הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
ג'ון קנדי על המתנגדים לרפורמה בהליך ההצבעה: "הם או כל כך מטומטמים או שהם רוצים לרמות"
הסנאטור התייחס לדמוקרטים מטקסס שנסעו אל וושינגטון כדי להפיל את החקיקה במדינתם, ואמר כי "כל אדם עם היגיון בריא" זיהה משהו לא כשורה בבחירות האחרונות

הסנאטור הרפובליקני ג'ון קנדי, לואיזיאנה, תקף היום (שלישי) את הדמוקרטים שברחו מטקסס לוושינגטון כדי להפיל את החוק לרפורמפה בהצבעה, ואמר כי אלה שלא רואים את הצורך בדרישות זיהוי המצביעים הם "כל כך מטומטמים" או "שהם רוצים לרמות".

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


הסנאטור הרפובליקני ג'ון קנדי (צילום: AP)

 

בראיון ל"האניטי" ב'פוקס ניוז', קנדי אמר כי אומנם הוא מצטער עבור לפחות ששת המחוקקים שטסו אל הבירה בשבוע שעבר ונדבקו בקורונה, אך הם "שיחקו את עצמם קורבן, כשאין להם שום בסיס לשחק את עצמם קורבן".

"הם משתלבים בסדר גמור כאן בוושינגטון הבירה, בגלל שבוושינגטון יש סטנדרטים כפולים, ובלי זה לא היו בכלל שום סטנדרטים", אמר. "המקום הזה, כידוע, מאוד דומה לתיכון, אלא שאף אחד לא סיים".

כזכור, לפחות 51 חברי המפלגה הדמוקרטית בבית הנבחרים של טקסס, ולפחות תשעה חברה סנאט מהמדינה, טסו בשבוע שעבר לוושינגטון כדי לא לאפשר להגיע למספר הנציגים הנדרש במהלך ישיבה הדנה בחוק, בת ה-30 יום, אשר מטרתה להעביר את הרפורמה בבחירות. אך בעקבות הצעד של הדמוקרטים, החקיקה נפלה.

הרפובליקנים טוענים כי הצעת החוק, המוציאה מחוץ לחוק את הקלפיות בהסעה וסקרים 24 שעות לפני ההצבעה, ומוסיפה דרישה לתעודת זהות למי שמצביע דרך הדואר, למעשה נועדה להבטיח את שלמות ההצבעה על ידי מניעת הונאת הבוחר או רמאות מצד הבוחר. הדמוקרטים אומרים שהחקיקה תקשה על אנשים עניים ומיעוטים שונים להצביע.

"זה לא מדכא הצבעה של אף אחד", אמר קנדי. "זה מאפשר הצבעה מוקדמת. כן, זה דורש תעודת בוחר. זה אכן מחייב את תושבי טקסס להוכיח מי הם כשהם הולכים להצביע. העם האמריקני תומך בכך, העם האמריקני רוצה בכך".

"ואני אומר בעדינות לחבריי הדמוקרטים מטקסס", המשיך הסנאטור מלואיזיאנה, "אם אני רואה צורך בכך, יש כאן אחת משתי סיבות. או שאתה כל כך טיפש, או שאתה רוצה לרמות. ואלה שתי האפשרויות".

רפובליקנים ממדינות כמו ג'ורג'יה ופלורידה חוקקו כבר חוקים דומים ל"שלמות הבוחרים" מאז הבחירות לנשיאות ב-2020, שראו, לטענתם, התרופפות חסרת תקדים של כללי ההצבעה בעקבות מגפת הקורונה.

"לא אכפת לי מה דעתך לגבי תוצאות הבחירות האחרונות, אך כל אדם עם היגיון לא יכול להכחיש שהיה משהו" לא כשורה, טען קנדי. "כלומר, היו לנו פתקי הצבעה שעפו כמו קונפטי. מספר מדינות שלחו 44 מיליון פתקי הצבעה שלא התבקשו. הייתה לנו התערבות של משגיחי קלפיות. פקידי הרשות המבצעת במדינה שינו את חוקי ההצבעה באופן חד צדדי, ללא התייעצות עם מחוקקים ממדינתם".

"אני מבין כי חלק מכך היה נחוץ", הוסיף. "היינו צריכים לערוך כמה שינויים כדי להתאים את תהליך ההצבעה אל מגפת הקורונה ולהבטיח את שלום הציבור. אבל... אף אדם עם היגיון בריא יכול להצביע על הבחירות האחרונות ולהגיד שזה היה מודל של יעילות. אז זה מה שרוב הצעות החוק החדשות האלה עושות".

YOU MIGHT ALSO LIKE