הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Law Office Of Yoni Weinberg
נפגעת בתאונת דרכים?
אנחנו נלחם למענך מול חברות הביטוח! תשלום רק לאחר ניצחון בתיק
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
מושל קליפורניה קבע: רוצחו הפלסטיני של רוברט קנדי לא ישוחרר מהכלא
חודשים ספורים לאחר שוועדת השחרורים של קליפורניה המליצה לאפשר לסירחאן סירחאן להשתחרר מהכלא, מושל המדינה ניצל את סמכותו כדי לבטל את ההמלצה, ועל כן הרוצח יישאר בכלא. " לא פיתח אחריות אישית או תובנות כלשהן התומכות בשחרורו בחזרה לקהילה", הסביר ניוסאם, "והוא עדיין מהווה סמל לאלימות פוליטית"

סירחאן סירחאן, יליד ירדן שרצח את הסנאטור והמועמד לנשיאות רוברט "בובי" קנדי ביוני 1968, לא יזכה לשחרור מוקדם מהכלא. כך קבע היום (חמישי) מושל קליפורניה, גאווין ניוסאם.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


סירחאן סירחאן במהלך הדיון המקוון של ועדת השחרורים, ורוברט "בובי" קונדי (צילום: AP / Getty Images)

 

כזכור, בחודש אוגוסט האחרון ועדת השחרורים של המדינה המוזהבת המליצה שכן לשחרר את סירחאן סירחאן לאחר יותר מ-53 שנה בכלא. חרף המלצה זו, ההחלטה הסופית עברה למושל המדינה, שכאמור החליט שהרוצח ישאר בכלא.

זמן קצר לאחר שהודיע על החלטתו, המושל אף פרסם טור דעה בלוס אנג'לס טיימס שבה סיפק פרטים נוספים: "לאחר שבחנתי את המקרה לעומק, הגעתי למסקנה שסירחאן לא פיתח אחריות אישית או תובנות כלשהן התומכות בשחרורו בחזרה לקהילה, ועל כן עליי להפוך את ההמלצה".

 

 

עוד כתב המושל: "על אף שמדובר באדם בן 77 ולמרות העובדה שעברו עשורים רבים מאז הרצח, סירחאן עדיין מהווה סמל לאלימות פוליטית".

 

רוברט קנדי, שניות ספורות לאחר שנורה ע"י סירחאן (צילום: AP)

 

כאמור, סירחאן רצח את בובי קנדי - אחיו של הנשיא ג'ון קנדי - במלון 'אמבסדור' בלוס אנג'לס ב-5 ביוני 1968. קנדי, סנאטור מניו יורק, הגיע לבית המלון על מנת לחגוג את ניצחונו בבחירות הפריימריז שנערכו בקליפורניה (לקראת הבחירות לנשיאות שנערכו בנובמבר של אותה שנה).

סירחאן, פלסטיני נוצרי שנולד בירדן, רצח את קנדי בגלל תמיכתו הנרחבת בישראל. על אף שעדי ראייה ראו אותו יורה למוות בקנדי ולמרות שנתפס עם אקדח בידו, במשך שנים רבות סירחאן טוען שהוא אינו זוכר את רגעי הירי.

מוקדם יותר השנה, כאשר ועדת השחרור בקליפורניה המליצה לשחרר את סירחאן, בני משפחת קנדי - ביניהם גם אלמנתו של בובי, אתל - הביעו את התנגדותם למהלך. הם הסבירו שהם בעד הענקת שחרור מוקדם לאסירים שמביעים חרטה כנה, אך זה לא המקרה של סירחאן:

"המשפחה שלנו והאומה שלנו סבלו באופן שקשה לתאר בגלל מעשיו של אדם אחד. אנחנו מאמינים שהוא לא צריך לקבל הזדמנות נוספת להטיל אימה על מישהו, ועל כן אסור לאפשר לו להשתחרר מהכלא", כתבה המשפחה בזמנו.

5% לא
95% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE