הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
Etage Banquet Hall
מתחם אירועים יוקרתי בלב הואלי
לחגיגת הרגעים המיוחדים שלכם- חתונות, בר מצווה, אירועים פרטיים ועסקים. קייטרינג כשר
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
בן אנד ג'ריס מסתבכת: סופרמרקטים כשרים בארה"ב מורידים את מוצריה מהמדפים
החלטת ענקית הגלידות שלא למכור את מוצריה ביישובי איו"ש גוררת תגובות זועמות מצד בעלי החנויות היהודים ברחבי ארצות הברית. דני, בעלי סופרמרקט כשר בניו ג'רזי: "יש לי מוצרים שלהם בשווי 1,200 דולר, אתרום אותם אם החברה לא תחזור בה מההחלטה"

חנויות וסופרמרקטים ברחבי ארצות הברית, בייחוד כאלה שנמצאים בבעלות יהודית או ישראלית, הורידו את מוצרי בן אנד ג'ריס מהמדפים, וזאת בתגובה להחלטת ענקית הגלידות שלא למכור את מוצריה ביישובים הישראלים באיו"ש ובמזרח ירושלים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: AP)

 

בשיחה עם רשת סי. אן. אן., דני סצמסקי - הבעלים של הסופרמרקט הכשר Glatt Express בעיירה טינק (Teaneck) שבניו גרזי - סיפר שהוא הוריד את הגלידות של בן אנד ג'ריס דקות ספורות לאחר ששמע על החלטת החברה שפורסמה שלשום.

"ההחלטה של בן אנד ג'ריס היא אמירה אנטישמית על המצב במזרח התיכון", הוא אמר והמשיך, "אם החברה תחליט לחזור בה מההחלטה, אז נחזיר את כל המוצרים שלהם למדפים ואהיה הראשון שאומר לשאר בעלי העסקים לעשות זאת גם".

לדבריו של סצמסקי, מדי שנה הוא מוכר גלידות של בן אנד ג'ריס בשווי 8,000 דולר. יתרה מכך, במחסן שלו יש כיום מוצרים של החברה בשווי 1,200 דולר. בשלב זה הוא החליט להשאיר אותם במקפיאים, מתוך תקווה שהתאגיד יבטל את ההחלטה. אם זה לא יקרה, סצמסקי ישקול לתרום את הגלידות.

 

שתיים מהחנויות שהורידו את מוצרי בן אנד ג'ריס מהמדפים (צילום: גוגל מפות)

 

אמירות דומות התקבלו גם מצדו של אלי סיגל, הבעלים של הסופרמרקט הכשר Market Maven בבולטימור: "עד שיימצא פתרון, המוצרים שלהם לא יופיעו על המדפים שלי", הוא סיפר לסי. אן. אן.

סיגל אף הסביר שמרבית לקוחותיו משתייכים לקהילה החרדית המקומית, ולדבריו מוצרי בן אנד ג'ריס הפופולריים ביותר הם אלו שאינם חלביים: "אנשים אוהבים את המוצרים האלה, הם מחפשים אחריהם ומבקשים אותם. מבחינה כלכלית, זו הייתה החלטה מאוד קשה".

עוד אמר סיגל כי היה פועל באופן הזה גם אם החלטת בן אנד ג'ריס הייתה פוגעת בקהילה אחרת. הוא סיפר כיצד בקיץ שעבר הוא תלה שלט עם הכיתוב "Black Lives Matter" כהזדהות עם הקהילה האפרו-אמריקאית בבולטימור.

 

הודעת הרשת שפורסמה שלשום (צילום מתוך טוויטר / Shutterstock)

 

כזכור, יצרנית הגלידות הבינלאומית בן אנד ג'ריס הודיעה שלשום שהיא מתכוונת להפסיק למכור את מוצריה ביישובים הישראלים באיו"ש, אותם היא מכנה "השטחים הפלסטינים הכבושים".

ההחלטה של בן אנד ג'ריס, חברה המשתייכת לתאגיד הבינלאומי יוניליוור, תחול על כלל היישובים הישראלים ביהודה ושומרון, ושכונות יהודיות במזרח ירושלים.

"אנו מאמינים שמכירת גלידה של 'בן אנד ג'ריס' בשטחים הפלסטינים הכבושים אינה עקבית עם הערכים שלנו", כתבו בחברה והמשיכו, "אנו קשובים לחששות שחלקו איתנו הלקוחות שלנו והשותפים שלנו בנושא זה".

"יש לנו שותפות ארוכת שנים עם משווק מקומי שמייצר ומפיץ גלידת בן אנד ג'ריס בישראל ובאזור. הודענו לו שלא נחדש את ההסכם עמו כאשר ההסכם הנוכחי יסתיים בשנה הבאה", הסבירו בחברה, "על אף שמוצרי בן אנד ג'ריס לא יימכרו בשטחים הפלסטינים הכבושים, נישאר בישראל במסגרת הסכם אחר".

 

מפעלי בן אנד ג'ריס בקרית מלאכי

 

הזכיין הישראלי של בן אנד ג'ריס, שהוזכר בהודעת הרשת העולמית, הגיב להחלטה ואמר: "בן אנד ג'ריס העולמית החליטו שלא לחדש את ההסכם איתנו בעוד כשנה וחצי לאור סירובנו לדרישתם להפסיק למכור בכל רחבי ישראל. אנו קוראים לממשלת ישראל ולציבור הצרכנים לא לאפשר להחרים את ישראל. זוהי פעולה חסרת תקדים מצד יוניליוור - הבעלים של בן אנד ג'ריס העולמית. גלידה היא לא חלק מהפוליטיקה. אנו קוראים לישראלים להמשיך לקנות את התוצרת הישראלית המפרנסת מאות עובדים באזור הדרום".

YOU MIGHT ALSO LIKE