הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
FLIGHT LEVEL 320
מרכז סימולטור לטיסה
חוויה ייחודית לכל המפשחה - סימולטורים מיוחדים לבעלי רישיון טייס
חברי הארגון שהואשמו בתכנון חטיפת מושלת מישיגן: ה-FBI טמן לנו מלכודת
לטענתם, לפחות 12 סוכנים סמויים לקחו חלק פעיל בארגון, כאשר אחד מהם ייעץ להם איך לפוצץ גשר בשביל מילוט, ואחר הפך למפקד השני בחשיבותו

חלק מ-14 הגברים אשר הואשמו כי תכננו לחטוף את מושלת מישיגן הדמוקרטית, גרטשן ויטמר, בספטמר האחרון טוענים שה-FBI הפליל אותם בגלל העמדות הפוליטיות השמרניות שלהם.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


מושלת מישיגן, גרטשן ויטמר (צילום: AP)

 

לפחות 12 סוכנים סמויים של לשכת החקירות הפדרלית היו מעורבים בחקירה כדי לסכל את תוכנית החטיפה לכאורה על ידי תנועה המכונה "שומרי וולברין", אך מדוחות בית המשפט נראה כי הסוכנים למעשה לקחו חלק פעיל בתנועה מיום הקמתה, וכעת כמה מאנשי הקבוצה מאשימים את ה-FBI שתמנו להם מלכודת.

סוכן אחד מוויסקונסין עזר לכאורה בארגון פגישות ואף שילם עבור חדרי מלון ואוכל כדי לפתות חברי קבוצה להגיע. סוכן סמוי אחר, ייעץ לכאורה לקבוצה כיצד לפוצץ גשר כדי לסייע במילוט אחרי החטיפה – ואף הבטיח לספר להם חומר נפץ. סוכן נוסף, שנלחם במלחמת עירק, הפך בסופו של דבר לשני בהיררכיית הפיקוד.

על פי חדשות 'באז פיד', עורכי הדין של הגברים טוענים כי הסוכנים הסמויים קיבלו את אמונם של הנאשמים, גרמו להם לכעוס על ויטמר ועודדו אותם לקחת חלק במזימה, והסיטו את נושאי השיחה האחרים אל אופן הפעולה בביצוע החטיפה. לטענתם, יוצא המלחמה אפילו לימד אותם טקטיקות צבאיות.

הגברים אשר נאשמו במזימה טוענים גד שהדיבורים על חטיפר ויטמר, מכיוון שהנהיגה הנחיות מחמירות נגד מגפת הקורונה, היו בדיוק זה – דיבורים ותו לא.

לכן, בעוד שהם מודים שהם השתתפו באימונים עם נשק חם וסגנונות לחימה שונים, ודיברו ביניהם על התסכול מהמושלת, הם אומרים כי לא היה שום קשירת קשר להזיק לה. הם טוענים כי הממשלה התכוונה לחבל בתנועה שלהם, המבוססת על קדושת התיקון השני.

 

שישה מחברי הארגון (צילום: AP)

 

הגברים הנאשמים טוענים כי ההקלטות והודעות הטקסט שנאספו על ידי התובעים הממשלתיים כראיות, הם הפרה של זכותם לתיקון הראשון לדיבור חופשי.

אולם התובעים הפדרליים אומרים כי הם אספו אלפי פרסומים ברשתות החברתיות, יותר מ-400 אלף הודעות טקסט, ומאות שעות של הקלטות שמע ווידאו שמוכיחות ש-14 הגברים מתכוונים לחטוף את המושלת ויטמר.

הנאשמים, כאמור, עומדים בפני מגוון האשמות, מקשירת קשר לביצוע חטיפה, לטרור מקומי והאשמות של נשק להשמדה המונית (התכנון לפוצץ גשר באמצעות חומר נפץ).

אחרי שהסיפור פורסם, באוקטובר אשתקד, המושלת ויטמר אמרה שהיא ומשפחתה "אסירי תודה" על כך שהרשויות הצליחו לעצור את המזימה על ידי "גברים חולים ורעים".

כזכור, חברי הארגון תכננו לחטוף את המושלת. חלק מהמתכננים ביצעו מעקב אחר בית הנופש של ויטמר, שם התכוונו לחטוף אותה לפני שיעמידו אותה ל"משפט" בוויסקונסין. "תחטוף ותתפוס, בן אדם. תפוס את המושלת. פשוט תפוס את הכלבה. מכיוון שבאותה נקודה, כשנעשה את זה, אחי – זה נגמר", אמר אחד הנאשים בפגישה ב-27 ביולי 2020.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE