הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Aviram Law
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
שעות לאחר שחייו ניצלו בנס: צעיר מקליפורניה נהג תחת השפעת סמים וגרם לתאונה קטלנית
רופאים בדרום קליפורניה הצליחו להציל את חייו של לואיז דיאז בן ה-21, שנטל מנת יתר של סמים, אך שעות ספורות לאחר מכן הוא חזר לסורו, השתמש בסמים, עלה על ההגה וגרם לתאונה קטלנית. כעת, דיאז מואשם ברצח ועלול להישלח למאסר עולם

צעיר תושב דרום קליפורניה מואשם ברצח בעקבות תאונת דרכים קטלנית שבה היה מעורב, שעות בודדות לאחר שהובהל לבית החולים בחשד שנטל מנת יתר של סמים מסוכנים. כך נמסר מוקדם יותר היום (חמישי) ממשרד התביעה במחוז אורנג'.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


זירת התאונה שבה נהרגה צ'ן, בחודש שעבר בארוויין (צילום: כיבוי אש במחוז אורנג')

 

תאונת הדרכים הקשה אירעה בחודש שעבר, ביום שני ה-27 בספטמבר, בסביבות השעה 4:00 לפנות בוקר. קיו צ'ן בת ה-61, תושבת העיר ארוויין, יצאה מביתה והחלה לנסוע לכיוון מקום עבודתה.

צ'ן התקרבה לשד' סאנד קניון פינת רח' ארוויין סנטר ונכנסה לצומת באור ירוק, כאשר לפתע רכב נוסף פגע בה. כוחות ההצלה הוזעקו למקום והעניקו לה טיפול רפואי, אולם מותה נקבע כעבור זמן קצר.

"היא רק רצתה לנסוע לעבודה ועכשיו היא לא בחיים", מסר התובע הראשי במחוז, טוד שפיצר, והוסיף, "זו טרגדיה גדולה שלא הייתה צריכה לקרות".

 

"טרגדיה גדולה שלא הייתה צריכה לקרות": טוד שפיצר, התובע הראשי במחוז אורנג' (צילום: רויטרס)

 

כאמור, שעות ספורות לפני תאונת הדרכים הקטלנית, החשוד - לואיז מרסיאל דיאז בן ה-21 - הובהל לבית החולים כתוצאה מנטילת מנת יתר של אופיואידים.

"שעות בודדות לפני שהגברת צ'ן נרצחה באכזריות, רופאים הצליחו להציל את הנאשם ממות כתוצאה ממנת יתר. במקום ללמוד מהחוויה שעבר, הנאשם המשיך להתנהג בצורה מסוכנת ובסופו של דבר זה עלה לגברת צ'ן בחייה", מסר התובע הראשי שפיצר. עוד נמסר ממשרד התביעה כי דיאז לקח את הסמים לאחר ששוחרר מבית החולים.

אם לא די בכך, מסתבר שזו לא הפעם הראשונה שבה דיאז מואשם בנהיגה תחת השפעת סמים. לפני שנתיים, ב-2019, הוא נעצר בחשד ל-DUI בעיר הסמוכה הנטינגטון ביץ'.

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

דיאז יועמד לדין בגין רצח מכיוון שהתביעה המקומית מבקשת לעשות שימוש ב"חוק ווטסון".

כדי להבין מדוע דיאז מואשם ברצח ולא בהריגה, יש לחזור אחורה ארבעים שנה לפסיקת בית המשפט העליון של קליפורניה.

רוברט ווטסון, תושב העיר רדינג שבצפון המדינה, בילה בבר מקומי כאשר החליט לעלות על ההגה ולחזור לביתו. הוא כמעט גרם לתאונת דרכים כאשר נכנס לצומת ברמזור אדום, ולמרות שפספס מכונית אחרת בסנטימטרים הוא המשיך בנסיעתו. בצומת הבא הוא כבר לא הצליח להימנע מהתאונה, ו-ווטסון נכנס במכונית אחרת וגרם למותם של שני היושבים בה.

התברר כי בעת התאונה, ווטסון נסע במהירות של 55 עד 70 מייל לשעה (כ-90 עד כ-110 קמ"ש) באזור שבו מותר לנסוע עד 35 מייל לשעה (כ-55 קמ"ש). יתרה מכך, ריכוז האלכוהול בדמו עמד על 0.23%, קרוב לפי 3 מהמותר. בעקבות הממצאים הללו, משרד התביעה בצפון קליפורניה החליט להאשים את ווטסון ברצח.

בדרך כלל, אירועים מסוג זה מובילים להגשת כתב אישום בגין הריגה ונהיגה בשכרות - עבירות חמורות ביותר, אך כאלה שגוררות עונש קל יותר בהשוואה לרצח. למעשה, ההבדל בין רצח להריגה, לפחות מבחינה משפטית, הוא הכוונה שעומדת מאחורי המעשה.

 

 

לאור הגשת כתב האישום החמור, עורכי דינו של ווטסון עתרו לבית המשפט העליון של קליפורניה, אך השופטים הפתיעו והסכימו עם משרד התביעה המקומי, ובכך יצרו תקדים חשוב ביותר.

כעת, למשרדי התביעה ברחבי קליפורניה מתאפשר להאשים נהגים ב"רצח ווטסון", או במילים אחרות להגיש כתב אישום בגין רצח מדרגה שנייה, ולא בגין הריגה. חשוב להבהיר כי התביעה לא צריכה להוכיח שאותו נהג התכוון במזיד לגרום לפגיעה ולמוות, אלא להוכיח מה שמכונה "זדון מרומז".

כדי להוכיח את זה ולהרשיע את הנהג, על התביעה להוכיח שאותו נהג ידע שנהיגה תחת השפעת אלכוהול היא מסוכנת. ברוב המקרים מאוד קשה להוכיח את זה, ולכן משרדי התביעה נמנעים מהגשת כתבי אישום מסוג זה. אך ישנם מקרים מסוימים שבהם כן ניתן להוכיח את זה: כאשר מדובר בנהג שהורשע בעבר בנהיגה בשכרות.

מסיבה זו, כאשר אדם מודה או מורשע בנהיגה תחת השפעת אלכוהול, הוא נדרש לחתום על טופס שבו הוא מצהיר שהוא מבין את הסכנה הטמונה בנהיגה בשכרות. 

אי לכך, דיאז יועמד לדין בגין רצח, ואם יורשע הוא צפוי להישלח למאסר עולם.

12% לא
88% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE