הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
כואב הלב: בן 5 מג'ורג'יה ללא בעיות בריאותיות מת מהקורונה
משפחתו של וויאט גיבסון חשבה כי הוא סובל מהרעלת מזון, אך כאשר הלשון שלו הפכה ללבנה – הוא הובהל לבית החולים, שם מת כתוצאה מהנגיף

וויאט גיבסון בן ה-5 מג'ורג'יה, ללא אף בעיה בריאותית קודמת, מת בשבוע שעבר מווירוס הקורונה לאחר מאבק קצר במחלה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


וויאט גיבסון בן ה-5, מת לאחר שנדבק בקורונה

 

כאשר התחיל להרגיש לא טוב, משפחתו של וויאט חשבה שיש לו הרעלת מזון, סיפרה סבתו מצד אמא שלו, אנדראה מיטשל. "יום, יומיים, אין תיאבון, קצת הקאות, קצת קדום. בקושי הייתה לו נזלת. ואז הלשון הפכה ללבנה, והוא הובהל לבית חולים מקומי", אמרה. "היינו כל הזמן כל כך זהירים מהקורונה, כדי שהיא תמצא אותנו עכשיו?".

וויאט אושפז בבית חולים מקומי בג'ורג'יה, ולאחר יממה נלקח לבית חולים מעבר לגבול צ'אטונגה, טנסי. האב ואחותו התינוקת של וויאט נדבקו גם הם בנגיף.

"במובן מסוים, אני יודע שאתה עדיין כאן, אבל אני כל כך מתגעגע אליך!", כתב אביו ווס גיבסון בפייסבוק. "איבדתי את החבר הכי טוב שלי".

מותו של וויאט מגיע ברקע זינוק חד במקרי הקורונה החדשים ברחבי ארצות הברית ובעולם בכלל, בעיקר בעקבות זן הדלתא שמקורו בהודו, אשר מדבק הרבה יותר מכל וריאנט אחר.

החיסונים לא אושרו לילדים מתחת לגיל 12, אולם מקרי המוות בקרב קבוצות גילים אלה הם נדירים ביותר. מתוך 18,600 בני אדם שמתו מקורונה בג'ורג'יה, רק 11 מהם היו ילדים, כך עולה מרישום מחלקת בריאות הציבור במדינה. כמו כן, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, מתוך כ-600,000 מקרי המוות מהווירוס בכל ארה"ב, 335 מהם היו צעירים מתחת לגיל 18.

בתוך כך,יעילות החיסון נגד הקורונה של חברת Johnson&Johnson נמוכה בהרבה נגד זן הדלתא מאשר הגרסה המקורית של הנגיף. כך עולה ממחקר חדש שפורסם אתמול.

המחקר, שבדק דגימות דם בסביבת מעבדה וטרם נבדק על ידי עמיתים, מציע כי כל מי שקיבל את החיסון של J&J, עשוי להזדקק לזריקה שנייה.

"המסר שאנחנו רוצים להעביר הוא לא שאנשים לא צריכים לקבל את החיסון של J&J, אך אנו מקווים שבעתיד הם יקבלו מנה נוספת של החיסון או חיזוק של פייזר או מודרנה", אמר ראש המחקר נתניאל לנדאו, וירולוג בבית הספר לרפואה של גרוסמן בניו יורק.

מוקדם יותר החודש, J&J פירסמה נתונים ראשוניים המעידים כי החיסון שלה יעיל נגד זן הדלתא. עם זאת, בחודש מאי ממשלת בריטניה פרסמה מחקר שהצביע על כך שמנה אחת של AstraZeneca, הדומה במבנה שלה לחיסון של ג'ונסון וג'ונסון, הייתה יעילה רק ב-33% נגד מחלה סימפטומית הנגרמת מהדלתא, בעוד שתי מנות היו יעילות בשיעור של 66% נגדן.

הדובר של J&J, סימא קומאר, אמר ל'טיימס' כי הנתונים של המחקר האחרון "לא מתארים את האופי המלא של ההגנה החיסונית".

בחודש שעבר, ד"ר רושל וולנסקי מהמרכז לבקרת מחלות ומניעתן, אמרה לרשת סי.אן.אן כי "יש לנו את כל הסיבות להאמין ש-J&J יתפקד היטב נגד זן הדלתא, כפי שהיה עד כה נגד וריאציות אחרות שמסתובבות בארצות הברית.

YOU MIGHT ALSO LIKE