הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
HML Investments
הלוואות פרטיות לנדל"ן
שלושה ימים והכסף אצלך! דרושים משקיעים פרטיים, אחוזים גבוהים מובטחים
רועי אבירם - עו"ד לתאונות דרכים
אנחנו נלחם עבורך!
נפצעת בתאונת דרכים? נפלת או נפצעת בחנות? ננכת ע"י כלב? אנחנו כאן לתת לך את הליווי והיצוג המשפטי הטוב ביותר
Mia Tessa
חדרי ארונות ומטבחים מודרנים
חדרי ארונות מעוצבים ומטבחים מודרנים במחירים מיוחדים. רמת אבזור גבוהה, דלתות אוטומטיות ועוד
סיפור תקיפה מינית מנקודת מבטו של הנאשם: ״אנטומיה של שערורייה״
הסדרה החדשה מבית ענקית הסטרימינג ״נטפליקס״ מצליחה לעורר לא מעט גלים. הסיבה? סיפור מטלטל אודות תקיפה מינית, אך כזה המסופר מנקודת מבטו של הנאשם ואשתו. התוצאה היא סיפור דל, לעיתים מקומם, ובעיקר כזה שחושף את נקודת המבט החברתית כיום

במרכז הסיפור של הסדרה המצליחה עומדת משפחת וויטהאוס, היא מצליחה, היא עמידה, היא מאושרת. עד שיום אחד, אב המשפחה (חבר פרלמנט) מואשם בתקיפה מינית, או ליתר דיוק, באונס. ההאשמה מגיעה בהפתעה גמורה לנאשם, למשפחתו, ואף לראש הממשלה, שבמקרה הוא חברו הטוב. 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


מי שמאשימה אותו היא עובדת מלשכתו, איתה ניהל רומן שנמשך חמישה חודשים. בניגוד למצופה, אשתו מצליחה להתעלות על עצמה ולהאמין לו, אך נראה כי יש לכך מחיר כבד. הפרקים הופכים דרמטיים, סוערים, וקשים יותר, ובלב העלילה עומדת למעשה הסוגייה המשפטית המורכבת הזו. 

כך למעשה נדחקת הנאשמת לשולי התמונה, ומי שמקבל את מרכז הפוקוס או הנאשם, וגם אשתו ומשפחתו. במובן הזה, הסדרה מספקת נקודת מבט קטנה ומצומצמת, ולעיתים אף מקוממת. עם זאת, הפרקים עוסקים יותר ברצף האירועים, ובפחות בכותרות או באפקט שהסיפור הזה מצליח לגרוף, וזוהי נקודת החוזקה שלו.

בכל פרק הצופה מקבל עוד חתיכה קטנה של הפאזל, וגם זה בקושי, מה שיוצר חווית צפייה די סוחפת ומותחת, ופעמים רבות אותה חתיכה שקיבלנו בפרק הנוכחי, משנה לגמרי את הקלפים של הפרק הקודם. לאורך כל הצפייה לא ברור מי משקר, מי דובר את האמת, מה אמת ומה בדיה. 

מה שהופך את הדברים למורכבים יותר היא העובדה כי הגיבור באמת אוהב את אשתו ורוצה להיות איתה, ואילו העובדת איתה ניהל רומן ומאשימה אותו כעת באונס, מאוהבת בו. אמצעי המבע של הסרט מתאימים לאווירה הכללית, ומעניקים לצופה תחושות שונות, רובן דרמטיות ואפלות.

״אנטומיה של שערורייה״ מבקשת לאמת את הצופה עם התחום האפור של הטרדה מינית, ולהציף נושא מורכב וחשוב. אך בסופו של יום, היא מספקת נקודת מבט מאוד מסוימת, כזו שגם נפוצה יותר בחברה כולה, נקודת המבט של הנאשם. 0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE