לחברת קונסטרקשן ותיקה
דרושים אנשי מכירות
מינימום הכנסה בחודש הראשון גם אם לא ביצעת מכירה
Teddy Zach Insurance
ביטוחי קבלן
ביטוח תאונות עבודה, בנייה, מבנה ועוד
Teddy Zach Insurance
ביטוחי קבלן
ביטוח תאונות עבודה, בנייה, מבנה ועוד
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת ברכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
Shefa Marketing
WE BRING CUSTOMERS
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
National Hardwood Flooring
פרקטים, רצפות עץ ומדרגות
התקשרו עוד היום לקבלת הצעת מחיר המשתלמת ביותר
פרסום ראשון: הקלה משמעותית בכניסה ארצה לילדי ישראלים בעלי דרכון אמריקאי
הסוף לעומסים בקונסוליות? הלחצים הרבים בקרב המוני ההורים עשו את שלהם והחל מעתה הליך הרישום לביקור הילדים בישראל אינו תלוי עוד בקביעת תאריך פגישה בנציגויות השונות בצפון אמריקה

תקופה ארוכה של סחבת ואי ודאות בקרב הקהילה הישראלית בארה"ב צפויה החל מהיום להגיע לסיומה עם הודעה רשמית טעם רשות האוכלוסין וההגירה המאפשרת מעתה הקלה משמעותית עבור הורים לילדים שאינם בעלי דרכון ישראלי.

על פי לשון ההודעה, הליך הבקשה לביקור הילדים בישראל עם הדרכונים האמריקאיים יכול להתבצע באמצעות הגשת בקשה באתרי הקונסוליות בארה"ב. משמעות המהלך היא שהילדים יוכלו להיכנס לישראל ללא הצגת דרכון ישראלי (לאחר קבלת האישור מהקונסוליות), אולם חשוב להדגיש כי בניגוד לעבר, בסופו של דבר הם יחוייבו בהמשך ברישום הילדים כאזרחים ישראלים ובהוצאת דרכון ישראלי. כמו כן, ניתן יהיה להשלים את הליך רישום הילד כאזרח אף במהלך שהות המשפחה בישראל בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

ההודעה הדרמטית מגיעה בתום שבועות ארוכים של המתנה מצד המוני הורים שתכננו לבקר הקיץ בישראל עם פתיחת שעריה וההקלות במדיניות הבידוד, אך בעקבות העומס הרב, תאריכי התורים בקונסוליות נקבעו הרחק לעבר חודשי הסתיו.  

כזכור, עד להתפרצות מגפת הקורונה, סעיף 4 לחוק האזרחות אשר חייב הורים ישראלים בגולה לרשום את ילדיהם כישראלים, מעולם לא יושם. עם הטלת מגבלות הקורונה ואיסור הכניסה לאזרחים זרים, המצב השתנה באופן דרסטי, בעיקר בתחילת חודש אפריל, עד להיום.

יצויין כי על פי עדכון המדיניות החדש, הכניסה לישראל עבור ילדים שטרם השלימו את הליך האזרחות, תותר עד ל-30 בספטמבר השנה, ולאחר מועד זה הם לא יוכלו להיכנס ארצה ללא השלמתו. 

 

בשיחה של מערכת חדשות היברו ניוז עם נציגי הקונסוליה הישראלית בלוס אנג'לס נמסר כי "מאז התפרסמו ההנחיות האחרונות בחודש אפריל הופעלו לחצים והועברו מסרים ששיקפו את המצוקה של האזרחים הישראלים פה. הקשבנו קשב רב לטענותיהם ואנחנו ונציגויות נוספות בצפון אמריקה יצרנו קשרים עם אנשי מפתח על מנת לשנות את הגזרה". 

"זוהי תוצאה של עבודה קשה מטעם המטה שלנו והאגף לעניינים קונסולריים שדחף וקבע פגישות עם שר הפנים. הוא למעשה זה שהעביר את המסרים מהשטח כאן ישירות לרשויות בישראל אשר ראו כמה קשה לאכוף את ההנחיות הללו מהיום למחר כשאנשים נמצאים בפתחם של ביקורי הקיץ. הנחיות החדשות עוזרות מעט לדחות את הליך הרישום אבל חשוב לזכור כי הן אינן מונעות אותו לגמרי".

בנוסף, ביקשו הנציגים להדגיש כי בלוס אנג'לס הגשת הבקשות לביקור הילדים בישראל תעשינה באמצעות אתר הקונסוליה. יש להניח כי גם בקונסוליות נוספות ברחבי ארה"ב, הרישום יתבצע באופן דומה (דרך האתר או באימייל יעודי). 

YOU MIGHT ALSO LIKE