הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
ניו יורק: התפתחות משמעותית בחיפושים אחר אישה שירקה על ילדים יהודים בברוקלין
רשויות החוק בתפוח הגדול הודיעו הבוקר על מעצרה של כריסטינג דרלינג בת ה-21, המואשמת במספר עבירות חמורות לרבות ביצוע פשע שנאה. במשטרה סירבו לומר כיצד זיהו את החשודה, אך אישרו שמעצרה התאפשר "בזכות עזרה מהציבור"

צעירה תושבת ברוקלין נעצרה בעקבות התקרית האנטישמית שאירעה ברובע מוקדם יותר השבוע, במהלכה היא קיללה ילדים יהודים ואף ירקה לעברם. כך על פי הודעה שנמסרה מוקדם יותר הבוקר (שישי) ממשטרת ניו יורק.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


כריסטינג דרלינג בת ה-21, שנעצרה ע"י ה-NYPD (צילום: משטרת ניו יורק)

 

כפי שדיווחנו, האירוע התרחש ביום שישי האחרון, ה-14 בינואר, בסביבות השעה 12:30 בצהריים, בשכונת מארין פארק בברוקלין. 

לא ברור מה בדיוק הוביל לעימות בשד' P ברובע, אך במשטרה סיפרו שהאישה החלה לקלל את שלושת הילדים בקללות על רקע אנטישמי. בשלב מסוים היא ירקה לעבר אחד מהם - ילד בן 8 - ולאחר מכן נמלטה ברגל. 

 

 

הבוקר, מחלקת פשעי השנאה במשטרת ניו יורק הודיעה על מעצרה של כריסטינה דרלינג בת ה-21. מעבר לכך שתואשם בהטרדה בנסיבות מחמירות ופשע שנאה, דרלינג צפויה לעמוד לדין גם בגין סיכון בריאותו של קטין.

במשטרה סירבו לומר כיצד בדיוק הצליחו להגיע אל דרלינג, אך במחלקת פשעי השנאה אמרו שמעצרה התאפשר "בזכות סיוע מהציבור הרחב".

 

התקרית האנטישמית בברוקלין, בשבוע שעבר (צילום: משטרת ניו יורק)

 

עוד לפני מעצרה של החשודה, רשויות החוק חשפו שדרלינג אמרה לילדים "חבל שהיטלר לא הרג את כולכם". בשיחה עם התקשורת המקומית בעיר, אריה פריד - אביו של הילדים שהותקפו - אישר את הדיווחים.

 

 

"ממה שהבנתי, היא אמרה להם משהו בסגנון הזה ובני בן ה-8 ענה לה ואמר שהוא היה מציל את אחותו. אני צריך ללמד אותו לא להתעמת עם אנשים כאלה, אבל הוא עשה את זה. היא חזרה אליו, ירקה על הפנים שלו והתחילה לאיים עליו. היא אמרה משהו כמו 'נהרוג את כולכם, אני יודעת איפה אתם גרים והפעם נחסל את כולכם".

כאשר נשאל האם יש משהו שהוא רוצה לומר לחשודה (שטרם נעצרה כאשר העניק את הראיון), פריד אמר: "רק הייתי מקווה שהיא מבינה את חומרת מעשיה. מה שהיא עשתה זה מן הסתם בעייתי מאוד, אבל לעשות את זה לילד? זה טירוף".

 

 

במשטרת ניו יורק מספרים כי בחודשים האחרונים חלה עלייה מדאיגה במספר התקריות על רקע אנטישמי. כך למשל, בסוף דצמבר דיווחנו על פרשה חמורה, בה צעיר הותקף בקללות אנטישמיות בברוקלין בתגובה לכך שסירב להוריד חולצה ועליה הכיתוב "צבא הגנה לישראל".

תקרית זו אירעה ביום ראשון ה-26 בדצמבר בסביבות השעה 10:45 בבוקר בשד' החמישית פינת רח' 86 בשכונת ביי רידג' ברובע. קורבן התקיפה, בלייק זבדצקי בן ה-21, סיפר שהגיע למקום ביחד עם חבר והמתין ברחוב לפתיחת העסק.

בשלב מסוים, שני גברים ניגשו לזבדצקי ודרשו ממנו להוריד את החולצה שעליה נכתב "Israel Defense Forces". כאשר סירב, שני החשודים תקפו אותו באגרופים ואף זרקו לעברו כוס קפה. "לא הורדתי את החולצה כי אני גאה במי שאני. לא הייתה לי כל כוונה להוריד את החולצה רק בגלל שמישהו ביקש ממני", זבדצקי סיפר לתקשורת המקומית והוסיף שהתוקף כינה אותו "יהודי מלוכלך".

מוקדם יותר החודש משטרת ניו יורק הודיעה שעצרה את החשוד בתקיפה - סולימאן עותמאן בן ה-27, תושב רובע סטטן איילנד.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE