הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Shefa Marketing
רוצים לידים בשפע?
בניית אתרים, שיווק אינטרנטי, קידום מפות, רשתות חברתיות, מכירת לידים, יילפ פרטנר
"סוף החגיגה": ממשלת ישראל תגביל את מכירת תוכנות הריגול של NSO וחברות אחרות
לאחר הנזק הדיפלומטי החמור, ולאחר שארה"ב החליטה להגביל תכנות ישראליות, כשברקע תביעת הענק של אפל כנגד NSO נראה כי ב'סיליקון וואדי' החגיגה עומדת להיגמר

על פי הדיווחים, משרד הביטחון הישראלי מציב מגבלות חדשות על הארצות להן חברות אבטחת הסייבר בארץ יוכלו למכור את כלי המעקב והפריצה שלהן, מה שמצמצם בחדות את רשימת המדינות המאושרות לעסקאות שכאלה. במיוחד ייעדרו מהרשימה החדשה בעלות הברית החדשות של ישראל במסגרת הסכמי אברהם שנחתמו בשנה שעברה: איחוד האמירויות הערביות, בחריין, סודן ומרוקו.

ה"ג'רוזלם פוסט" מסר ביום חמישי כי על ידי צמצום רשימת המדינות המאושרות ל-37 מ-102, משרד ההגנה הוציא גם את "בעלי הברית שמאחורי הקלעים" - כגון ערב הסעודית שהיא לקוחה מרכזית של כמה חברות.

מדינות ששרדו את הטיהור כוללות את ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד, הודו, יפן, דרום קוריאה ועשרות ממדינות אירופה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


המהלך מגיע לאחר שמשרד המסחר האמריקני מוקדם יותר החודש הכניס את החברות הישראליות NSO Group ו-Candiru לרשימה השחורה על כך שסיפקו לכאורה תוכנות ריגול לממשלות שהשתמשו בטכנולוגיה הישראלית כדי לפגוע בזכויות אדם.

"הכלים האלה אפשרו גם לממשלות זרות לנהל דיכוי טרנס-לאומי, שהוא הנוהג של ממשלות סמכותיות המכוונות למתנגדי משטר, עיתונאים ופעילים מחוץ לגבולות הריבוניים שלהם כדי להשתיק התנגדות, פרקטיקות כאלה מאיימות על הסדר הבינלאומי מבוסס הכללים", כך לפי גורם בכיר בוושינגטון.

כזכור, ענקית הטק 'אפל', הודיעה ביום שלישי כי היא תובעת את NSO על תוכנת הריגול שלה שפרצה לטלפונים של החברה.

תוכנת 'פגסוס', אשר שימשה לכאורה כדי להדביק אלפי מכשירי אייפון ברחבי העולם אפשרה ללקוחות NSO למקד בין היתר מתנגדים, פעילים, עיתונאים ופוליטיקאים.

הטכנולוגיה ברמה הצבאית נועדה לכאורה לשמש למניעת פשע וטרור.

המצב הביא את NSO גם למצב כלכלי לא נעים.

החברה עומדת בפני חדלות פירעון אפשרית של 500 מיליון דולר על רקע הצרות המשפטיות והירידה בהכנסותיה, כך לפי Moody's Investors Service.

משרד הביטחון בירושלים אמר כי הוא "בוחן מחדש כל הזמן" את המדיניות שלו בנושא יצוא מוצרי אבטחת סייבר.

"מדינת ישראל מאשרת ייצוא של מוצרי סייבר לארגונים ממשלתיים בלבד, כדי שישמשו באופן ולצורך מניעה וחקירת פשיעה ומלחמה בטרור", נמסר מהמשרד.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE