הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
דו"ח חושף: אלפי תקיפות מיניות התרחשו בנסיעות 'ליפט' בשנים האחרונות
החברה פרסמה את דו"ח הבטיחות שבחן את מספר הדיווחים על תקיפות מיניות במהלך שלוש שנים, מ-2017 ועד 2019. הדו"ח מצא כי בתקופה זו נרשמו 4,131 אירועים מסוג זה. נשיא ליפט: "בטיחות וביטחון הם חלק בלתי נפרד מהחברה"

יותר מ-4,000 תקיפות מיניות התרחשו במהלך נסיעות בשירותי 'ליפט' בין 2017 ל-2019, כך עולה מדו"ח שפורסם בשבוע שעבר ע"י ענקית הנסיעות השיתופיות האמריקאית.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

כידוע, בשנים האחרונות נרשמה עלייה מדאיגה בכמות העבירות בקרב נהגים העובדים בשירות חברות כגון אובר וליפט, לרבות אונס, חטיפה ורצח.

ליפט פרסמה את הדו"ח ביום חמישי שעבר, ובו נטען שיותר מ-4 אלף תקיפות מיניות התרחשו בנסיעות החברה במהלך שלוש שנים: 1,069 תקיפות מיניות בשנת 2017; 1,255 בשנת 2018 ו-1,807 בשנת 2019.

מעבר לכך שמדובר בזינוק של 65% בין 2017 ל-2019, המשמעות היא שבשלוש השנים דווח על 4,131 תקיפות מיניות במהלך נסיעות בליפט - או כ-3.7 תקיפות מיניות בכל יום. ולמרות זאת, בדו"ח ראשי ליפט ציינו כי תקריות מסוג זה "בכל זאת נדירות".

בליפט הסבירו שכמות התקיפות המיניות אומנם עלתה משנה לשנה, אך גם כמות הנוסעים הכללית עלתה. לטענת החברה, כאשר מחשבים את כמות התקיפות המיניות מתוך סך הנוסעים, דווקא נרשמה ירידה של 19% משנה לשנה.

 

אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

באופן תמוהה למדי, הדו"ח לא סיפק פירוט בנוגע לזהות התוקף (הנחת היסוד היא שנהגים תוקפים את הנוסעים, אולם ישנם מקרים רבים שבהם הנוסע הוא התוקף).

בליפט הגיבו על כך והסבירו כי מבחינת החברה, אין כל הבדל בין תקיפה מינית של הנהג או של הנוסע, ועל כן לא נמסר פירוט על כך: "בטיחות וביטחון הם חלק בלתי נפרד מהחברה", הסביר ג'ון זימר, נשיא ליפט, "ובמקרה הזה, המשמעות היא יצירת מערכת ונהלים שיעניקו שקט נפשי, הן לנהגים והן לנוסעים, ולוודא שאנחנו פועלים בשקיפות מלאה. וכך בדיוק עשינו עם פרסום הדו"ח הזה. בחנו היכן אנחנו נמצאים ולאיזה כיוון אנחנו נעים, כדי לוודא שכולם עוברים את הנסיעה באופן בטוח".

כאמור, סוגיית התקיפות המיניות קיימת גם בחברות אחרות בתחום, בראש ובראשונה אובר. לפני כשנתיים אובר פרסמה דו"ח עצמאי, בו נטען שנרשמו 229 מקרי אונס ב-2017 ו-235 מקרים נוספים ב-2018. בכל הנוגע לתקיפה מינית, באובר טענו שנרשמו קרוב ל-3,000 תקריות מסוג זה בין 2017 ל-2018.

10% לא
90% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE