הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Etage Banquet Hall
מתחם אירועים יוקרתי בלב הואלי
לחגיגת הרגעים המיוחדים שלכם- חתונות, בר מצווה, אירועים פרטיים ועסקים. קייטרינג כשר
DIGITAL MARKETING
מתמחים בגוגל, יילפ ופייסבוק
מתחייבים לתוצאות- מעל 10 שנות ניסיון בשוק האמריקאי
DIGITAL MARKETING
מתמחים בגוגל, יילפ ופייסבוק
מתחייבים לתוצאות- מעל 10 שנות ניסיון בשוק האמריקאי
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
אימה ברכבת התחתית: מאות בני אדם נלכדו במטרו עקב שטפונות נדירים בסין
בסרטונים שפורסמו נראים עשרות בני אדם בקרונות הרכבת אוחזים בכל כוחם בידיות כדי להישאר מעל מפלס המים שהגיע עד לצווארם. 16 בני אדם איבדו את חייהם

אם השטפונות בגרמניה בשבוע שעבר לא הדגישו מספיק את שינויי האקלים והאסונות הבאים בעקבותיהם, או גלי החום ששברו שיאים בארה"ב, הגשמים שירדו אתמול (שלישי) בסין מראים את האיום הבאמת גדול על האנושות.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 

 

20 ס"מ גשם ירדו תוך שעה בעיר ג'נגג'ואו, עיר הבירה של מחוז חנאן שבמזרח סין המונה 12.6 מיליון איש, והציפו את הרחובות והרכבות התחתיות, והביאו למותם של לפחות 16 בני אדם. על פי רשויות מזג האוויר, הגשמים היו הגבוהים ביותר מאז החלו רישומי השיאים לפני 60 שנה.

עשרות נוסעים ברכבת התחתית היו מבועתים כאשר מפלס המים החל לעלות, ובסרטונים שפורסמו ברשתות החברתיות ניתן לראות נוסעים לכודים אוחזים בחוזקה בידיות הרכבת, כאשר המים מגיעים כמעט עד לראשם, והם מנסים להישאר מעל קו המים. "בירת המחוז חוותה סדרה של סופות גשם נדירות וכבדות, שגרמו להצטברות מים במטרו", נמסר מהרשויות.

רבים מהלכודים ברכבת פרסמו ברשתות החברתיות קריאות לעזרה. "המים בתוך הקרון הגיעו לגובה החזה! אני כבר לא יכולה לדבר, בבקשה תעזרו!", כתבה אישה בשם שיאופיי. דקות לאחר מכן, כתבה: "אם כוחות הצלה לא יגיעו עוד 20 דקות, כמה מאות מאיתנו יאבדו את חייהם ברכבת התחתית". מאוחר יותר האישה חולצה.

12 בני אדם נהרגו במטרו, חמישה נוספים נפצעו ומאות חולצו. "המים הגיעו לחזה שלי", כתב אחד הניצולים. "ממש פחדתי, אבל הדבר הכי מפחיד לא היה המים, אלא אספקת האוויר שהלכה ופחתה". לפחות ארבעה בני אדם נוספים נהרגו ברחובות העיר.

 

 

למעלה מ-200,000 בני אדם פונו מאזורים נמוכים בעיר, וכאלפיים אנשי חירום פרוסים כדי לסייע במאמץ. כך על פי כלי תקשורת ממלכתיים.

נשיא סין, שי ג'ינפיאנג, התייחס לשיטפון וכינה את המצב "חמור מאוד", והורה לרשויות "לתעדף את בטיחות חייהם של אנשים והרכוש שלהם". הרשויות במחוז מסרו כי מערכת הרכבת התחתית בעיר, הכוללת שבעה קווים ו-153 תחנות, השעתה את כל פעילותה.

גם הרחובות עצמם הוצפו לחלוטין, כאשר סרטונים מהעיר מראים את מפלס המים כמעט עוקף את המכוניות, ותמונות אחרות מראות ניסיונות לשלוף באמצעות חבלים אנשי שנלכדו בחינונים.

הגשמים העזים גרמו להפסקות חשמל ברחבי העיר. בית חולים אחד, בו מאושפזים קרוב ל-10,000 חולים, התמודד עם הפסקת חשמל מוחלטת כאשר הקומה הראשונה הוצפה לחלוטין. ההפסקת חשמל ניתקה את המאווררים ביחידות לטיפול נמרץ, אך ביום רביעי בבוקר הכל חזר לקדמותו.

 

יותר מ-6,000 צוותי כיבוי וכמעט אלפיים כוחות צבא ומשטרה, הוצבו למען חיפוש והצלה באזורים שנפגעו מההרס. כמו כן, למרות שעוצמת הגשמים נחלשה, הרשויות חוששות שהבעיות יימשכו, שכן עשרות סכרים נפרצו ומאגרי מים עלו על גדותיהם.

אף כי השטפונות בחודשי הקיץ הם תופעה שנתית בחלקים מסין, הגשמים ששברו שיאים לאחרונה מפחידים את המדענים ברחבי העולם, שהעלו שאלות האם המדינה מוכנה להתמודד עם מזג אוויר קיצוני ולא צפוי.

דו"ח שפרסם "גרינפיס" בשבוע שעבר, הזהיר כי אזורי מטרופולין גדולים סביב בייג'ינג ושנגחאי נמצאים בסיכון גבוה בגלל חום וגשם קיצוניים, והסכנה גוברת עוד יותר עבור הקהילות האורבניות בפאתי העיר.

על פי הדו"ח, בייג'ינג ראתה את העלייה המהירה ביותר בטמפרטורות הממוצעות, עם עלייה של 0.32 מעלות צלזיוס כל עשר שנים. גואנצ'ו-שנזן חוותה 98 גלי חום מאז 1961, שרובים התרחשו בשני העשורים האחרונים.

(צילום: Getty Images)

 

YOU MIGHT ALSO LIKE