הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
פאוצ'י שינה את דעתו וטען: אין צורך בזריקת הבוסטר כדי להיחשב מחוסן באופן מלא
היועץ הרפואי הראשי בבית הלבן אמר כי ההנחיות לא ישתנו בשלב זה, אבל הדגיש שהמומחים ימשיכו לעקוב אחר הנתונים וישתנו במידת הצורך

ד"ר אנתוני פאוצ'י, היועץ הרפואי הראשי של הבית הלבן, אמר אתמול (ראשון) כי מבחינת הרשויות, זריקת הבוסטר לא תשנה את הקריטריונים עבור מי שמחוסן במלואו או לא – זאת בניגוד למה שטען בעבר.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


ד"ר אנתוני פאוצ'י (צילום: איי.פי)

 

לדבריו, הנתונים שקיימים היום אינם מצביעים על הצורך לשנות את ההגדרה. "אם מתסכלים על הנתונים שיש לנו, מחוסנים במלואם, כרגע, בהגדרה, הם אלה שקיבלו את שתי המנות הראשונות של פייזר ומודרנה, או המנה הבודדת של ג'ונסון וג'ונסון", אמר פאוצ'י לרשת איי.בי.סי.

"נמשיך לעקוב אחר הנתונים, כי כרגע, בעוד אנחנו נותנים זריקות בוסטר, מה שאנחנו עושים זה לעקוב אחריהם. אנחנו הולכים לראות מהי העמידות של ההגנה הזו, וכמו שאנחנו עושים תמיד, נעקוב אחר הנתונים ונשנה את המדיניות במידת הצורך".

ובכל זאת, פאוצ'י עדיין ממליץ לכל המבוגרים הזכאים, בני ה-18 ומעלה, לקבל את הבוסטר. "החיסונים עצמם עדיין יעילים מאוד, אבל אנחנו רוצים לוודא שהעמידות של ההגנה הזו ארוכה יותר, וזו הסיבה שאתה מקבל בוסטר, כי אנחנו יודעים ששום חיסון לא מחזיק לנצח".

אך כאמור, היועץ הרפואי הראשי משאיר את הדלת פתוחה לשינויים בהנחיות: אנחנו הולכים לעשות כמיטב יכולתנו כדי לשמור על הציבור האמריקני מוגן בצורה מיטבית. אם זה אומר שזה הולך להיות בוסטר שכולם יצטרכו לקבל, אז אנחנו נעשה ככה"

עם זאת, "זה יונחה על ידי המדע, ואנשים לא צריכים להירתע מהעובדה שככל שהזמן עובר ואנחנו לומדים יותר ויותר על ההגנה, שאנחנו עשויים לשנות את ההנחיות".

מנקודת מבט של אימונולוג, חיסון הבוסטר צריך להיות חלק מ"המשטר הסטנדרטי". "בוסטר הוא לא תוספת, הוא חלק ממה שההנחיות צריכות להיות. כך שכאשר נסתכל על זה לאחור, אנו הולכים לראות שבוסטר הוא חיוני למשטר חיסונים אופטימלי", אמר הד"ר בשבוע שעבר.

ביום שישי, כזכור, המרכז לבקרת מחלות ומניעתן אישר את חיסוני הבוסטר של מודרנה, פייזר וג'ונסון וג'ונסון לכל תושבי ארה"ב בני 18 ומעלה.

"הוועדה בחנה את המצב הנוכחי של המגפה, את היעילות של החיסונים לאורך זמן ואת הנתונים על אנשים שכבר התחסנו בבוסטר. זריקת הבוסטר מגבירה את רמת ההגנה, הן כנגד הידבקות והן כנגד מחלה קשה, והיא מהווה כלי קריטי במאבק כנגד הנגיף - בייחוד לקראת חגי החורף. בהתאם לראיות המשכנעות, אנחנו ממליצים שלכל בני 18 ומעלה תהיה גישה לזריקת בוסטר", נמסר מה-CDC.

2% לא
98% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE