הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
Hebrew News
מתרחב ומזמין מועמדים מוכשרים להצטרף לכוחותיו
צוות תכני - אנשי תוכן - אנשי מכירות - גרפיקאים
פשע שנאה נוסף בניו יורק: גבר חמוש בסכין תקף יהודים בברוקלין
למרבה המזל, התקרית שהתרחשה אמש בברוקלין הסתיימה ללא נפגעים, ושוטרי משטרת ניו יורק עצרו את החשוד, סול סוזה בן ה-32. האירוע מצטרף לשורה ארוכה של תקיפות ופשעי שנאה שכוונו כנגד הקהילה היהודית בתפוח הגדול

גבר חמוש בסכין נעצר אמש (שני) בניו יורק לאחר שאיים לפגוע בבני הקהילה היהודית בעיר, כך נמסר מוקדם יותר היום מהמשטרה המקומית.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


זירת האירוע, אמש בברוקלין

 

האירוע החריג התרחש בסביבות השעה 11:40 בלילה בשד' ניו אוטרכט פינת רח' 47 בשכונת בורו פארק שבברוקלין.

נסיבות התקרית עדיין נחקרות, אך במשטרה סיפרו שהחשוד - שבהמשך זוהה כסול סוזה בן ה-32 - היה חמוש בסכין מצ'טה כאשר החל לאיים לפגוע בשני גברים יהודים החברים בארגון "שמירה" (הדומה לארגון "שומרים").

 

 

כוחות המשטרה הוזעקו למקום ועצרו את סוזה, שפונה לבית החולים לקבלת טיפול. במשטרה ציינו שסוזה היה תחת השפעת אלכוהול בעת האירוע, והם מצאו את הסכין בזירת האירוע.

למרבה המזל, איש לא נפגע באירוע, וסוזה יואשם בהטרדה בנסיבות מחמירות ובביצוע פשע שנאה.

 

 

במשטרת ניו יורק מספרים כי בחודשים האחרונים חלה עלייה מדאיגה במספר התקריות על רקע אנטישמי.

כך למשל, אתמול דיווחנו על תקרית שאירעה בעיר בסוף השבוע, במהלכה צעיר חרדי הותקף באגרופים בזמן שהלך ברחוב בשכונת קראון הייטס בברוקלין.

האירוע התרחש בסביבות השעה 1:20 בלילה שבין שישי לשבת בשד' טרוי פינת רח' קארול בלב הרובע. לפי מחלקת פשעי השנאה במשטרת ניו יורק, קורבן התקיפה - גבר חרדי בן 21 - טייל לאורך שד' טרוי כאשר החשוד הגיח לפתע ותקף אותו באגרופים. במשטרה ציינו שהחשוד לא החליף מילים עם הקורבן: "הוא ניגש אליו ומיד נתן לו אגרוף בפנים".

פרמדיקים שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי לקורבן הצעיר, ולמרבה המזל הוא לא נזקק לפינוי לבית החולים. במקביל, חקירת התיק הועברה למחלקת פשעי השנאה ב-NYPD. בערב יום ראשון פורסם תיעוד של החשוד, גבר אפרו-אמריקאי שלבש ג'ינס וחולצה לבנה בעת התקיפה. במשטרה מקווים שפרסום התיעוד יסייע לזהות ולעצור את החשוד, שנמלט מהזירה לפני הגעת הניידת הראשונה.

 

החשוד בתקיפת הגבר החרדי בניו יורק במהלך סוף השבוע האחרון (צילום: משטרת ניו יורק)

 

במקביל לאירוע בברוקלין, בשבוע שעבר רשויות החוק בעיר עצרו את כריסטינג דרלינג בת ה-21 בעקבות תקרית שאירעה ב-14 בינואר בשכונת מארין פארק, גם היא בברוקלין. באותה תקרית, דרלינג קיללה שלושה ילדים יהודים בקללות אנטישמיות ("חבל שהיטלר לא הרג את כולכם") ואף איימה להרוג אותם.

בשיחה עם התקשורת המקומית בעיר, אריה פריד - אביו של הילדים שהותקפו - אישר את הדיווחים: "ממה שהבנתי, היא אמרה להם משהו בסגנון הזה ובני בן ה-8 ענה לה ואמר שהוא היה מציל את אחותו. אני צריך ללמד אותו לא להתעמת עם אנשים כאלה, אבל הוא עשה את זה. היא חזרה אליו, ירקה על הפנים שלו והתחילה לאיים עליו. היא אמרה משהו כמו 'נהרוג את כולכם, אני יודעת איפה אתם גרים והפעם נחסל את כולכם".

בנוסף, בסוף דצמבר דיווחנו על פרשה חמורה, בה צעיר הותקף בקללות אנטישמיות בברוקלין בתגובה לכך שסירב להוריד חולצה ועליה הכיתוב "צבא הגנה לישראל".

תקרית זו אירעה ביום ראשון ה-26 בדצמבר בסביבות השעה 10:45 בבוקר בשד' החמישית פינת רח' 86 בשכונת ביי רידג' ברובע. קורבן התקיפה, בלייק זבדצקי בן ה-21, סיפר שהגיע למקום ביחד עם חבר והמתין ברחוב לפתיחת העסק.

 

בלייק זבדצקי, שהותקף בלב ניו יורק בחודש שעבר (צילום: משטרת ניו יורק / Shutterstock)

 

בשלב מסוים, שני גברים ניגשו לזבדצקי ודרשו ממנו להוריד את החולצה שעליה נכתב "Israel Defense Forces". כאשר סירב, שני החשודים תקפו אותו באגרופים ואף זרקו לעברו כוס קפה. "לא הורדתי את החולצה כי אני גאה במי שאני. לא הייתה לי כל כוונה להוריד את החולצה רק בגלל שמישהו ביקש ממני", זבדצקי סיפר לתקשורת המקומית והוסיף שהתוקף כינה אותו "יהודי מלוכלך".

מוקדם יותר החודש משטרת ניו יורק הודיעה שעצרה את החשוד בתקיפה - סולימאן עותמאן בן ה-27, תושב רובע סטטן איילנד.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE