הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
גרמניה טוענת שרוסיה מאיימת עליה אך היא השתלטה על נכסי גזפרום
גרמניה מתלוננת כי רוסיה מבצעת weaponization של אנרגיית הגז, אך דווקא היא זו שהשתלטתה על נכסי גזפרום בברלין

גרמניה, שהינה מזה זמן רב הקונה הגדולה ביותר של גז טבעי רוסי הודתה באיחור ובבוטות על מה שהיה מזה זמן רב החשש הגדול ביותר שלה, והוא שמוסקבה משתמשת בייצוא האנרגיה כ"נשק".

עם זאת, מוסקבה טוענת עתה כי הפעולות האחרונות שלה לצמצום האספקה לגרמניה, שלפי הערכות גורמים רשמיים בברלין בשלב זה הסתכמו בירידה של כ-3% מהמשלוחים הרגילים הינם למעשה בתגובה טבעית ובלתי נמנעת לכך שגרמניה היא זו שהשתלטה על חברות בנות של גזפרום כדי "להבטיח אספקה" על רקע הפלישה לאוקראינה.

במילים אחרות: גרמניה מזהירה מחרם אנרגיה רוסי, בעודה משתלטת על חברת גז-רוסית שממוקמת בברלין, ואז מזהירה שרוסיה עלולה לפגוע בה בעודה מודה שהירידה בייצוא הגז הרוסי הינה רק 3%...

אכן, צעד כלכלי ודיפלומטי קיצוני למדי מצד ממשלת גרמניה.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


לפני חודש נימק סגן הקנצלר ושר הכלכלה רוברט האבק את המהלכים הפרובוקטיביים של ההשתלטות על החברה הרוסית הרשומה בגרמניה באומרו "איננו מאפשרים לתשתיות האנרגיה בגרמניה להיות כפופות להחלטות שרירותיות של הקרמלין".

כעת בנאום ביום חמישי בפני הבית התחתון של הפרלמנט של ארצו, הכריז האבק, שהפעולה הרוסית האחרונה להחנקת האספקה ​​מראה ש"העימות על אנרגיה הוא נשק" והוסיף: "אפשר להשתמש באנרגיה בעוצמה בסכסוך כלכלי". אך על איזו החנקה הוא דיבר?. זאת שהתרחשה בפולין?.

עוד ביקש האבק להבטיח למחוקקים ולפקידים גרמנים כי בעוד המדינה ממשיכה במאבק על מנת להבטיח אספקה ​​חלופית הרי ש"המצב הוא ששוק הגז הגרמני יוכל לפצות על אובדן הגז מרוסיה".

גזפרום גרמניה נתפסה כאמור על ידי המדינה הגרמנית על רקע הלחץ המוגבר על חברות אירופיות לנתק את היחסים עם גופים רוסים.

במקביל אתמול ביצעה מוסקבה את המהלך הדרמטי של להטיל סנקציות על הבעלים של החלק הפולני של צינור ימל המספק גז לאירופה.

"אנו עוקבים אחר המצב מקרוב", אמר האבק למחוקקים.

"התכוננו למצב ואני, והסוכנות הפדרלית, נודיע לכם במהלך היום על ההתפתחויות".

17% לא
83% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE