הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
לאכול ולרדת במשקל: מאכלים טעימים, משביעים ודלי קלוריות
כולנו יודעים כי יש לצרוך פחות קלוריות ממה שהגוף שורף על מנת להוריד במשקל, אך אחת הנקודות החשובות היא לגוון ולבחור מאכלים טעימים, משביעים ומזינים, זאת בשביל להתמיד ועל הדרך, גם ליהנות. ריכזנו עבורכם כמה מאכלים כאלה שיעזרו לכם לחגוג את הדיאטה שלכם

למשל ירקות ופירות אשר נחשבים לדלי קלוריות לא ישאירו אתכם שבעים לאורך זמן, זאת בהשוואה למזונות המכילים דגנים מלאים וחלבונים. הנה כל מה שחשוב שתדעו בנושא. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


על מנת להוריד במשקל חשוב לבחור בתזונה נכונה, מאוזנת ובריאה, זאת כמובן לצד שילוב של פעילות גופנית. אך גם את המזונות דלי הקלוריות צריך לדעת איך לבחור. ריכזנו עבורכם רשימה של כמה מזונות מרכזיים שהם מזינים, בריאים, דלי קלוריות ובעיקר- משביעים: 

דגנים מלאים

אכילת דגנים מלאים - כמו שיבולת שועל , 100% לחם דגנים מקמח מלא או פסטה ואורז חום - תשמור על תחושת שובע לאורך זמן. הסיבה לכך היא תכולת הסיבים הגבוהה שבדגנים המלאים, שפירוקם בגוף אורך זמן רב יותר לעומת דגנים מעובדים כמו קמח לבן.

נבדק ונמצא: בסקירה מדעית משנת 2019 שפורסמה בכתב העת המדעי Nutrients, נמצא קשר מובהק בין אכילת דגנים מלאים לרמות נמוכות יותר של שומן בגוף.

תפוחים

תפוחים מכילים סיבים בכמות גבוהה ומתוקים מספיק כדי לספק את התשוקה למשהו מתוק. גם הצורך ללעוס אותם ממושכות מהווה חלק מהסיפוק שבאכילתם.

נבדק ונמצא: אכילת תפוח ביום מסייעת לירידה במשקל  ואצל ילדים, צריכת תפוחים קשורה לתזונה כללית בריאה יותר ולסיכון נמוך יותר להשמנת יתר.

עוד משהו: הקפידו לאכול תפוחים עם הקליפה, שכן היא מכילה את רוב הסיבים.

אשכוליות

לאשכולית תכולת מים גבוהה והיא משופעת גם בסיבים ובחומרים מזינים שיגרמו לכם חוש מסופקים. בנוסף, הטעם המתוק-חמוץ-מריר המורכב שלה  גורם לאשכולית להרגיש כמו סוג של פינוק.

נבדק ונמצא: מחקר קטן שנערך בשנת 2006 על אנשים בעלי עודף משקל מצא כי הקבוצה שאכלה במשך 12 שבועות אשכולית טרייה שלוש פעמים ביום לפני הארוחות, ירדה במשקל יותר מאשר הנבדקים שלא אכלו את האשכולית.

מרק

מרק מספק נפח רב ללא הרבה קלוריות. לכן הוא עוזר להגביר את תחושת השובע ולהפחית את כמויות המזון בהמשך היום.

נבדק ונמצא: כתב העת המדעי PLOS ONE מדווח על מחקר שנערך בשנת 2013 בהשתתפות יותר מ-4,000 מבוגרים אמריקאים, שמצא כי אנשים הצורכים מרק באופן קבוע נוטים פחות לסבול מעודף משקל או מהשמנת יתר בהשוואה למי שאינם מכניסים את המרק לתפריט.

עוד משהו: דלגו על המרקים המוקרמים ובחרו במרקי ירקות עשירים בתוספות (כמו מרק ראמן, מרקי ירקות שורש ומרקי קטניות, שנמצאו כמשביעים ביותר ביחס לתכולה הקלורית שלהם.

מים

במים יש אפס קלוריות והם קריטיים לבריאות שלנו. מחקרים מצביעים על כך ששתיית מים לפני הארוחה מסייעת לתחושת שובע ועוזרת להפחית בצריכה הקלורית.

שתיית מים במקום משקאות ממותקים קשורה גם היא לירידה במשקל. גברים צריכים לשתות כ-3.5 ליטר מים ביום, בעוד שנשים צריכות לשאוף לכ-2.5 ליטר. מתקשים לשתות מים? נסו להוסיף קצת לימון לכוס שלכם. 

השורה התחתונה: ספירת קלוריות יכולה להיות עניין מייגע וקשה לשמור עליה לאורך זמן. בחרו בחטיפים דלי קלוריות, אך כאלה המכילים סיבים, מים וחומרים מזינים לרוב. הפחתה במזונות מעובדים ובחירת מזונות טבעיים ככל האפשר - אלה ההמלצות התזונתיות הפשוטות אך החשובות ביותר.

13% לא
87% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE