Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת ברכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
Law Offices of Lior Sadgan
יש לכם בעיה חוזרת ברכב?
יתכן כי הנכם זכאים להחזר כספי
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Etage Banquet Hall
מתחם אירועים יוקרתי בלב הואלי
לחגיגת הרגעים המיוחדים שלכם- חתונות, בר מצווה, אירועים פרטיים ועסקים. קייטרינג כשר
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
IMPERIAL
Tile & Stone
Inspiration - Quality - Design
מנקה קשת יום שנגררת לעולם הפשע: ״פאטמה״, הסדרה החדשה של נטפליקס מצליחה להיות דרמה פסיכולוגית איכותית וסוחפת
הגיבורה של ״פאטמה״ היא קודם כל קורבן של נסיבות חייה: היא נמצאת במעמד נמוך, כמעט בלתי נראית, ומנקה בתים של עשירים למחייתה. אך נקודת מפנה בחייה מובילה אותה להיכנס לעולם הפשע, שם לראשונה, קולה נשמע

המציאות הקשה, הכמעט בלתי אפשרית, של הגיבורה בסדרה החדשה של נטפליקס, ״פאטמה״, מובילה אותה, בסופו של יום, להיכנס אל תוך עולם הפשע. פאטמה היא מנקה קשת יום, שלא מצליחה לפרוץ את תקרת הזכוכית שלה עצמה, ובין לבין, מנסה למצוא את בעלה הנעלם. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים

היא גרה בדירה קטנה ועלובה, השייכת לשכן שלה, אשר מטריד אותה מינית, ומאיים עליה כל הזמן. אין ספק כי פאטמה היא דמות שמזדהים איתה כבר מהרגע הראשון, יותר מזה, כבר מהדקות הראשונות של הפרק הראשון, תחושות חזקות של חמלה ואמפתיה צפות. 

על אף שהיא הופכת לרוצחת, קשה להעביר ביקורת על פאטמה, שהרי ברור לאורך כל הצפייה שהמניע שלה טהור. כמעט בלתי אפשרי שלא להזדהות עם הרצון של פאטמה לצדק, לנקמה, מה שלא מותיר הרבה מקום לביקורת או שאלות של מוסר. 

״פאטמה״ מספרת את סיפורן של נשים, והיא עושה זאת באופן רגיש, אותנטי, וחזק. קצת בדומה לסדרה הטורקית המדוברת ״מוסכמות״ שעוסקת אף היא בקולן (או יותר נכון לומר, בהעדר קולן) של נשים, בתרבות הטורקית הסגורה והשמרנית. שתי הסדרות מבקשות להציג תמונת מצב ריאליסטית, קשה, שמזכירה לכולנו כי הרבה נשים עדיין, נתונות לכוח הגברי. 

הגיבורה בסדרה מצליחה להעביר מציאות מורכבת, בה נשים בהחלט לא שוות לגברים, בה הקול הנשי מושתק, ובעיקר, כיצד כבר מגיל קטן, אותן נשים, לומדות איך להתנהל בעולם גברי, על מנת לא לסכן עצמן. על מנת להימנע מחיכוכים. 

השחקנית הטורקית בורג'ו ביריג'יק אשר מגלמת את הגיבורה, נחשבת לאחת השחקניות האהובות בז׳אנר, ובצדק. יכולות המשחק שלה לאורך הסדרה מפתיעות ומעוררת רושם רב. יותר מכך, ביריג'יק אף סיפרה באחד הראיונות שהשתתפה בהם כי היא ערכה עבודה מעמיקה על הדמות, למדה את כל הטראומות והמורכבות שלה. אותה עבודה של ביריג'יק בהחלט באה לידי ביטוי באופן המזוקק והטוב ביותר, בכל פרק מחדש. 

הסדרה צולמה במשך ארבעה חודשים, במהלך תקופת הקורונה, ואורכה הוא שישה פרקים בלבד. דווקא העלילה הקצרה מצליחה לזכך את העלילה, להדק אותה, ולהפוך אותה חזקה וטובה יותר. ״פאטמה״ מצליחה להיות דרמה פסיכולוגית סוחפת, נטולת מלודרמה מיותרת, אשר מאפיינת פעמים רבות את הז׳אנר הטורקי. 

אין ספק כי נקודת החוזקה של הסדרה טמונה בגיבורה עצמה, אישה בלתי נראית, שמצליחה להשמיע את קולה רק כאשר היא שוברת את הכלים. רק כשהיא עושה את מה שאסור לה לעשות. ״פאטמה״ מושלמת לבינג׳, ולא רק בגלל שמדובר בשישה פרקים לא ארוכים מדי, אלא בעיקר, בגלל שמדובר בסדרה איכותית, סוחפת, ומרגשת. YOU MIGHT ALSO LIKE