הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
מכת גניבות בחנויות 'וולגרינס' בסן פרנסיסקו: הרשת הודיעה על סגירת סניפים
בצעד חריג למדי, רשת בתי המרקחת הודיעה שהיא תסגור חמישה סניפים ברחבי סן פרנסיסקו בתגובה לגל הפשיעה שפוקד אותם וגורם להפסדים כלכליים. חבר במועצת המפקחים: "יום עצוב לעיר"

וולגרינס, רשת בתי המרקחת הגדולה ביותר בארצות הברית, תסגור בחודש הבא 5 סניפים בסן פרנסיסקו, וזאת על רקע גל של פשע קמעונאי מאורגן שפוקד את הסניפים בחודשים האחרונים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

כזכור, בשנתיים האחרונות רשת וולגרינס נאלצה לסגור לפחות 10 סניפים בסן פרנסיסקו בעקבות גל הגניבות - ביניהם סניף אחד שממנו נגנבו מוצרים בשווי אלף דולר, בממוצע, בכל יום.

"לצערנו לא חל שיפור לאחר סגירת הסניפים הקודמים", הסביר פיל קרוסו, דובר הרשת, "למעשה, מספר הגניבות מהסניפים בסן פרנסיסקו גבוה פי 5 בהשוואה לממוצע הלאומי".

 

 

אהשה ספאי, חבר במועצת המפקחים (המקביל למועצת העיר) של סן פרנסיסקו, התייחס להחלטת הרשת ואמר: "זהו יום עצוב לעיר שלנו. אלו סניפים שקיימים שנים רבות ומהווים חלק בלתי נפרד משגרת היום של קשישים, משפחות וילדים. אסור לנו לאפשר לרשתות האלה לנטוש את העיר".

 

אחד המקרים שהובילו להחלטה של וולגרינס

 

כזכור, מוקדם יותר השנה דיווחנו שוולגרינס היא אחת משתי רשתות (ביחד עם טרגט) שמבצעת שינויים משמעותיים בסניפיה בעקבות גל הפשיעה בערים הגדולות של קליפורניה.

לפי איגוד הקמעונאות של קליפורניה (CRA), לוס אנג'לס, סן פרנסיסקו וסקרמנטו 'מובילות' את דירוג הערים הבעייתיות, וכתוצאה מכך רשתות הענק החליטו לסגור בהן סניפים רבים (או לכל הפחות לצמצם את שעות הפתיחה).

כך לדוגמה, מרבית סניפי טרגט באזור סן פרנסיסקו פתוחים בין 9:00 בבוקר ל-6:00 בערב בלבד (סניף אחד, בפייננשל דיסטריקט, נסגר ב-5:00 אחה"צ). לשם השוואה, מרבית הסניפים בקליפורניה פתוחים מ-7:00 או 8:00 בבוקר, ועד השעה 10:00 בלילה.

בשיחה עם רשת CBS המקומית בסן פרנסיסקו, ראשי טרגט אישרו כי הוחלט לשנות את שעות הפתיחה של הסניפים לאור העלייה בגניבות בעיר: "במשך יותר מחודש, אנחנו מתמודדים עם זינוק משמעותי במספר הגניבות ואירועים נוספים שבהם מעורבים מאבטחים ברחבי סן פרנסיסקו - בדומה למה שרשתות אחרות באזור מדווחות".

עוד נמסר מטרגט כי "אנו פועלים עם רשויות החוק המקומיות ונבחרי הציבור כדי לטפל בבעיות הללו. ההחלטה לצמצם את שעות הפעילות נובעת מהרצון לשמור על בטיחותם וביטחונם של העובדים והלקוחות".

 

"אין לי כל כוונה להידקר בגלל שמישהו גונב מוצרים בשווי 60 דולר"

 

מעבר לפתרון הזמני של סגירת הסניפים בשעות הערב, רשתות הענק מקוות שהרשויות בקליפורניה יבצעו רפורמה בענישה על גניבה: "זו בעיה שקיימת כבר שנים ארוכות", מסבירה נשיאת ה-CRA, רייצ'ל מיצ'לין, "אנחנו משתפים פעולה עם המחוקקים במטרה למצוא פתרונות לכך, לרבות קידום חקיקה להקמת כוח משימה לטיפול בבעיה. אנו מנסים 'לתקוף' את הבעיה מכל הכיוונים, תוך כדי ששומרים על הלקוחות והעובדים. אי אפשר 'להפיל' את הכל על המאבטחים, הם לא אנשי אכיפת חוק".

מעבר לחמשת הסניפים שייסגרו בשבוע שעבר, כאמור, וולגרינס כבר נאלצה לבצע שינויים בשעות הפתיחה של חלק מסניפיה בסן פרנסיסקו. בדומה לטרגט, גם למאבטחים של וולגרינס נאמר שלא להתעמת עם הגנבים.

"הם מפחדים שמישהו ייפצע במהלך העימות וזה יוביל לתביעות", מסביר קווין, מאבטח בסניף וולגרינס בסן פרנסיסקו, "הם מעדיפים שרשויות החוק יתערבו ויבצעו את המעצרים", הוא הסביר.

לדבריו של קווין, שחמוש באקדח, אקדח טייזר וגז מדמיע, הוא מעולם לא נזקק לכלי הנשק במהלך העבודה, אם כי הוא הודה שנפל קורבן לאיומים: "קרה שמישהו עם סכין איים עליי, אבל אין לי כל כוונה להידקר בגלל שמישהו גונב מוצרים בשווי 60 דולר", הוא סיפר.

7% לא
93% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE