הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
מדוע גייטס וסורוס קונים ביחד חברת בדיקות קורונה בריטית בעשרות מיליוני דולרים?
בצעד מפתיע הודיעו צמד המיליארדרים על רכישה מסקרנת במיוחד של חברת Mologic הבריטית, כל הפרטים בכתבה

שילוב תאגידי של משקיעים בראשות הקרן לפיתוח כלכלי של סורוס (SEDF) וקרן ביל ומלינדה גייטס רוכשים בצוותא את חברת בדיקות ה-COVID הממוקמת בבריטניה, Mologic, שפיתחה בדיקת וירוס קורונה ב-10 דקות - והיא ידועה בעיקר בזכות בדיקת הספוגית הנחירית שלה לנגיף.

על פי פורבס, בהודעה לעיתונות ביום שני, הרכישה נעשתה כדי להגדיל את הגישה ל"טכנולוגיה רפואית משוכללת במחיר סביר" באמצעות בדיקת 'זרימה רוחבית' מהירה, המציעה אזהרה מוקדמת עבור נדבקי קוביד-19 זאת מאחר ובדיקות שליליות ידרשו יותר ויותר לחזור ל'חיים הרגילים' - יחד עם דרכון החיסון כמובן.

שיתוף הפעולה של גייטס-סורוס הוא חלק מיוזמה חדשה, Global Access Health (GAH), שתשקיע "לפחות" 41 מיליון דולר בעסקה, על פי ההצהרה.

העסקה תכלול רכישה של כל המניות הקיימות של Mologic - כולל השקעות המוחזקות על ידי LLP Group Foresight ו- Calculus Capital.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


סורוס וגייטס הם חלק מקהילת המיליארדרים המעוניינים להפנות את מאמציהם הפילנתרופיים לדרום כדור הארץ כביכול, ומתייחסים באופן נרחב לאזורים של אמריקה הלטינית, אסיה, אפריקה ואוקיאניה שרבים חוששים שיישארו מאחור ככל שהמערב האמיד יותר יאיץ תוכנית החיסונים, הבדיקות והאבטחה הביולוגית בשנים הבאות.

שון הינטון, מנכ"ל קרן סורוס, אמר בהצהרה כי המגיפה "הוכיחה בכאב את חוסר השוויון הבסיסי" בבריאות הציבור העולמית, והוסיף כי "עסקה ייחודית זו" הביאה קרנות פילנתרופיות ומשקיעים יחד בכדי לטפל בנושא. רוקסנה בונל, מומחית לבריאות הציבור מ'קרן החברה הפתוחה' של סורוס, המתיימרת להיות הממנת הפרטית הגדולה בעולם של קבוצות סנגור לזכויות אדם וצדק חברתי, אמרה, "כפי שראינו במהלך מגפת קוביד 19, הגישה לבדיקות היא חיונית בהחלט כשמדובר בהכנה למול התפשטות מחלות מדבקות - נושא שמשפיע בסופו של דבר על כולנו".

Mologic נוסדה בשנת 2003 על ידי צוות של אב ובנו מארק דייוויס (מנכ"ל) והאב פול (קצין מדעי ראשי).

בעבר הם עבדו עם הזרוע הפילנתרופית של גייטס - והקימו את המרכז לאבחון מהיר מתקדם (CARD) בשנת 2016 בגיבוי של קרן גייטס. פול דייוויס ידוע גם בהמצאת בדיקת ההריון Clearblue בשנת 1988 - היישום הראשון בעולם של טכנולוגיית זרימה רוחבית על פי החברה.

זו לא הפעם הראשונה שגייטס וסורוס 'משתפים פעולה'.

בשנת 2015, מכון חשיבה במימון ג'פרי אפשטיין, המכון הבינלאומי לשלום, אירח בכנס "הכנה למגפות" בז'נבה - גורמים בכירים בקרן גייטס, החברה הפתוחה, ארגון הבריאות העולמי, CDC, הצלב האדום ומכון פסטר.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE