הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Dr. Boris Grigorovich DDS
שירות מקצועי ומחירים נוחים
שתלים, כתרים, עקירות, סתימות, הלבנת שיניים, רפואת שיניים קוסמטית ועוד
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
FLIGHT LEVEL 320
מרכז סימולטור לטיסה
חוויה ייחודית לכל המפשחה - סימולטורים מיוחדים לבעלי רישיון טייס
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
חברות התרופות הגדולות בארה"ב ישלמו עשרות מיליארדי דולרים על שהפיצו חומרים ממכרים
ארבע חברות ענק ישלמו 26 מיליארד דולרים במסגרת הסדר שנחתם עם הפרקליטות, בגין הפצת אופיואידים -חומר מאוד ממכר האחראי למותם של 500 אלף בני אדם בארה"ב

הסדר נחתם עם חברות תרופות אמריקניות גדולות על סך 26 מיליארד דולרים, לאחר שאלו הואשמו בהפצת "מגפת" אופיואיד, בין הסמים הפסיכואקטיביים הממכרים ביותר אשר נמצאים בתרופות רבות לשיכוך כאבים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(צילום: AP)

 

החומר הממכר גרם ליותר מ-500 אלף מקרי מוות בארה"ב ב-20 השנים האחרונות, וניתן למצוא אותו במורפין, קודאין, הרואין, אוקסיקודון, מתאדון, טרמדול ועוד.

על פי ההסדר, שלושת מפיצי התרופות הגדולים בארצות הברית – מקסון, קרדינל הלת' ואמריסורס-ברגן, צפויים לשלם 21 מיליארד דולר, בעוד יצרנית התרופות Johnson&Johnson תשלם 5 מיליארד דולרים. "בכנות, אין מספיק כסף בעולם עדי להתמודד עם הסבל והכאב", אמר התובע הכללי של קונטיקט, וויליאם טונג, שהוסיף כי עם זאת, הכסף "יעזור היכן שיש צורך בעזרה".

"החברות הרבות שייצרו והפיצו אופיואידים ברחבי המדינה, עשו זאת בלי להתחשב בחיים או אפילו במשבר הלאומי אשר הן סייעו לתדלק", אמרה התובעת הכללית בני יורק, לטיה ג'יימס, אחת הפרקליטות מ-15 המדינות בארה"ב אשר מעורבות בהליך. "כיום אנו מחייבים את החברות הללו לשאת באחריות, ובכך אנו מעבירים עשרות מיליארדי דולרים להקהילות ברחבי המדינה".

חברות התרופות מואשמות בבקרה רופפת, מה שאפשר להפנות כמויות אדירות של משככי כאבים ממכרים לערוצים לא חוקיים, ובכך הרסו קהילות. J&J הואשמה בכך שהמעיטה בסיכון ההתמכרות לתרופות אלה. החברות הכחישו את ההאשמות האלה.

כספי הפשרה ישולמו במשך 18 שנים, ואילו ג'ונסון וג'ונסון תשלם במשך תשע שנים, כאשר היא מחוייבת לשלם סכום של עד 3.7 מיליארד דולר בשלוש השנים הראשונות. הכסף צפוי לשמש לטיפול בהתמכרויות, תמיכה משפחתית, חינוך ותוכניות חברתיות אחרות.

"הסדר זה יתמוך ישירות במאמצים הממלכתיים והמקומיים לקדם את ההתמודדות עם משבר האופיואידים", אמר מייקל אולמן, היועץ המשפטי של ג'ונסון אנד ג'ונסון. על פי סוכנות החדשות אל-ג'זירה, כספי ההסדר יכולים להיות מחולקים למען הצרכים הללו כבר בסוף השנה הנוכחית.

פקידי בריאות הציבור אמרו כי אם משתמשים בהם נכון, הכספים "יכולים להיות צעד ראשון טוב כדי להכיל את מגפת האופיואידים בארצות הברית. אבל שוב, יש להשתמש בזה נכון".

ברחבי ארצות הברית הוגשו יותר מ-3,000 תביעות הקשורות למשבר הבריאותי, בעיקר על ידי ממשלות מקומיות. ההסדר קורא להקים מרכז מידע עצמאי, שיספק למפיצים ולרגולטורים הממלכתיים נתונים מצטברים אודות משלוחי התרופות, כאשר הם מקווים שמעקב אחר הנתונים יעזור למנוע הפצה לא מבוקרת.

YOU MIGHT ALSO LIKE