הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
נשיא קולומביה אמר כי לא יתערב בחקירה של 'המתקפה הביולוגית' על פקידים אמריקנים
חמש משפחות אמריקניות הקשורות לשגרירות בבוגוטה חלו לאחרונה במחלה המסתורית המכונה 'תסמונת הוואנה', אשר נחשדת כמתקפת טרור על גורמים רשמיים

נשיא קולומביה, איוואן דוקה, אמר כי ממשלתו מודעת למקרים של המחלה המסתורית המכונה "תסמונת הוואנה" בשגרירות ארצות הברית בבוגוטה – אך הוא משאיר את החקירה לוושינגטון.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


קולומביה לא תתערב בחקירה האמריקנית על 'תסמונת הוואנה' (צילום: מתוך טוויטר)

 

כזכור, לפחות חמש משפחות אמריקניות הקשורות לשגרירות בבירת קולומביה, אובחנו עם סימפטומים הקשורים למחלה המסתורית, הכוללים כאבי ראש, בחילות ופגיעות מוח אפשריות.

"כמובן שאנחנו מודעים למצה הזה, אבל אני רוצה להשאיר את החקירה לרשויות האמריקניות, שעושות את החקירה שלהם, כי מדובר בכוח האדם שלהם", אמר דוקה ביום שלישי לעיתונאים בניו יורק, במהלך ביקור רשמי בארצות הברית.

האבחונים האחרונים בקולומביה הם רק בודדים מתוך עשרות מקרים אחרים של "תסמונת הוואנה" שחוו דיפלומטים ואנשי מודיעין אמריקנים מאז 2016, כאשר הראשונים אותרו בבירת קובה (מכאן השם 'תסמונת הוואנה'), ולאחר מכן גם בסין, גרמניה, אוסטרליה, טיוואן וגם בוושינגטון.

ביום שישי האחרון, נשיא ארצות הברית חתם על חוק אשר מספק תמיכה כספית לקורבנות המחלה המסתורית. 'חוק הוואנה נותן פיצוי כספי לחברי משרד החוץ וה-CIA הסובלים מפגיעה מוחית, ממש שגורמים רשמיים חושדים כי מדובר במתקפה ביולוגית כלפי פקידים אמריקנים.

לפני כשלושה שבועות, ה-CIA החזיר את מפקד התחנה המוצב בווינה, אוסטריה, עקב התנהלותו הכושלת ברקע מקרים חדשים של התסמונת. לדברי הסוכנות, הבכיר הביע ספקנות לגבי האם המחלה הזו היא אמיתית.

המהלך הגיע לאחר שבחודשים האחרונים, הבירה האוסטרית ראתה מספר מקרים של 'תסמונת הוואנה', אותם ה-CIA מכנה באופן רשמי כ"תקריות בריאותיות חריגות".

מחקר מדאיג שפורסם בשנת 2019, מצא כי מוחם של אלו שנדבקו בתסמונת המסתורית עבר שינויים מבנה ובתפקוד. אף על פי שחלק מאמינים כי התקיפות נגד הפקידים האמריקנים מבוצעות על ידי רוסיה, ממשלת ארצות הברית מעולם לא הודתה בזה בפומבי.

90% לא
10% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE