הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
אסון קריסת בית הדירות בפלורידה: משפחות הנספים תקבלנה לפחות 150 מיליון דולר
שופט ביהמ"ש במיאמי-דייד הסביר שהסכום מורכב משני חלקים: הכסף שיועבר מהביטוח של בית הדירות, ומסכום המכירה הצפוי של השטח; במקביל, מתקיים דיון האם לבנות את המגדל מחדש, להפוך את המקום לאנדרטה לנספים או לשלב בין שתי האופציות

קורבנות קריסת בית הדירות בדרום פלורידה ובני משפחותיהם של הנספים יקבלו לפחות 150 מיליון דולר כפיצוי, כך נקבע היום (רביעי) בבית המשפט במחוז מיאמי-דייד.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


מגדל צ'מפליין דרום שקרס לפני כחודש (צילום: Shutterstock)

 

במהלך הדיון שנערך היום, השופט מייקל הנזמן הסביר שהסכום כולל את פוליסת הביטוח של מגדל 'צ'מפליין דרום' (Champlain Towers South) שבו התרחש האסון, וסכום המכירה הצפוי של הנכס.

"מטרת בית המשפט הייתה ותמיד תהיה לסייע לקורבנות האסון", אמר השופט והסביר כי מעבר לבעלי הדירות, יש להיחשב גם באלו שהתגוררו בשכירות וביקרו בבניין בעת הקריסה, "נדאג גם לאינטרס שלהם".

השופט אף הדגיש כי הסכום אינו כולל את הרווחים שצפויים להתקבל מעשרות התביעות שכבר הוגשו מאז האסון לפני קרוב לחודש. חשוב לציין כי כל התביעות צפויות להיכלל בתביעה ייצוגית שתוגש, ובני משפחת הנספים יוכלו לבחור האם להשתתף בה או לא: "אין לי צל של ספק, התביעות יביאו לחקירה יסודית", הסביר הנזמן.

 

אנדרטה זמנית שהוקמה מחוץ לאזור האסון (צילום: רויטרס)

 

כמו כן, כונס נכסים שמונה ע"י בית המשפט - עורך הדין מייקל גולדברג - סיפר במהלך הדיון כי אתר הקריסה פונה מההריסות לחלוטין, תחת השגחתם של פקחים מטעם המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST) - הגוף הפדרלי שאמון על חקירת האסון.

לדבריו של גולדברג, ההריסות מועברות לשני אתרים שונים: אחד שנמצא בקרבת מקום הקריסה (אליו מועברים חלקים שעשויים לשמש את החוקרים) ואחד למחסן מרוחק יותר. עם זאת, הוא הסביר שההריסות המועברות למחסן גם יהיו זמינות לחוקרי ה-NIST.

"כל ההריסות יישמרו למקרה שישמשו כראיות בבית המשפט", הוא אמר והוסיף, "אנחנו מעריכים שיעברו מספר שנים עד שדו"ח החקירה של NIST יפורסם".

 

טקס קצר שנערך שבועיים לאחר האסון הקשה בסרפסייד (צילום: AP)

 

במקביל להליך המתנהל בבית המשפט, ישנה מחלוקת בקרב בעלי הדירות בנוגע לתוכניות העתיד. יש כאלה שקוראים לבנות את המגדל מחדש, יש כאלה שרוצים שהאתר יהפוך לאנדרטה לנספים ויש כאלה שרוצים לשלב בין שתי האופציות הראשונות.

"אני אישית לא הייתי נכנסת לבניין הזה, זה בית קברות", אמרה רייסה רודריגז, בעלת דירה בקומה ה-9 של המגדל, במהלך הדיון בבית המשפט, "אני מתעוררת באמצע הלילה וחושבת על האנשים שמתו, ואני לא יכולה לתאר לעצמי שאחזור לשם".

"נשקול את כל האופציות", קבע השופט והוסיף כי האנדרטה שתוקם תמומן ע"י כספי הציבור, "זה משהו שהציבור הרחב יצטרך לממן, לא הקורבנות".

YOU MIGHT ALSO LIKE