הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
FLIGHT LEVEL 320
מרכז סימולטור לטיסה
חוויה ייחודית לכל המפשחה - סימולטורים מיוחדים לבעלי רישיון טייס
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
"זה מאוחר מדי": הפוסט שמשגע את אמריקה, רופאה טוענת, "צעירים בריאים גוססים, ואין חיסונים", אך האם היא משקרת?
סיפורה של ד"ר בריטני קובה מעורר תמיהות. בבית החולים בו היא עובדת היא מתארת צעירים רבים המתחננים לחיסונים כדי להציל את חייהם לאחר שנדבקו בנגיף, אך הנתונים וחוקרים סקפטים טוענים - "היא רק זורעת פחד ודיסאינפורמציה"

חולים צעירים ולא מחוסנים מתחננים לזריקת COVID-19 בזמן שהם נלחמים על חייהם בבית חולים באלבמה אבל ד"ר בריטני קוביה צריעה לספק מנה קורעת לב של מציאות במקום זאת.

"אחד הדברים האחרונים שהם עושים לפני שמכניסים להם צינור הוא להתחנן לחיסון. אני אוחזת בידם ואומרת להם שאני מצטערת, אבל זה מאוחר מדי ", כתבה קוביה, שעובדת במרכז הרפואי גרנדוויו בברמינגהם, בפוסט בפייסבוק ביום ראשון.

קוביה אמרה שהיא נאלצה לדחות את התחינות הנואשות של חולי וירוס התלויים במכונות הנשמה.

"אני מכניסה אנשים צעירים ובריאים לבית החולים שהושפעו מזיהומים חמורים מאוד של COVID", כתבה.

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אך ישנם המערערים אחר טענותיה.

הסופר ג'פרי א. טאקר תיאר את ההודעה של קוביה כ"מעוצבת בצורה מושלמת מדי בדרך כלשהי ומספרת סיפור שמתאים לנרטיב הרווח מכל הבחינות, אך משאיר פרטים על גיל ובריאות של תופעות קשות עלומים. הסיפור מסתיים בחיזוי 'אבדון מתקרב' לילדים חסרי מסכות בבית הספר". בעוד שבאלבמה יש את האחוז הנמוך ביותר של אנשים מחוסנים לחלוטין במדינה - 33.7% בלבד מאוכלוסיית המדינה - הממוצע של מקרי המוות מהנגיף עמד ביום שלישי על שמונה בני אדם, הרבה מתחת לשיא של 154 מקרי מוות של ינואר.

"רוב החולים הנגועים כיום בבית החולים לא קיבלו את הזריקה - והחולים שחוסנו היו זקוקים למעט חמצן וצפויים להחלים", אמרה קוביה ל-AL.com.

אך חלק מהחולים שלא חוסנו לא היו ברי מזל באותה מידה, לדבריה. "כשאני קוראת את זמן המוות, אני מחבקת את בני משפחתם ואני אומרת להם שהדרך הטובה ביותר לכבד את יקירם היא ללכת להתחסן ולעודד את כל מי שהם מכירים לעשות את אותו הדבר", כתבה בפייסבוק. "הם בוכים. והם אומרים לי שהם לא ידעו. הם חשבו שזו מתיחה. הם חשבו שזה פוליטי. הם חשבו כי בגלל שיש להם סוג דם מסוים או צבע עור מסוים הם לא יחלו באותה מידה. הם חשבו שזו 'רק שפעת'. אבל הם טעו. והם מאחלים שיוכלו לחזור אחורה. אבל הם לא יכולים".

קוביה אמרה כי היא ממליצה לכל מי שלא חוסן לפנות לרופא בשאלות.

"אני מנסה להיות מאוד לא שיפוטית כשאני מקבל חולה COVID חדש שאינו מחוסן, אבל באמת התחלתי לשאול אותם, 'למה לא קיבלת את החיסון?' באופן הכי פחות שיפוטי שאפשר", אמרה. "ורובם, הם מאוד כנים, הם נותנים לי תשובות. 'דיברתי עם האדם הזה, ראיתי את הדבר הזה בפייסבוק, קיבלתי את הדוא"ל הזה, ראיתי את זה בחדשות,' אתה יודע, כל אלה הסיבות שלא התחסנתי".

"והשאלה היחידה שאני תמיד שואלת אותם היא האם קבעת פגישה עם הרופא המטפל שלך ושאלת האם עליך לקבל את החיסון או לא? ועד כה איש לא ענה כן לשאלה זו", המשיכה.

ברחבי הארץ, לפחות 99% ממקרי המוות COVID-19 ו -97% מהאשפוזים הם בקרב אנשים שלא חוסנו, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן.

 

YOU MIGHT ALSO LIKE