הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
התפשטות האומיקרון בארה"ב: שיא מאושפזים מתחילת המגפה העולמית
לצד העובדה ש-155 אלף חולי קורונה מאושפזים כיום בבתי החולים, לא פחות מ-19 מדינות מדווחות על תפוסת מיטות בטיפול נמרץ העולה על 85%, ביניהן טקסס ונבאדה. במדינת וושינגטון הוחלט לדחות ניתוחים שאינם דחופים

יותר מ-155 אלף חולי קורונה מאושפזים כיום בבתי החולים השונים ברחבי ארצות הברית, יותר מאשר בתקופת השיא הקודמת לפני כשנה והכמות הגדולה ביותר מאז פרוץ המשבר לפני שנתיים.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


אילוסטרציה (צילום: AP)

 

לפי נתונים שפורסמו הבוקר (שישי) ע"י משרד הבריאות ושירותי האנוש (HHS) בוושינגטון די. סי., מספר חולי הקורונה המאושפזים בבתי החולים עומד על 155,935. ב-HHS הסבירו שהווריאנט 'אומיקרון' הפך לזן הקורונה השכיח ביותר בארה"ב בשבועות האחרונים, וכעת הזינוק בתחלואה מתורגם גם לעומסים כבדים בבתי החולים.

חשוב לציין כי חלק מהעומס בבתי החולים נובע מכך שרופאים ועובדים נוספים נדבקים בקורונה בעצמם ונדרשים לשהות בבידוד. עם זאת, ב-HHS הסבירו שעשרות מדינות מדווחות על כמויות שיא של מאושפזים, בייחוד בטיפול נמרץ.

כך לדוגמה, 4 מדינות - אינדיאנה, אלבמה, ניו המפשייר וקנטקי - מדווחות על תפוסת מיטות בטיפול נמרץ העולה על 90%. לא פחות מ-15 מדינות דיווחו על תפוסת מיטות העולה על 85%, ביניהן אוהיו, אוקלהומה, אריזונה, ג'ורג'יה, דלאוור, ורמונט, טקסס, מיזורי, מיסיסיפי, מסצ'וסטס, נבאדה, פנסילבניה, צפון קרוליינה ורוד איילנד.

 

אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

בעקבות המצב בבתי החולים, מדינות רבות הודיעו על שינויים משמעותיים בנהליהן. כך למשל, מושל וושינגטון הודיע אתמול (חמישי) כי בתי החולים במדינתו ידחו ניתוחים שאינם דחופים: "זו הדרך המהירה ביותר שבה נוכל להגדיל את התפוסה בבתי החולים כדי להתמודד עם האומיקרון. המטרה כעת היא להתמקד במקרי חירום, ולא רק חולי קורונה, אלא כל מי שזקוק לרפואת חירום".

בקנטקי (כאמור, אחת מאותן מדינות שבהן דווח על תפוסה העולה על 90% בטיפול נמרץ) המושל חתם על צו לגיוס חיילי המשמר הלאומי, במטרה שיסייעו בבתי החולים: "אנחנו צריכים לוודא שכולם יקבלו טיפול רפואי הולם", הסביר המושל אנדי בישיר. כמו כן, חיילי המשמר הלאומי במדינת ניו המפשייר גוייסו אף הם.

 

 

במקביל לכך, הנשיא ביידן הודיע אתמול שהממשל הפדרלי החליט לגייס אלפי חיילים מהמשמר הלאומי ולשלוח אותם לבתי החולים בשש מדינות - אוהיו, מישיגן, ניו ג'רזי, ניו יורק, ניו מקסיקו ורוד איילנד.

 

אילוסטרציה (צילום: Getty Images)

 

כאמור, הווריאנט 'אומיקרון' התגלה לראשונה בדרום אפריקה בסוף חודש נובמבר, ופחות משלושה שבועות לאחר שאותר לראשונה בארה"ב הוא הפך לזן הקורונה השכיח ביותר במדינה.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE