הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
ה-CIA חושד כי רוסיה עומדת מאחורי המתקפה הביולוגית נגד פקידים אמריקנים
מנהל הסוכנות אזהיר את עמיתיו במוסקבה, כי אם הם אלה שעומדים מאחורי המתקפה המסתורית שגורמת לפגיעות מוחיות – "יהיו לכך השלכות"

מנהל ה-CIA הזהיר את סוכנויות הביון הרוסיות שיהיו "השלכות" אם הן עומדות מאחורי המתקפות הסודיות הגורמות לתסמונת הוואנה" אצל פקידים אמריקנים ברחבי העולם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


וויליאם ברנס (צילום: בלומברג)

 

וויליאם ברנס פרסם את האזהרה הסודית לשירות הביטחון הפדרלי של רוסיה ולשירות הביון החוץ של המדינה, במהלך פגישה שנערכה מוקדם יותר החודש במוסקבה על רקע הכוחות הרוסים שנמצאים ליד אוקראינה. כך פורסם ב'וושינגטון פוסט' שציטט גורמים אמריקנים.

על פי הדיווחים, ברנס אמר שההשלכות הללו יהיו אם יתגלה כי רוסיה עומדת מאחורי המתקפות, מה שמאותת כי ארצות הברית עדיין לא בטוחה מי אחראי להתקפה המסתורית הגורמת לבעיות בריאותיות קשות בקרב דיפלומטיים ואנשי צוות אמריקנים. האמריקנים חושדים, אך מוסקבה מכחישה שוב ושוב את המעורבות שלה.

בתוך כך, ה-FBI הודה לראשונה כי ייתכן שחלק מהסוכנים שלו סובלים מתסמינים של מחלה המסתורית. "נושא זה של אירועי בריאות חריגים הוא בראש סדר העדיפויות של ה-FBI, שכן ההגנה, הבריאות והרווחה של העובדים והקולגות שלנו ברחבי הממשל הפדרלי הם בעלי חשיבות עליוניה", נמסר מהלשכה הפדרלית, שהוסיפה כי היא תמשיך לעבוד עם גורמי המודיעין כדי "לזהות את הגורמים לאירועים הללו ולקבוע כיצד נוכל להגן בצורה טובה יותר על הצוות שלנו".

מזכיר המדינה אנתוני בלינקן, הקים לאחרונה כוח משימה שמטרתו לחקור את מה שגורמים אמריקניים רשמיים מכנים "תקריות בריאות חריגות". כמו כן, הנשיא ג'ו ביידן חתם על 'חוק הוואנה', המעניק פיצוי עבור מי שנפגע מהתסמונת.

עד כה, כ-200 עובדים ופקידים אמריקנים תיארו כי תסמינים של המחלה המסתורית, שגורמת לתסמינים כמו כאבי ראש וסחרחורות, כאבי אוזניים, עייפות ובחילות, ולפגיעות מוחיות. חלקם מהמומחים טוענים כי המתקפות נעשות על ידי תדרי קול.

ה'תקריות הבריאותיות החריגות', שדווחו לראשונה בהוואנה, קובה, בשנת 2016 – דווחו כעת בכל יבשת מלבד אנטרקטיקה. בחודשים האחרונים זוהו מספר מקרים בווינה, בירת אוסטריה, במסגרתה נפגעו גם ילדים של עובדי ממשלת ארצות הברית.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE