הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
Israel insurance family
ביטוחי בריאות
פרטיים וממשלתיים לכל סוגי הוויזות - אזרחים, גרין קארד, סטודנטים ותיירים
בית ספר יסודי הודיע על ביטול חגיגות הלווין: "מדיר תלמידים בעלי צבע"
מוסד הלימודים בסיאטל מסר כי לאחר חמש שנים של דיונים, ההחלטה התקבלה בעקבות "המחויבות הבלתי מעורערת לתלמידים שלנו, במיוחד גברים אפרו-אמריקנים"

בית ספר יסודי בסיאטל הודיע כי הוא מבטל השנה את מצעד ליל כל הקדושים בטענה כי הוא "מדיר תלמידים בעלי צבע שלא חוגגים את החג".

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


בי"ס בסיאטל מבטל את מצעד הדלעת, בטענה שהוא נוגד את ערכי המוסד (צילום: Getty Images)

 

ההחלטה לבטל את מצעד הדלעת, במהלכו התלמידים מתחפשים בתלבושות של ליל כל הקדושים, הגיעה מצוות 'ההון הגזעי' בבית הספר הסודי בנימין פרנקלין דיי, לאחר חמש שנים של דיונים. כך נמסר ממחוז בית הספר.

"ישנם אירועים רבים בקהילה ובשכונה שבהם תלמידים ומשפחות המעוניינים לחגוג את ליל כל הקדושים. מבחינה היסטורית, מצעד הדלעת שולל תלמידים בעלי צבע שאינם חוגגים את החג. באופן ספציפי, תלמידים אלה ביקשו להתבודד בקמפוס בזמן שהאירוע התקיים", אמרה דוברת בתי הספר הציבוריים בסיאטל.

"בהתאם למחויבות הבלתי מעורערת שלנו לתלמידים בעלי צבע, במיוחד גברים אפרו-אמריקנים, הצוות מחויב להחליף את מצעד הדלעת עם הזדמנויות כלליות וחינוכיות יותר במהלך יום הלימודים", נכתב בהצהרה, שם צוין כי להחלטה אין כל קשר למגפת הקורונה המתמשכת.

מנהל בית הספר, סטנלי ג'אסקוט, אישר כי המצעד בוטל. "ליל כל הקדושים הוא נושא מורכב מאוד לבתי ספר. כן, אני מסכים שהאירוע הזה מדיר את התלמידים בעלי צבע שלנו. כמה מתלמידנו בחרו בפעילות חלופית בספריה, בזמן שמצעד הדלעת התקיים. זה היה מצב שלא תואם את הערכים שלנו, להיות מקום כוללנו ובטוח לכל התלמידים – במיוחד בעלי צבע ובעלי רגישות לכל הרעש וההתרגשות של המצעד", אמר.

בית הספר הודיע להורים על ביטול המצעד, וביקש שלא לשלוח את הילדים בתחפושות השנה. במכתב, מוסד הלימודים הסביר שמסיבות תחפושות עלולות להיות לא נוחות לילדים רבים שאינם יכולים להרשות לעצמם, וכי הרעש החזק וההמון יכול להטריד ילדים רבים.

במקום המצעד, התלמידים ישתתפו השנה ב'אירועי סתיו', כמו יחידות לימוד על הסתיו או יצירות אמנות סתוויות, כך לפי המכתב שנשלח להורים.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE