלי השתתפותה של סין.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

סין שללה בתוקף את האפשרות ש-COVID-19 דלף ממעבדת ווהאן, שם מדענים ביצעו מניפולציות גנטיות במשך שנים על נגיפי קורונה של עטלפים בכדי להדביק בני אדם ביתר קלות.

"בסין יש מאגרי מידע על הנגיפים שהוחזקו ... יש הערות מעבדה על העבודה שנעשתה" הוסיף מצל. "יש כל מיני מדענים שעושים את העבודה בפועל ואין לנו גישה לאף אחד מהמשאבים האלה, או לאף אחד מאותם אנשים".

זו לא הפעם הראשונה שמצל, שהינו בעצמו יועץ בכיר לארגון הבריאות העולמי נלחם במסקנות הדו"ח המוטה לדעתו.

בעבר ציין כי "אנשים מרגישים שזו חייבת להיות חקירה של ארגון הבריאות העולמי. אבל זו לא. זו לא חקירה. זו ועדה עצמאית עם עמיתיהם בשירות ממשלת סין. כך שכל דבר שהם יוצאים איתו יהווה פשרה, הסכמה בין הוועדה לבין ממשלת סין", אמר מצל בעבר למגישת פוקס ניוז לורה אינגרהם.

מצל ציין בכמה מקומות את היעדר משקלן של ראיות מהימנות - מול סוכני ממשל סיניים המצפים כי מסקנותיהם יתבססו על אמונת בנראטיב הסיני ולא על פי 'מדע קשה'.

עוד הודיע בעבר כי אינו תומך במסקנה הרשמית של ה-W.H.O, (הארגון המשלם לו משכורת) לפיה מקור המעבדה הוא התרחיש הפחות סביר למקורו של הנגיף הסיני:

"יתכן ש-COVID-19 התחיל באמצעות קפיצה זואנוטית דרך מארחי בעלי חיים. אך גם יכול מאוד להיות שזה אפשרי שהוא נובע מדליפה מקרית במעבדה. יש הרבה עדויות המציעות - הכל נסיבתי - שזו אפשרות מאוד מאוד אמיתית. אולי גם הנגיף מגיע מעטלפי פרסה שנמצאים במרחק של יותר מאלף מייל מווהאן, אבל מה שיש לווהאן היא המעבדה הוויראולוגית היחידה של סין ברמה ארבע. המכון, בו האוסף הגדול בעולם של קורונה-וירוסים של עטלפים שנעשו בו ניסויים עם אבטחה לקויה, ומאידך יש את הכיסוי הסיני המסיבי שהגיע לאחר מכן".

"כך שאיש אינו יודע או מעט מאוד אנשים יודעים מה היה בדיוק הסיפור, אך לכל הפחות, אנו זקוקים לחקירה מלאה ואמינה שתבחן את כל ההשערות", הוסיף.

YOU MIGHT ALSO LIKE