הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
BFNYC business funding
הלוואות SBA
מימון והלוואות לעסקים לכל מטרה, ללא ביטחונות - הכי זול בארה"ב
הגיבורה הקולומביאנית של דיסני: ״אנקאנטו״
נראה כי אולפני דיסני מפנימים את הביקורת שקיבלו בשנים האחרונות על העדר גיוון אתני בסרטים שהוציאו לאורך שנות פעילותם, ולאחרונה השיקו סרט חדש בכיכובה של נסיכה לטינית אמריקאית בעלת כוחות על

לאחר עשרות סרטים של אולפני הענק ״דיסני״ אשר הציגו גיבורות ונסיכות המתאימות עצמן למודל היופי הלבן, בעלות מלוכה, מושלמות ועדינות, נראה כי בשנים האחרונות דיסני מחשבים מסלול מחדש, ומבקשים להוכיח לצופים כי לקחו לתשומת ליבם את הביקורות בנושא. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


כמו כן, בניגוד לסרטים אחרים של דיסני, ״אנקאנטו״ עוסק בהשלכות המגיעות עם היכולת להיות בעל כוחות על. אך למעשה, הגיבורה של הסרט היא היחידה במשפחתה אשר לא התברכה בכוחות מיוחדים. בנוסף, היא מגיעה ממשפחה לא רק בלתי מיוחסת ועמידה, אלא מורכבת ובעלת עבר היסטורי לא פשוט.

אחד החוזקות הגדולות של הסרט הוא באנימציה העשירה והצבעונית, אשר באה לידי ביטוי בביתם הפשוט של המשפחה, בו הכל זז, נושם וחי, הכלים, המטבח, הרצפה, החלונות, מה שמצליח ליצור תחושה מיוחדת במינה, שניתן לקבל רק מאנימציה משובחת.

דמותה של מיראבל אופטימית, חיונית ושמחה על אף המורכבות במשפחה והעובדה שהיא, בניגוד לכולם, לא מחזיקה בכוחות על מיוחדים. ״אנקאנטו״ מציף שאלות על מוסר, כוח, וייחוד בעולם, והוא עושה זאת באמצעות גיבורה אחרת, אקזוטית, בעלת שיער מתולתל ונפוח, שונה משאר הנסיכות של דיסני עד היום.

כמו כן, אי אפשר לדבר על ״אנקאנטו״ בלי לדבר על המוסיקה. הפסקול של הסרט הוא מהמרשימים והיפים שהיו בסרטי דיסני. הם משתלבים באופן הרמוני ומושלם עם כל סצנה, ויותר מזה, אף משדרגים ומשפרים אותה פלאים תוך רגע. 

לסיכום, הסרט עשוי ברמה יוצאת דופן, במקצועיות חסרת פשרות, ואנימציה עשירה, אותנטית, וסוחפת. כך שלמעשה אמנם מדובר על סרט עבור קהל צעיר, אך ״אנקאנטו״ יכול להתאים לכל אחת ואחד, ללא קשר לז׳אנר או העדפה אישית. כן, הוא עד כדי כך טוב. 

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE