הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
חזית נוספת במאבק: דה-סנטיס מאיים לקנוס מחוזות שיטילו דרישות חיסון
מושל פלורידה ממשיך ללכת נגד הממשל הפדרלי בטענה שאין לכפות על אנשים לקבל את הזריקות, ובנאום שנשא טען כי ביידן "מזלזל בכל מי שחולק עליו"

מושל פלורידה, רון דה-סנטיס, פתח ביום שני חזית נוספת במאבקו המתמשך מול דרישות ממשל הקשורות לקורונה, וכעת מאיים לקנוס ערים ומחוזות במדינתו באלפי דולרים - אם יטילו דרישות חיסון על עובדיהם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


מושל פלרודיה, רון דה-סנטיס (צילום: Shutterstock)

 

המהלך האחרון מגיע לאחר מאבקו הארוך אל מול בתי הספר בפלורידה בנוגע לחובת מסכות עבור תלמידים, ולאחר שהנשיא ג'ו ביידן אמר בשבוע שעבר כי יטיל דרישת חיסונים על עובדים פדרליים וספקי בריאות המסתמכים על מימון פדרלי, כמו גם על מעסיקים אצלהם עובדים למעלה מ-100 מועסקים. 

"אנחנו לא יכולים לאפשר לאנשים האלה להיזרק הצידה ולהרוס את עבודתם", אמר דה-סנטיס במהלך מסיבת עיתונאים בעיר ניוברי. אל המושל הצטרפו עובדים מהעיר גיינסוויל ועובדי מחוז אונרג', שמתנגדים גם הם לחובת חיסונים, וכן פקידים רפובליקנים אחרים שמבקרים בחריפות את הממשלה הפדרלית. "זה לא משהו שצריך לכפות על אנשים".

אזהרתו של מושל פלורידה לערים והמחוזות מפני חובת חיסונים, היא הניסיון האחרון שלו להתנגד למגבלות הקשורות לקורונה, סגרים או צעדים אחרים על רקע העלייה האחרונה במספר המאומתים. 

במסיבת העיתונאים שערך, הקהל הריע לדה-סנטיס כאשר הוא תקף את הנשיא ביידן וכינה אותו "יהיר" ו"מזלזל" באלה שאינם שותפים לעמדתו בנוגע לחובת החיסונים. המושל טען כי לביידן חסרה סמכות משפטית דרוש חובות, במיוחד למעסיקים גדולים, ונשמע כאילו הוא מוכן לערער על סמכותו של הנשיא. 

"אני חושב שהמאבק עם הדרישות של בייד הוא מאבק רציני, של הגנה על המערכת החוקתית", אמר דה-סנטיס. "הוא זלזל בכל מי שחולק עליו. אתם יודעים איך הוא מדבר על מושלים, כאילו פשוט צריך לזרוק אותם מהדרך".

 

הנשיא ג'ון ביידן (צילום: Shutterstock)

 

הניסונות של דה-סנטיס לאסור על הטלת חובות שונות כחלק מהמאבק נגד הקורונה עומדות בפני אתגרים רבים, גם מבית. ראש עיריית מחוז אורנג', ג'רי דמינגס, הגן על דרישות הממשל הפדרלי, וטען כי אופן פעולתו של המושל נועדו לרצות תומכים פוליטיים, וטען כי המחוז שלו מוכן לערער על כל פעולות המדינה בבית המשפט. 

"אני לא מתכוון לנקוט בפעולות שישפיעו לרעה על בטיחות הקהילה שלנו", אמר דמינגס. "לפעמים, בכנות, אני שואל אם המושל באמת רואה את זה כך או לא. הוא יכול לומר שהוא כן, אבל אני מאמין שהרבה מההחלטות שהוא מקבל מונעות פוליטית".

לצד זאת, לפלורידה יש את שיעור החיסונים הגבוה ביותר מכל המדינות בדרום ארצות הברית, מלבד וירג'ניה. אך על רקע הזינוק המשמעותי שנגרם על ידי גרסת הדלתא, ממשלות מקומיות הכניסו תוכניות תמריצים וחובות על עובדיהם לקבל זריקות נגד הקורונה. 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE