הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
Lalezary Law Firm
עו"ד לתאונות דרכים ותאונות אישיות
המוניטין החזק שלנו בשילוב טקטיקת המו"מ, מעניקה לנו יתרון על פני המתחרים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
רקטה של SpaceX שיצאה משליטה – תתנגש בקרוב בירח
הטיל שוגר לפני כשבע שנים, ובתום סיום המשימה בחלל לא היה לו מספיק דלק לחזור לכדור הארץ – והוא ננטש. ההתנגשות תתרחש בתחילת מרץ, וההשפעות צפויות להיות מינוריות

טיל ששוגר על ידי SpaceX, חברת החלל של המיליארדר אילון מאסק, עומדת להתנגש בירח ולהתפוצץ.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


 

המאיץ Falcon 9 שוגר בפברואר 2015 מפלורידה, כחלק ממשימה לשליחת לוויין מזג אוויר בחלל למסע של מיליון מייל. אך לאחר שהטיל השלים את משימתו בחלל, לא היה לו מספיק דלק לחזור לכיוון כדור הארץ – ולכן הושאר בחלל.

האסטרונום ג'ונתן מקדואל, אמר לחדשות בי.בי.סי שזו תהיה ההתנגשות הרקטית הבלתי מבוקרת הראשונה עם הירח. עם זאת, ההשפעות של ההתרסקות צפויות להיות מינוריות.

ההתנגשות צפויה להתרחש ב-4 במרץ, כאשר נטען שהרקטה תתפוצץ תוך כדי מגע עם הירח. "זה בעצם מיכל מתכת ריק של ארבעה טון, עם מנוע רקטי מאחור. וכך, אם מדמיינים שזה נזרק על סלע במהירות של 8,000 קמ"ש, זה לא יהיה שמח", אמר מקדואל, שהוסיף כי הפגיעה תשאיר מכתש מלאכותי קטן על פני הירח.

הרקטה נשלחה כחלק מתוכנית חקר החלל של מאסק עם החברה שלו SpaceX, חברה מסחרית שבסופו של דבר שואפת לאפשר לבני אדם לחיות על כוכבי לכת אחרים.

 

טיל Falcon 9 ששוגר ב-2020 (צילום: SpaceX)

 

מאז 2015, הטיל נמשך על ידי כוחות כבידה שונים של כדור הארץ, הירח והשמש, מה שהפך את מסלולו ל"כאוטי" במקצת, הסביר הפרופסור מקדואל מהמרכז האמריקני לאסטרופיזיקה בהרווארד, שציין כי הטיל כבר "מת", והוא נע רק "בעקבות חוקי הכבידה".

הטיל הצטרף למיליוני חלקים אחרים של זבל בחלל – כמו מכונות רבות אחרות שננטשו בחלל לאחר השלמת המשימות, אך לא היה להן מספיק דלק לחזור לכדור הארץ.

"במהלך העשורים האחרונים, היו אולי 50 חפצים גדולים שאיבדנו לגמרי את המעקב אחריהם. יכול להיות שזה קרה כמה פעמים בעבר, אבל פשוט לא שמנו לב. זה יהיה המקרה המאושר הראשון", אמר מקדואל.

בשנת 2009, פרופ' מקדואל ואסטרונומים נוספים ביצעו ניסוי במסגרתו ריסקו טיל בגודל דומה לזה של SpaceX אל תוך הירח. אז, חיישנים אספו עדויות להתנגשות כדי שיוכלו לחקור את המכתב, ולכן בהתרסקות שתתרחש בעוד כחודש, מדענים לא צפויים ללמוד משהו חדש.

 

 

86% לא
14% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE