הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
ראש ממשלת קנדה: "ב-11/9 צריך להרהר באיסלמופוביה"
דברים מעט תמוהים של ראש ממשלת השכנה הצפונית של ארה"ב במהלך קמפיין בחירות בו התייחס ליום השנה ה-20 לציון פיגועי ה-11 בספטמבר

ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו בחר להדגיש את ההשפעה של 11 בספטמבר על המוסלמים ולקרוא לאנשים להתנגד ל"אסלאמופוביה", ולא לאיסלאם הקיצוני, ביום השנה ה-20 להתקפות הטרור.

לאחר שהכריז על בחירות מהירות - מהלך שנראה כרגע כטעות - השמאלן הקנדי אמר את הדברים במהלך מסלול קמפיין במיסיסאוגה, אונטריו, ואמר כי הוא רוצה להתחיל ב"הזכרה" ליום השנה של ה-9/11 לאחר שהודה לצוות המקומי המלווה אותו.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(צילום: Hamilton Spectator)

"לימדתי באותו בוקר בוונקובר", נזכר המורה המחליף לשעבר, ואמר שהוא זוכר "דיברתי עם תלמידי כיתה ט' כל אותו היום ואת כל השיעורים אחר כך הקדשתי למשמעות של זה לעתיד, מה זה אומר להווה ואני חושב, שעברו 20 שנה, אנחנו צריכים לחשוב על היום הזה; על אלפי אנשים שאבדו, כולל 24 קנדים; על המגיבים הראשונים, כולל מספר קנדים שהופיעו בימים ובשבועות לאחר מכן כדי לעזור, שמיהרו לסכנה בעוד אחרים נמלטו על נפשם".

טרודו גם ספד ל"קנדים שהתגברו זה עם זה; אנשים בניופאונדלנד, שלמרות שהם מתמודדים עם תוצאות ההוריקן לארי, יחשבו אחורה לפני 20 שנה בגאווה רווחת על שהכניסו אלפי מטיילים לבתיהם, כפי שאלפי קנדים עשו מאז".

לאחר מכן המשיך ואמר כי "אני לא יכול לעזור, ביום השנה הזה, להרהר בקנדים המוסלמים, שהדברים השתנו גם להם ב-11 בספטמבר עם שינוי הגישות, וזה מזכיר לנו שבמשך השנים האחרונות ובהמשך לתוך העתיד, כולנו צריכים לעמוד יחד נגד חוסר סובלנות, שנאה, גזענות ואיסלאמופוביה".

מנהיג המפלגה הליברלית של קנדה לא התייחס עוד בדבריו למוסלמים או לאסלאם בקשר ל-11 בספטמבר, ולא המשיך אחר קריאתו להתנגד לאיסלאמופוביה בקריאה לעמוד נגד הג'יהאדיזם והאסלאם הקיצוני, שהמשיכו לגבות חיים בארצות הברית, באירופה ובמדינות חבר העמים הבריטיות כולל קנדה מאז פיגועי ה-11/9.

 

67% לא
33% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE