הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
The Real Estate Investor
חולמים על נדל"ן בארה"ב?
הצטרפו היום לתכנית הלימוד המשתלמת ביותר! מנטורים מקצעיים ומנוסים יעניקו לכם את הכלים והידע על מנת להגשים את שאיפות הנדל"ן שלכן
ניו יורק מקדמת הצעת חוק שנויה במחלוקת: האם 800 אלף בעלי גרין קארד יקבלו זכות הצבעה?
הצעת החוק תעלה להצבעה בחודש הבא, ואם תאושר היא תאפשר לבעלי מעמד של תושבת קבע להצביע בבחירות מקומיות, למשל לתפקיד ראש העיר. לעומת זאת, לא יתאפשר להם להצביע בבחירות לנשיאות, לקונגרס או למושל. יוזם הצעת החוק: "מדובר בשליחת מסר: אנחנו מכירים בתרומה שלהם לחברה"

מועצת עיריית ניו יורק צפויה לאשר חוק חדש, במסגרתו יתאפשר למאות אלפי בעלי גרין קארד להצביע בבחירות לרשויות המקומיות.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)

 

מי שיזם את הצעת החוק הוא יידניס רודריגרז, דמוקרט שמייצג את שכונת וושינגטון הייטס מאז 2010. במסגרת החוק, כאמור, גם לבעלי מעמד של תושב קבע שאינו אזרח (רובם מחזיקים בתעודת 'גרין קארד') יקבלו זכות הצבעה - לפחות בבחירות המקומיות.

מוקדם יותר היום (רביעי), רודריגז הסביר כי סיכם עם יו"ר מועצת העיר, קורי ג'ונסון, כי הצעת החוק תעלה להצבעה בעוד כשבועיים, ב-9 בדצמבר. לדבריו, הצעת החוק זוכה לתמיכה רחבה בקרב חברי המועצה, ועל כן הוא מעריך שהיא תאושר ברוב שלא יאפשר להטיל וטו (כלומר, יותר משני-שליש מסך חברי המועצה, 51).

 

 

"אני חושב שזו מתנה חשובה לאחים ואחיות שלנו כאן בניו יורק, בייחוד בתקופת החגים", הסביר רודריגז והמשיך, "המסר שאנחנו שולחים להם זה שאנחנו מכירים בתרומה שלהם לחברה, ומעניקים להם את הכבוד שמגיע להם".

רודריגז עצמו היגר לארצות הברית מהרפובליקה הדומיניקנית, והוא החזיק בגרין קארד במשך כעשרים שנה, עד שהתאזרח באופן מלא בשנת 2000.

 

יידניס רודריגרז, יוזם הצעת החוק במועצת העיר (צילום: טוויטר)

 

לפי נתונים רשמיים של לשכת ראש עיריית ניו יורק, בחמשת רובעי העיר מתגוררים כיום כ-808 אלף מהגרים בעלי מעמד של תושב קבע. 

במידה שהצעת החוק תאושר בחודש הבא, אותם בעלי גרין קארד יוכלו להצביע בבחירות לתפקידים שונים, לרבות ראש העיר, מועצת העיר, מבקר העירייה ועוד.

לעומת זאת, החקיקה לא תאפשר לבעלי גרין קארד להצביע בבחירות ברמה הפדרלית או המדינה, לרבות מושל, נשיא, סנאטורים, חברי קונגרס ובית הנבחרים המקומי באולבני.

 

אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

התומכים בהצעת החוק טוענים כי מדובר במהלך מוצדק, שכן בעלי מעמד של תושב קבע נדרשים לשלם מסים, הן ברמה המקומית והן ברמה הפדרלית, בדיוק כמו אזרחים אמריקאים.

מצד שני, המתנגדים טוענים שהצעת החוק נוגדת את חוקת מדינת ניו יורק, ועל כן רק הצעת חוק ברמת המדינה יכולה להביא לשינוי בחוק.

ראש העיר דה-בלאזיו התייחס אתמול (שלישי) להצעת החוק וסיפר שהוא לא מתכוון לחסום אותה, אם תאושר, למרות שהוא לא בטוח שהיא חוקתית: "יש לי הסתייגויות מסוימות, אבל מן הסתם אני ארצה לראות מה בדיוק [המועצה] תחליט", הוא אמר והוסיף כי בכל מקרה הוא לא מתכוון להטיל וטו.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE