הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
הפוליטיקה של העתיד? איך נער אחד הצליח לשטוף את הרשת עם קמפיין ויראלי בדרך להפוך ליו"ר נוער הליכוד
לפוליטיקאים משופשפים ומנוסים יש מה ללמוד מלירן גולדמן, שבתוך מספר ימים הצליח להלהיט את הרשת החברתית (בטלגרם ובוואטסאפ), באמצעות מספר סרטוני תדמית הומוריסטיים | האם ככה תיראה הפוליטיקה של העתיד? כתבנו תפס לשיחה כמה מצעירי הליכוד, כדי לנסות ולהבין את הלך הרוח ההולך וגובר בקרב צעירים ישראלים, המוצאים דרכים חדשות לבטא כמיהות אידאולוגיות.

מי לא שמע את הסיסמא 'העתיד של הפוליטיקה' כאשר מדובר באיזה גימיק או חידוש טכנולוגי שנכנס לחיינו הציבוריים.

אך הפעם נראה שדווקא קמפיין דיגיטלי וצבעוני שהצליח להרים צעיר בשם לירן גולדמן סוחף את הטלגרם והוואטסאפ של צעירים רבים ומסוגל באמת לבטא מגמה חדשה בכל הקשור לעתיד של הפוליטיקה לא רק ברמה האידאולוגית, אלא גם ובעיקר ברמה האסטתית - עתיד הרווי בהומור, סרקזם, רדיקליזם ואיך לא - ממים.

 

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


(הקמפיין של גולדמן - זכה לשבחים אסתטיים על מקוריות)

אין ספק שהקמפיין הצבעוני של גולדמן לראשות 'נוער הליכוד' מושך מספיק תשומת לב, כדי להרים טלפון לצעיר שנשמע מינימום בן 21, ושהכותב מתפלא לשמוע שהוא רק בקושי בן 16.

על הדרך גולדמן גם השיג המלצות להתמודדותו בראש הארגון המונה כמה מאות בני נוער, ממספר אנשים רציניים ברשת החברתית ביניהם מייסד עמוד 'לאומנות' הפופולרי ביוטיוב. 

אך בטרם ניגש לשיחה עימו ראוי לתהות מהו למעשה 'נוער הליכוד'?.

נועה אימבר, בת ה-18 אשר כיהנה במשך שנתיים כיושבת ראש נוער הליכוד, היא בעלת קורות חיים מרשימים ביותר.

היא מסיימת את התואר הראשון שלה בהיסטוריה ובמדע המדינה (כן בגיל כה צעיר), התמחתה בעבר בלשכתו של שר בכיר לשעבר, ומנהלת אורח חיים חרדי בזמן שהיא חיה בקהילה חסידית דוברת יידיש.

 בטרם התחרדה נכנסה לתפקידה בליכוד בגיל 15 וחצי, שם עבדה בצמוד למספר מיועציו של ראש ממשלת ישראל לשעבר בנימין נתניהו.

אימבר מספרת על שיתופי פעולה עם 'הליברלים בליכוד', ש"יש להם כוונות טובות", ועל הניסיון של 'נוער בליכוד' להפוך את השיח הרדוד מ'רק ביבי' לדיבור אמיתי על שינוי משמעותי שניתן להביא דרך מפלגת השלטון או האופוזיציה. 

אימבר, המפגינה ידע עמוק והבנה משמעותית בקורות ימי ישראל, רואה בישיעהו לייבוביץ' כמורה דרך למציאות הישראלית וחוקרת בימים אלה את קורות התנועות המשיחיות ביהדות במסגרת עבודת הגמר שלה.

גולדמן, המבקש להחליף אותה ולהצעיד את נוער הליכוד לכיוונים חדשים , להמשיך את המגמות הכלכליות הליברליות, ולשלב בזה מסר פופוליסטי וציוני שורשי.

"אני רוצה כיו"ר נוער הליכוד לחזק את הימין, לחזק את הנוער הימני להביא פעילים מרחבי הארץ וליצור פלטפורמה ימנית של נערים שלא יצטרכו להסתתר במצנק"ש או בטלגרם, אלא להפוך את המיינסטרים, ולהזיז את המיינסטרים אלינו. לייצר עתודה פעילה ומיומנת שמסוגלת לעצב מחדש את השיח בישראל".

עד עתה אימבר הדגישה את הפן הכלכלי , אתה גם מבקש ליישם מדיניות לאומית מאוד - זה מאוד שאפתני, מהו הכוח שמקבל מי שהופך ליו"ר נוער הליכוד, שיאפשר ליישם מדיניות זאת?

"חוץ מזה שהוא יחסית משפיע בתוקף תפקידו הייצוגי, יש בידו גם כוח להחליט ולעצב את הנוער, ולא סתם להיות חלק מחבורת מעמידי הפנים שמנסים לגרוף לעצמם הון פוליטי".

לאור הקמפיין הצבעוני והויראלי שהולך ונוצר סביבך, איך מרגיש הבאזז?

"יש תחרות קשה אך אני מאמין שרוב האנשים יעשו את ההחלטה הנבונה ביותר לנוער של הימין, ושזה לבחור באדם ציוני וימני שלא יוותר לפרוגרסיבים המנסים להעמיד עצמם פני ליכוד, אנחנו נבנה נוער ימני פעיל וכמה שיותר גדול".

אחד הסרטונים של גולדמן:

מה דוחף אותך למשימה הזו?

"אני רוצה להשפיע משום שכרגע אין נוער שמספיק ימין בישראל, יש את נוער מרצ שהוא מאוד פעיל ומשפיע, ואין נוער כזה לימין וזה מאוד לא טוב".

"העתיד הוא הנוער, הדור החדש, ואנו צריכים שהדור החדש שישפיע על הפוליטיקה ויהיה כמה שיותר ימני, ציוני, ופטריוטי, להתחיל מהבסיס ותוך כמה שנים זה יבוא לטובתנו שיהיה בסיס נוער חזק וימני שיהיה מסוגל להשפיע על מקבלי ההחלטות".

מי המודל לחיקוי שלך בעולם הפוליטי?

"מאוד אהבתי והערכתי את משה פייגלין, הוא הכניס אותי לפוליטיקה מאז 2019. פייגלין גרם לי להיכנס לפוליטיקה. אני מעריך את העובדה שהוא אומר את האמת בפנים, מעלה תוכן ימני ופעיל".

איזה משאבים קיימים עבור נוער הליכוד לפעולה?

"למיטב ידיעתי יש תקציב מפלגתי שבעזרתו אני מאמין שנוכל לבצע כל מיני פעילויות ולרכוש ציוד מתאים כל מה שצריך בשביל לתפעל את הנוער כמה שיותר ולמשוך פעילים חדשים".

אז למרות שברוב המערכות הפוליטיות השמאל בישראל מקדים במעט את הימין, אין ספק שכשזה נוגע לקמפיינים חתרניים וצבעוניים אפשר בהחלט לומר שישנן רוחות חדשות בימין.

גם אם הן באות מהנוער

4% לא
96% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE