הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
בעקבות החשש מהווריאנט החדש: ירידות חדות בוול סטריט
זן חדש של נגיף הקורונה התגלה בדרום אפריקה והוביל לצניחה חופשית בבורסה בניו יורק. מניותיהן של חברות התעופה הגדולות צללו ביותר מ-10%; בשל חג ההודיה, המסחר בבורסה ינעל מוקדם מהרגיל

ירידות חדות נרשמו הבוקר (שישי) בבורסה בניו יורק, עם חידוש המסחר לאחר חג ההודיה, וזאת על רקע הזן החדש של נגיף הקורונה שהתגלה בדרום אפריקה, ומאז התפשט למספר מדינות נוספות.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

נכון לשעה 12:00 בצהריים (שעון חוף מזרחי, 9:00 בבוקר בחוף המערבי) מדד הדאו ג'ונס איבד כ-950 נקודות, או כ-2.65% מערכו. מדד ה-S&P500 ירד בכמאה נקודות (כ-2.15%) ואילו מדד הנאסד"ק איבד כ-320 נקודות מערכו (כ-2%).

ראוי להזכיר כי המסחר ינעל היום מוקדם מהרגיל, בשעה 1:00 בצהריים (10:00 בבוקר בחוף המערבי), בעקבות החג.

כאמור, בוול סטריט מייחסים את הירידות לזן החדש של נגיף הקורונה, B.1.1.529, שאותר לראשונה בדרום אפריקה ומאז התגלה במדינות נוספות, ביניהן ישראל ובלגיה.

 

אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

באופן צפוי, תעשיית התיירות היא הנפגעת העיקרית מהצניחה החופשית שנרשמה הבוקר בוול סטריט.

כך למשל, מניותיהן של שלושת חברות התעופה הגדולות בארה"ב ירדו בלפחות 12%: דלתא איירליינס (12.1%-), יונייטד (12.99%-) ואמריקן (12.05%-). מגמה דומה נרשמה גם במניות קרניבל (13.4%-) ורויאל קריביאן (12.3%-).

לעומת זאת, מניותיהן של יצרניות החיסונים פייזר (6.08%) ומודרנה (22.47%) זינקו, כמו גם מניית זום שעלתה ביותר מ-9% מאז פתיחת המסחר. מגמות דומות נרשמו במניותיהן של חברות נוספות המספקות "שירותים ביתיים", לרבות שירות הסטרימינג נטפליקס (כ-2%) ויצרנית מכשירי הכושר החכמים פלטון (כ-5%).

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE