הלוח הגדול
דרושים, דירות להשכרה, למכירה, רכב, יד שנייה
"חוטפי התינוק בצפון קליפורניה ניסו לחטוף אותו 3 פעמים בתוך חודשיים"
התביעה בסן חוזה חשפה ששני החשודים המואשמים בחטיפת התינוק מואשמים כעת גם בשלושה סעיפים של ניסיון חטיפה. באחד המקרים החשוד התחזה לעובד בשירותי הרווחה, במקרה אחר נעשה ניסיון לחטוף את התינוק בוולמארט - שעות ספורות לפני החטיפה המוצלחת

גבר ואישה מצפון קליפורניה שנעצרו בחודש שעבר בחשד שחטפו תינוק בן 3 חודשים מבית משפחתו, ניסו לחטוף את התינוק לפחות שלוש פעמים נוספות בשבועות האחרונים, לרבות פעם אחת שבה אחד החשודים התחזה לרשויות הרווחה. כך נחשף אתמול (חמישי) ע"י התביעה בתיק.

 

הרשמה לקבלת הניוזלטר היומי ועדכונים חשובים


רומן פורטיו ויסניה רמירז, החשודים בחטיפת התינוק ברנדון קווילר

 

כזכור, התינוק ברנדון קווילר נחטף מדירה ברחוב אלם בסן חוזה ביום שני ה-25 באפריל, בסביבות השעה 1:00 בצהריים. הורי התינוק השאירו אותו עם סבתא שלו במהלך היום, וזו החליטה לקחת אותו לסופרמרקט. הם חזרו לדירה והסבתא הכניסה את התינוק לבית, אך היא השאירה אותו לבד במשך כשתי דקות וירדה לאוטו להביא שקיות נוספות.

למרבה המזל, קווילר אותר בריא ושלם יממה בלבד לאחר חטיפתו. תחילה, רשויות החוק בעיר הודיעו שעצרו שלושה חשודים בקשר לחטיפה, אולם מאז נודע שאחד מהם שוחרר ממעצר והוא לא יואשם באף עבירה. שני החשודים הנוספים זוהו כחוזה רומן פורטיו בן ה-28, ויסניה גואדלופה רמירז בת ה-43.

לפי המשטרה, רמירז היא ידידה של המשפחה, והיא הסיעה את התינוק ואת הסבתא לסופרמרקט ביום החטיפה. כאשר הסבתא חזרה לרכב לאחר שהורידה את התינוק בדירה, פורטיו ניצל את ההזדמנות כדי לחטוף את התינוק.

 

אילוסטרציה (צילום: AP)

 

פורטיו ורמירז הובאו בפני שופט זמן קצר לאחר מעצרם, ובמהלך הדיון נקבע שהם יישארו במעצר עד תום ההליכים נגדם. כאמור, אתמול משרד התביעה במחוז סנטה קלרה הודיעה ששני החשודים - שעד כה הואשמו בחטיפה ועבירות חמורות נוספות - מואשמים גם בשלושה סעיפים נוספים של ניסיון חטיפה.

לפי התביעה, ניסיון החטיפה הראשון התרחש כחודש וחצי לפני החטיפה, כאשר פורטיו הגיע לבית המשפחה בסן חוזה כשהוא מתחזה לעובד של רשויות הרווחה. המשפחה פנתה למחלקת הרווחה העירונית והוסבר לה שנציג מטעמה לא נשלח לביתם. למרות זאת, הם בחרו שלא לפנות למשטרה.

הניסיון השני התרחש ב-28 במרץ, כאשר הסבתא לקחה את התינוק לקניות בסניף וולמארט מקומי: "החשודים ניסו להחליף את העגלה שבה התינוק ישב, אבל הסבתא הייתה צמודה לעגלה ולא איפשרה זאת", הסבירו במשטרה.

הניסיון השלישי אירע ביום החטיפה עצמו, כאשר הסבתא והתינוק היו בסופרמרקט. לפי המשטרה, התוכנית הייתה להסיח את דעתה של הסבתא ולחטוף את התינוק, אך הם לא הצליחו והחליטו לחטוף את התינוק מדירת המשפחה.

 

התינוק ברנדון קווילר על רקע תיעוד החטיפה (צילום: משטרת סן חוזה)

 

"זה בהחלט מעורר דאגה", הצהיר ג'ף רוזן, התובע הראשי במחוז, "יש מעט מאוד דברים שמזעזעים יותר מאשר ניסיון לחטוף ילד ולהתייחס אליו כאילו מדובר בארנק או ברכב. אני וצוות התובעים שלי מחויבים להעמיד לדין את החשודים ולוודא שהם ייענשו".

כזכור, במהלך דיון שנערך בתיק ימים ספורים לאחר מעצרם של החשודים נחשפו פרטים נוספים על הפרשה. כך לדוגמה, בחיפוש שנערך בבתיהם החוקרים מצאו "כמות גדולה של מוצרים הקשורים לטיפול בתינוק", לרבות ביגוד, פורמולות מיוחדות, חיתולים וכיסא בטיחות לרכב.

לטענת התובעים, לרמירז ופורטיו אין ילדים קטנים והם אינם מתגוררים עם בני משפחה שיש להם ילדים קטנים: "אנחנו סבורים שהחשודים רכשו את המוצרים הללו על מנת לטפל בקורבן החטיפה", אמרו בזמנו בתביעה.

0% לא
100% כן
?האם הכתבה עניינה אותך
YOU MIGHT ALSO LIKE