הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
דו"ח מדאיג: כמות המתפטרים בחודש אוגוסט שבר שיא של 20 שנה
על פי משרד העבודה, באוגוסט נרשמה עלייה של 21% בהתפטרויות לעומת יולי. מומחים מסבירים זאת בעלייה בתחלואה, ובניסיון העובדים להשיג משכורות גבוהות יותר

אחד הקשיים בהתאוששות הכלכלית באמריקה באה לידי ביטוי בדו"ח חדש של משרד העבודה המראה: האמריקנים מתפטרים בהמוניהם ממקום עבודתם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


חודש אוגוסט ציין מספר שיא בכמות המתפטרים (צילום: איי.פי)

 

על פי משרד העבודה, ההתפטרות זינקה ל-4.3 מיליון איש באוגוסט, השיעור הגבוה ביותר ברשומות מאז דצמבר 2000. זאת, לעומת 4 מיליון בחודש יולי. מספר זה שווה ערך לכמעט 3% מכוח העבודה בארצות הברית. לצד זה, גם גיוס עובדים הואט באוגוסט, ומספר המשרות הפנויות ירד ל-10.4 מיליון, לעומת 11.1 מיליון בחודש הקודם.

הנתונים עוזרים להבין את מצב שוק העבודה: ההאטה חדה בהעסקת עובדים באוגוסט ובספטמבר, על אף שמספר המשרות שהתפרסמו היה קרוב לשיא. בשנה האחרונה עלו שיעורי המשרות הפתוחות ב-62%. עם זאת, הגיוס הכולל, דווקא ירד במהלך הזמן הזה.

הזינוק במספר המתפטרים מעידה כי הפחד מגרסת הדלתא אחראי בחלקו למחסור בעובדים, כאשר רבים התפטרו בגלל החשש או שפשוט לא חיפשו עבודות.

ככל שתחלואת הקורונה עלתה שוב בחודש אוגוסט, יותר אנשים התפטרו מעבודות במסעדות ובתי מלון מהחודש הקודם, אך במקביל יותר אנשים החלו לעבוד במשרות כמו קמעונאות וחינוך. כמעט 900 אלף איש עזבו עבודות במסעדות, ברים ובתי מלון, עלייה של 21% מיולי. התפטרות עובדים מרשתות קמעונאיות עלתה ב-6%.

ובכל זאת, בתעשיות כמו ייצור, בנייה ותחבורה, כמעט ולא נרשמו התפטרויות. בתחומים כמו משפטים, הנדסה ואדריכלות, בהם ישנה אפשרות לעבוד מהבית, עקומת ההתפטרות הייתה די שטוחה.

 

 (צילום: Getty Images)

 

על פי הדו"ח, ישנם גורמים נוספים שתרמו לזינוק בהתפטרויות. בעוד מעסיקים רבים נואשים למצוא עובדים והשכר עולה, למחפשי עבודה יש לגיטימציה גדולה יותר לדרוש שכר גבוה, או להמשיך לחפש מעסיק שיסכים לשלם להם את הסכום המבוקש.

כזכור, ביום שישי פרסמה הממשלה דו"ח המראה כי בחודש ספטמבר נוספו לשוק העבודה רק 194,000 משרות חדשות, נתונים מאכזבים יחסית מאחר שהמומחים ציפו לכ-500 אלף מקומות עבודה חדשים. עם זאת, לצד הנתונים הללו, שיעור האבטלה ירד מ-5.2% ל-4.8%.

הנתונים "מדגישים את הבעיות העצומות איתן עסקים מתמודדים", אמרה ג'ניפר לי, כלכלנית ב-BMO שוק הון. "אין מספיק אנשים. אין מספיק ציוד. בינתיים, לקוחות ממתינים להזמנות שלהם, או ממתינים לבצע את ההזמנות שלהם. איזה עולם מוזר זה".

נוסף לכך, שיעור ההתפטרויות אירעה הכי הרבה בדרום ובמערב ארה"ב, שם המדינות חוו באוגוסט את ההתפרצויות הקשות ביותר של קורונה.

50% לא
50% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE