הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
"חברים" אאוט, "סיינפלד" אין: כל מה שאתם צריכים לדעת לכבוד הגעתה של הסדרה המיתולוגית לנטפליקס
רגע אחרי שענקית הסטרימינג החליטה להוריד את הסדרה "חברים" מהאוויר, ולהחליף אותה בסדרה על זמנית אחרת, זה הזמן להיזכר איך היה נראה הסיטקום הכי גדול של שנות התשעים ולהתאהב מחדש

אין ספק כי העובדה שנטפליקס החליטה להוסיף לרשימת הסדרות שלה את "סיינפלד" מהווה בשורה של ממש עבורי חובבי הסדרה, ובטח עבור המעריצים השרופים. כזכור, הסדרה המדוברת ירדה מהאוויר לפני למעלה משני עשורים, אך נראה כי בשנים האחרונות ענקית הסטרימינג מנסה לייצר תור זהב מחודש עבור סדרות מיתולוגיות. ומה יש לומר, זה עובד לה. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אך האם הסיטקום הנהדר, שהיה רלוונטי אי שם בשנות התשעים המאוחרות, עדיין רלוונטי עבור קהל הצרכנים העיקרי של נטפליקס? לא בטוח. נכון, בזמנו, "סיינפלד" הוכתרה בתור הסדרה הקומית הטובה ביותר של כל הזמנים, אבל כידוע, אנו נמצאים 23 שנים מאוחר יותר, בשנת 2021.

אי אפשר לדבר על "סיינפלד" בלי לדבר על "חברים", בטח בהקשר של נטפליקס. גם "חברים" היה מאוד אהובה ופופולרית בזמנה, אך נראה כי היא הצליחה לגבור על מכשול הזמן ולהיות רלוונטית גם בימנו. כאשר כל העונות של "חברים" עלו לנטפליקס, דור שלם של צעירים גילה את הסדרה מחדש, והחלק השני פשוט התרפק שוב על הסדרה האהובה.

די מהר הסדרה הפכה להיות אחד מהתכנים הנצפים ביותר בענקית הסטרימינג ברחבי העולם. אך כרגע, המצב הוא ש"חברים" לגמרי אאוט, ו"סיינפלד" אין, ומעניין לראות מה עתיד לקרות. האם ההצלחה תצליח לשחזר את עצמה. האם הדור הצעיר יצליח להתאהב לא רק ברוס ורייצ'ל, אלא גם בג'רי וחבריו?

אגב, בגלל שמדובר בתוכנית בת קרוב לשלושים, אשר צולמה לפני עידן ה-HD, נטפליקס נאלצו להרחיב את הפורמט בהתאם, כך שיתאים למסכים הגדולים שקיימים היום כמעט בכל מקום בעולם. נשמע טוב לא? אך מסתבר כי התוצאה די קריטית. שני מעריצים מושבעים של הסדרה פרסמו ברשת החברתית כי הבחירה של נטפליקס למעשה גרמה לחלק מהבדיחות הוויזואליות להיעלם.

דוגמא לכך ניתן לראות באחד הפרקים של העונה הראשונה, בסצנה בה סיינפלד וג'ורג' מנסים למצוא את המפתחות של ג'ורג' אשר נפלו לחור שהיה באמצע הכביש, שבמקרה, נסתם מחדש. במהלך הסצנה, ג'ורג' צועק לכיוון החור, אך בעקבות ההרחבה המדוברת, החור למעשה נעלם מהתמונה. 

לפי הדיווחים, הפורמט הרחב יותר של נטפליקס, גרם ליותר מ-180 בדיחות פשוט להיעלם מהסדרה. מקרה דומה התרחש עם שירותי הסטרימנג של דיסני אשר העלו את כל העונות של "משפחת סימפסון" אי שם בשנת 2019 בפורמט רחב יותר, אך בעקבות תלונות חוזרות של צופים, דיסני בחרה בסופו של דבר לשדר את הסדרה בפורמט המקורי. 

עכשיו רק נותר לראות האם גם ענקית הסטרימינג נטפליקס תעשה את אותו הדבר, כך או אחרת, הסדרה זוכה בנתיים לפופולריות רבה, ומטפסת בסולם הרייטינג העולמי. ייתכן כי מרבית הצופים אינם מכירים את הפורמט המקורי של הסדרה, וכך למעשה לא יודעים שהם מפספסים בדיחות רבות.  

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE