הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
"אני אוהב אתכם למרות שאתם לא מאמינים לי": מבצע הטבח בתיכון בפלורידה הודה באשמה והתנצל בפני המשפחות
קרוב לארבע שנים עברו מאז ש-17 תלמידים, מורים ואנשי צוות נרצחו בתיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס בדרום פלורידה, אך רק היום ניקולס קרוז - כיום בן 23 - הודה באשמה. כעת המשפט יעבור ישירות לשלב הענישה וצפוי להיפתח בתחילת 2022

ניקולס קרוז הובא מוקדם יותר היום (רביעי) לבית המשפט בדרום פלורידה - 1,345 ימים לאחר שפתח באש בבית הספר מרג'ורי סטונמן דאגלס - שם הסכים להודות ב-17 מקרי רצח ו-17 סעיפים נוספים של ניסיון רצח.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


קרוז בבית המשפט, מוקדם יותר היום (צילום: Getty Images)

 

קרוז - כיום בן 23 - ישב בשקט באולם בית המשפט, בזמן שהשופטת אליזבת' שרר עברה על רשימה ארוכה של שאלות שנועדו לקבוע האם הוא כשיר להודות באשמה.

כאמור, לצד 17 סעיפים של רצח, קרוז אף הודה ב-17 סעיפים של ניסיון רצח, כמו גם עבירות נוספות הקשורות לתקיפת סוהר שבה היה מעורב לפני כתשעה חודשים.

בעקבות ההודאה באשמה, בית המשפט בפלורידה נערך לקיים משפט שבו ייקבע עונשו של קרוז. השופטת שרר הסבירה היא מקווה שניתן יהיה להתחיל לבחור את אנשי חבר המושבעים בחודש הבא, ולערוך את הדיונים הראשוניים במשפט בחודש ינואר הקרוב.

 

 

לאחר הקראת האישומים, לקרוז ניתנה האפשרות לפנות לבני המשפחה של הנרצחים: "אני מתנצל על מה שעשיתי, ואצטרך לחיות עם זה בכל יום. לו הייתי מקבל הזדמנות שנייה, הייתי עושה הכל כדי לעזור לאחרים", הוא אמר.

עוד אמר קרוז: "אני עושה את זה בשבילכם, ולא אכפת לי אם אתם לא מאמינים לי. אני אוהב אתכם, ויודע שאתם לא מאמינים לי, אבל אני צריך לחיות עם זה בכל יום, וזה גורם לי לסיוטים. קשה לי עם זה אבל אני מתגבר כי אני יודע שזה מה שאתם רוצים שאעשה".

 

חלק מהורי הנרצחים, מוקדם יותר היום בביהמ"ש בדרום פלורידה (צילום: AP)

 

כזכור, ב-14 בפברואר 2018, קרוז הגיע לתיכון מרג'ורי סטונמן דאגלס בפארקלנד כשהוא חמוש ברובה סער, ופתח באש לכל עבר. כתוצאה מהירי נהרגו 17 בני אדם - 14 תלמידים ושלושה אנשי צוות. לאחר מכן, קרוז הצליח להימלט מבית הספר ביחד עם תלמידים אחרים, אך נעצר כעבור כשעה וחצי בעיר הסמוכה קוראל ספרינגס.

ההחלטה להודות באשמה תאפשר לבית המשפט לעבור ישירות לשלב הענישה, וקרוז - כיום בן 23 - צפוי לנסות לקבל מאסר עולם במקום עונש מוות כפי שהתביעה דורשת. 

עם זאת, חשוב להבהיר כי קרוז הסכים להודות באשמה שלא במסגרת הסדר טיעון. כלומר, ההודאה לא תשפיע על ההחלטה של התביעה האם לדרוש עונש מוות. למען הסר ספק, עונשו של קרוז ייקבע ע"י חבר מושבעים, וכאמור המשפט ככל הנראה ייפתח בתחילת שנת 2022.

 

קרוז בבית המשפט, מוקדם יותר החודש (צילום: Getty Images)

 

בזמן שאנשי משרד התביעה נחרצים בדעתם כי יש להטיל עונש מוות על קרוז, נדמה כי ההורים שאיבדו את ילדיהם בטבח עדיין חלוקים בדעותיהם.

בתו של טוני מונטלטו, ג'ינה בת ה-14, נהרגה באירוע הירי הקשה, והוא הפך לנשיא ארגון 'Stand with Parkland' שהוקם ע"י ההורים. בעיניו, אין ספק שלקרוז מגיע עונש מוות:

"האפשרות לחיות חיים ארוכים נגזלה מהילדים שלנו ביום הארור הזה. כחברה, עלינו לדרוש שמי שתוקף את האוכלוסייה הפגיעה ביותר שלנו, ילדינו, במקום שבו הם לומדים, צריך לשאת באחריות לכך. אנחנו המשפחות כבר שילמנו את המחיר הכבד ביותר", הוא אמר.

לעומת זאת, מייקל שולמן - אביו של המורה ומאמן הספורט סקוט ביגל אשר נהרג בזמן שהגן על תלמידיו - כתב בשנה שעברה טור דעה בעיתון מקומי בפלורידה, בו הביע התנגדות להטלת עונש מוות:

"הדרישה להוציא את היורה להורג לא תשיב את יקירינו לחיים, ולא תרפא את הפצעים הפיזיים של אלו ששרדו את הירי", הוא כתב והמשיך, "למעשה, זה רק יאריך את הטראומה עוד יותר וימנע מאיתנו לסגור מעגל".

ככל הנראה, שולמן התייחס בדבריו לאפשרות שעורכי דינו של קרוז יכולים להגיש ערעור במידה שבית המשפט יטיל עליו עונש מוות - תהליך שעלול להיגרר מספר שנים, יתכן אפילו יותר מעשור. יתרה מכך, במקרה הגרוע בית המשפט לערעורים יכול להורות על קיומו של משפט חוזר, והעדים ובני משפחתם של ההרוגים יתבקשו למסור עדות בשנית.

10% לא
90% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE